[vc_row][vc_column][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”8832″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_custom_heading text=”Wyzwanie Magiczne nr 1 – Mniejszy Ryt Pentagramu” font_container=”tag:h2|text_align:center” google_fonts=”font_family:Cinzel%3Aregular%2C700%2C900|font_style:900%20bold%20regular%3A900%3Anormal”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”8832″ alignment=”right”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Moi drodzy, Aetherius występuje z nową inicjatywą!

Czy kiedykolwiek zdarzyło Wam się “męczyć” ćwiczeniami magicznymi? Lub zwyczajnie nie chciało Wam się odprawić rytuałów, które są Waszymi codziennymi praktykami? Z lenistwa, braku czasu, z powodu niesprzyjających okoliczności – wymówek zawsze można znaleźć wiele. Nie martwcie się i nam jest to znane doświadczenie. Każdy z nas jest na drodze ku Iluminacji i każdy czasem się potyka, zapomina, daje zwieść pokusom ciała i umysłu. Czasem nasze wyrobione w dyscyplinie pozytywne nawyki stają się słabnąć i tracić na swej sile – rutyna jest tym, co może zniszczyć nasze wielotygodniowe codzienne praktyki magii.

Jak temu zaradzić? Podejmować się wyzwań małymi krokami. Mógłbym tutaj opisać kilka metod coachingu dotyczących efektywnego doskonalenia siebie i dochodzenia do wyznaczonych sobie celów. Proponuję jednak, zamiast suchego czytania o tym, wykorzystać jeden z takich elementów – bezpieczną, magiczną rywalizację!

Zakładam, że wielu z Was spotkało się z różnymi wyzwaniami w Internecie, czy to te mniej ambitne jak “Ice Bucket Challenge” czy te zdecydowanie ambitniejsze jak “100 pompek” i temu podobne sportowe inicjatywy. My zaprojektowaliśmy dla Was magiczny “challenge”.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Na czym ma on polegać? Jestem pewien, że wielu z Was słyszało o Mniejszym Rytuale Pentagramu, jednej z podstawowych, wstępnych praktyk magicznych współczesnej zachodniej magii ceremonialnej. Otóż naszym wspólnym wyzwaniem (autorzy Aetheriusa również wezmą w nim udział równocześnie z chętnymi uczestnikami) będzie codzienne poświęcenie 20 minut na realną, prawdziwą i dającą się szybko odczuć praktykę magiczną jaką jest przeprowadzenie operacji Mniejszego Rytuału Inwokującego Pentagramu i Mniejszego Rytuału Odpędzającego Pentagramu.

Nasze wyzwanie można śledzić i komentować równolegle – zarówno tutaj na dole strony w sekcji komentarzy, ale również na stronie wydarzenia opublikowanego na naszej facebookowej stronie i grupie. Ale do rzeczy, poniżej prezentuję przykładowe wykonanie Mniejszego Rytuału Odpędzającego Pentagramu w wykonaniu anglojęzycznego maga, proszę się z nim zapoznać, a następnie przejść do kolejnej sekcji, w której zostaną wyjaśnione cele rytuału, jego formuła oraz różne jego warianty.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_height=”yes”][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=Zp6qn2RhH2c” title=”Przykładowe wykonanie MROP”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_custom_heading text=”Dlaczego warto?” font_container=”tag:h3|text_align:center”][vc_column_text]

Istnieje kilka powodów, dla których warto wziąć udział w tym wyzwaniu. Pierwsza grupa wynika z efektów jakie rytuał wywiera na osobę go praktykującą. Jak większość praktyk magicznych służy on poznaniu siebie, wpływa na nas bardzo subtelnie i pozwala odkryć, choćby to, czy mamy wystarczająco samozaparcia i dyscypliny wewnętrznej by włączyć ten rytuał do codziennych praktyk. Kolejny powód to realne poszerzenie aury wokół Ciebie. Ja wiem, że wiele osób wierzy w widzenie kolorów aury, całkowicie jednak abstrahując od tych twierdzeń skupiając się jedynie na wymiarze fizycznym – moc wypływająca z praktyki tego rytuału poszerzy Twoją osobistą aurę i sprawi, że będzie to wyczuwalne w Twoim otoczeniu, przez bliskich ludzi. Nie będą mieli pojęcia, co dokładnie się w Tobie zmieniło, ale będą czuli, że coś uległo zmianie. (Spodziewajcie się więc pytań, czy nie zmieniliście fryzury lub czy nie zrzuciliście parę kilogramów.) Trzecim efektem działania i moim zdaniem najważniejszym jest efekt funkcji inwokującej pozytywnych energii i elementów oraz funkcja odpędzająca energie negatywne, ochronna. Mniejszy Rytuał Odpędzający Pentagramu jest prawdopodobnie najlepszą formą ochrony przed atakami psychicznymi dla początkujących adeptów.

Następnym plusem tej praktyki, należącym już do grupy niezwiązanej z samymi efektami rytuału, a po prostu z wyzwaniem jest efekt wyrobienia nawyku. Zgodnie ze współczesnymi twierdzeniami człowiek do wyrobienia nawyku potrzebuje systematycznego, codziennego “zmuszania” się do wykonywania określonej czynności, najlepiej w określonym czasie przez co najmniej 21 dni. Pierwsze Wyzwanie Magiczne zaplanowane jest na okres miesiąca, co pozwoli tym bardziej sumiennych na wypracowanie nawyku wykonywania rytuału codziennie, nawet po zakończeniu “challenge’u”. Dodatkowo, ten rytuał jest wstępem do wielu innych praktyk, otwarciem wielu rytuałów, medytacji, ćwiczeń – dlatego też nazwany jest Pierwszym Wyzwaniem Magicznym, co, całkiem słusznie, sugeruje powstanie kolejnych wyzwań. Jest on więc wstępem, do którego wszystkich namawiam. Nikt nikomu nie podaruje mocy magicznej, trzeba ją samemu wypracować, czemu więc nie zacząć tego robić w duchu zdrowej rywalizacji?

[/vc_column_text][vc_cta h2=”” h4=”Czy potrzebuję rytualnych narzędzi?” shape=”round” style=”flat” color=”black”]

Mniejszy Rytuał Pentagramu jak było już wcześniej wspomniane jest jednym z pierwszych rytuałów przeprowadzanych przez adepta. Na tym etapie, nie oczekuje się od nikogo posiadania zwyczajowych ceremonialnych narzędzi magicznych. Jest to rytuał wykonywany nawet później, na dalszych etapach rozwoju magicznego, gdy takie narzędzia adept już posiada – wówczas może je włączyć do wykonywania tego rytuału. My jednak skupimy się całkowicie na przedstawieniu tego wyzwania w sposób wolny od wszelkich rytualnych akcesoriów. Nie macie więc nad czym się zastanawiać, tylko do dzieła!

[/vc_cta][vc_cta h2=”” h4=”Znaczenie hebrajskich słów mocy” txt_align=”center” style=”outline”]

A-teh – Twoje

Mal-kut – Królestwo

Ve-ge-bu -ra – i moc

Ve-ge-du-la – i chwała

Le-o-lam – na wieki

AMEN – w języku hebrajskim składa się z trzech liter: Alef, Mem i Nun – AMN. To słowo jest jednocześnie notarikonem (hebrajską formą akronimu). Tworzą słowa Ehl Melech Neeman (Ehl- Bóg; Melech – Król; Neeman – wierny, oddany, sumienny). Całość znaczy więc: „Bóg jest naszym prawdziwym królem.”

Jod-He-Waw-He – uznawane jest za święte, nieskończone i niewymawialne imię Boga. Jego prawidłowa wymowa jest nieznana. W języku polskim tworzą je litery JHWH. Wyznawcy judaizmu nie wymawiają tego słowa wgl. zastępując je Adonai – co znaczy „mój Pan”.

E-he-jeh – tłumaczy się jako „Jestem” lub „Ten, który jest”.

A-gla – to skrót od słów: Ateh Gebur Leolam Adonai, co oznacza „Tyś jest wszechmocny na wieki, Panie”.

[/vc_cta][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_custom_heading text=”Jak to ugryźć?” font_container=”tag:h3|text_align:center”][vc_column_text]Mniejszy Rytuał Pentagramu składa się tak naprawdę z pięciu głównych elementów.

 1. Relaksacja – elementem koniecznym do poprawnego przeprowadzenia głównej operacji jest zrelaksowanie swojego ciała. Istnieje wiele metod relaksacji ciała, jedną z nich prezentuję poniżej.
[/vc_column_text][vc_toggle title=”Rytuał Relaksacyjny – kliknij by otworzyć” style=”rounded” color=”peacoc” el_id=”1460465323477-75826f12-5685″]Krok Pierwszy

Usiądź lub połóż się w miejscu, gdzie nic nie będzie rozpraszać twojej uwagi przez przynajmniej pięć minut. Wycisz telefon. Jeśli wybrałeś pozycję siedzącą pamiętaj, aby Twoje plecy pozostawały cały czas wyprostowane, a ramiona rozluźnione. Ważne, aby zarówno Twoje ręce jak i nogi się nie krzyżowały. Zdejmij okulary lub soczewki kontaktowe. Kiedy poczujesz się wygodnie, zamknij oczy.

Krok Drugi

Wyobraź sobie złocistą kulę ciepłego światła wokół Twoich stóp. Nawet jeśli nie widzisz kuli podczas wizualizacji, równie skuteczna będzie sama świadomość, że ona się tam znajduje. Przeważnie jednak praktykującym udaje się ją stworzyć. Kula złotego, ciepłego światła zawsze przynosi spokój i rozluźnienie. Gdziekolwiek się pojawia, rozpuszcza jakiekolwiek napięcia. Pozwól sobie poczuć jej obecność i działanie, kiedy otacza twoje stopy.

Krok Trzeci

Pozwól teraz kuli wznieść się w górę przez nogi do tułowia. Daj jej badać swoje ramiona aż po koniuszki palców, swój kark oraz głowę do momentu, w którym będziesz całkowicie wypełniony ciepłym, złocistym blaskiem zupełnej relaksacji i spokoju. Wszelkie napięcie powinno zniknąć. Nie spiesz się.

Krok Czwarty

Poświęć kilka chwil na obserwację swojego ciała. Jeżeli w którejś jego części pojawi się napięcie, pozwól kuli światła je rozpuścić. Z każdym oddechem rozluźniaj się coraz bardziej.

Krok Piąty

Pozostań w osiągniętym stanie wyciszenia przez kilka chwil. Pamiętaj, że jest on osiągalny za każdym razem, gdy zapragniesz przeprowadzić rytuał relaksacyjny. Jeżeli miewasz problemy ze snem spróbuj go przed położeniem się do łóżka. Pozostawaj w harmonii ze sobą.

Krok Szósty

Jeśli poczujesz, że jesteś gotów do wyjścia ze stanu głębokiej relaksacji, w którym przebywasz, weź trzy głębokie wdechy, czując przy każdym, jak świeża energia życiowa przepływa przez całe woje ciało. Niech Cię wypełnia. Stań się w pełni świadom otaczającego cię świata.

Rytuał pochodzi z Magiji współczesnej D.M. Kraig.[/vc_toggle][vc_column_text]

Po rytuale relaksacyjnym przechodzimy do głównej formuły rytuału i naszego wyzwania. Zaczynamy o poranku, lub gdy wstaniemy wykonując go w formie inwokującej. Poniżej pełna formuła Mniejszego Rytuału Inwokującego Pentagramu.

[/vc_column_text][vc_toggle title=”Mniejszy Rytuał Inwokujący Pentagramu – kliknij by otworzyć” style=”rounded” color=”sky” el_id=”1460466314136-669795dd-e20b”]I. KABALISTYCZNY KRZYŻ

 1. Stań skierowany na Wschód. Wizualizuj sobie, że Twoja postać staje się coraz wyżsi większa, aż do momentu gdy wyjdzie poza pomieszczenie, w którym stoisz. Kontynuuj tę wizualizacje, dopóki miasto w którym się znajdujesz nie stanie się małym punktem miedzy Twoimi stopami. Patrz jak małe stają się kontynenty, a nawet cała kula ziemska w porównaniu z Twoją majestatyczną osobą. Jednakże jakkolwiek mała nie wydawałaby się w tym momencie nasza planeta, wciąż można wyczuć stabilność i dawane przez nią oparcie między stopami. Następnie wizualizuj swoją osobę rozrośniętą do takich rozmiarów, że wszystkie planety naszego Układu Słonecznego wyglądają jak małe piłeczki, toczące się w pobliżu Twoich stóp. Po chwili zobaczysz nawet Drogę Mleczną jako mały, świetlisty punkt. Następnie wyobraź sobie strumień światła, którego źródło znajduje się gdzieś wysoko ponad Twoją głową. Miej świadomość, że dostrzegasz tylko minimalny przebłysk tego źródła.

Ten prześwit z niepojętego, nieskończonego światła tworzy krystalicznie jasną i przejrzystą przestrzeń pulsującej jasności tuż nad Twoją głową. Ma około 20-25 cm średnicy. Jest jaśniejszy niż tysiąc słońc, jednak wciąż pozostaje namiastką tego olbrzymiego Boskiego, jaśniejącego źródła białego światła.

Skieruj w jego kierunku ostrze noża, bądź palec wskazujący, a następnie ściągnij w dół poprzez wskazanie dokładnie środka swojego czoła, tuż nad linią oczu. Poczuj jak świetność wypełnia Twoją głowę świętym światłem.

W momencie wskazywania na czoło wibruj: A-TEH.

 1. Następnie pewnym ruchem skieruj nóż (lub palec) w dół tak, aby jego ostrze wskazywało wprost na podłogę. Dłoń powinna znajdować się na wysokości krocza i zasłaniać je. W tym czasie wizualizuj sobie światło zstępujące razem z ostrzem noża i przechodzące następnie między Twoimi nogami w dół, w bezdenną przestrzeń znajdująca się pod stopami.

Wibruj: MAL-KUT.

 1. Teraz przybliż ostrze do Twojego prawego ramienia. Czyniąc to wizualizuj, jak snop jasnego światła przepływający ze środka Twojego ciała w dół tworzy promień biegnący z okolic serca w prawą stronę po ostrzu do wskazywanego ramienia. Poczuj jak ta wiązka rozciąga się do granic Wszechświata i poza nie.

Wibruj: VE-GE-BU-RA

 1. Równolegle do linii horyzontu przesuń ostrze noża w kierunku lewego ramienia. Robiąc to, wizualizuj analogicznie snop jasnego światła rozciągający się w nieskończoność, ale tym razem w lewą stronę. Koncentruj się na tym świetle.

Wibruj: VE-GE-DU-LA

 1. Złóż ręce na wysokości klatki piersiowej tak jak podczas modlitwy. Jeśli korzystasz z noża, jego ostrze powinno wskazywać górę, a nie jakikolwiek inny kierunek. Wizualizuj w tym czasie wewnątrz klatki piersiowej, w miejscu zakrywanym przez ręce, błyszczące złote światło.

Wibruj: LE-O-LAM. A-MEN.

II. KREŚLENIE PENTAGRAMÓW

 1. Idź sprzed ołtarza wraz ze wskazówkami zegara na wschód, lub po prostu stań na wschodzie z twarzą zwróconą na wschód.

Teraz zakreśl pentagram. Zacznij na wysokości swojej głowy, prowadź linię do swojego lewego biodra, następnie do prawego barku, lewego barku, prawego biodra i znów do czubka głowy. Zakreślając pentagram wizualizuj go jako linie świecące, jasnym czystym błękitem. (taki kolor ma zapalony gaz, bądź alkohol i pentagramy na górze strony)

inwokujący

 1. Weź głęboki wdech nosem. Kiedy to robisz czuj energię płynącą z krańców Wszechświata w Twoje nozdrza i ciało, a następnie przez stopy do środka Ziemi. Podczas wdechu obie dłonie powinny być uniesione tak, by znajdowały się na wysokości uszu. Nóż lub palec powinny wskazywać na wprost. Lewa ręka (która do tego momentu powinna luźno opadać wzdłuż ciała) analogicznie znajduje się przy lewym uchu z palcem wskazującym skierowanym na wprost, podczas gdy reszta palców pozostaje zaciśnięta w pięść.
 2. Wystąp na przód LEWĄ nogą, wyrzucając jednocześnie przed siebie ręce tak, by wskazywały sam środek błękitnego pentagramu płonącego przed Tobą (jest to jeden z tzw. gestów magicznych, a konkretniej gest wstępującego). W tym momencie powinno się wypuścić całe powietrze z płuc, a razem z nim, całą wysłaną uprzednio w dół energię z powrotem przez Twoje ciało, następnie na wprost, przez środek pentagramu aż do krawędzi Wszechświata. Wizualizuj energię jako jasny czerwony płomień. Podczas wypuszczania powietrza powinno się wibrować Boskie imię: Jod-He-Waw-He.

sign_of_enterer_move

 1. Cofnij ręce do pozycji wyjściowej, wycofując jednocześnie lewą nogę. Opuść lewą rękę wzdłuż ciała, a prawą trzymającą nóż (lub nie) wskaż środek pentagramu. Nakreślaj teraz wyprostowaną ręką linię na wysokości środka pentagramu, poruszając się po okręgu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Powinno się zmienić pozycje o 90 stopni, tj. stać na południu, skierowanym twarzą w stronę południa. Kreśląc w powietrzu linię prostą wizualizuj jasne, białe światło emanujące z ostrza lub palca. Stojąc twarzą na południe, zakreśl kolejny pentagram po czym powtórz punkt drugi i trzeci, jednakże wibrując: A-Do-NAI.
 2. Powtórz powyższy punkt, tym razem dla zachodu wibrując: E-He-JEH
 3. Powtórz znów to samo, tylko dla północy wibrując: A-Gla.
 4. Zamknij krąg po przez połączenie białej lini z północy na wschodzie, skąd zaczynaliśmy. Następnie poruszając się zgodnie ze wskazówkami zegara wróć do miejsca znajdującego się za ołtarzem, które opuszczaliśmy przy punkcie pierwszym. Twarz znów powinna być skierowana na wschód.

Jeśli nie masz wystarczająco dużo przestrzeni by krążyć po okręgu, możesz oczywiście obracać się wokół własnej osi.

 1. Teraz wizualizuj krystalicznie białe okręgi formujące przestrzeń ponad, pod Tobą i wokół Ciebie. To, co teraz zrobiłeś wytworzyło świetlistą przestrzeń na około Twojej osoby, poprzez użycie błękitnych pentagramów zakreślonych w czterech kierunkach, które następnie zostały naładowane i umocnione imionami Boga.

III. EWOKACJA ARCHANIOŁÓW

 1. Wyciągnij ramiona mocno na boki tak, żeby Twoje ciało tworzyło krzyż. Jeśli masz nóż, jego ostrze powinno być skierowane w górę. Poświęć kilka sekund na to, aby w pełni poczuć energie przepływające przez ciało i formujące świetlisty krzyż zawieszony w centrum Wszechświata. Krzyż ten symbolizuje także cztery archetypowe żywioły, czyli: powietrze, ziemię, ogień i wodę.
 2. Zwizualizuj postać znajdującą się na wzniesieniu przed Tobą. Odziana jest w żółtą szatę, delikatnie podświetlaną odcieniami fioletu, która faluje poruszana wiatrem. Widzisz dzierżonego przez nią kaduceusza. Powinno się w tym momencie poczuć na sobie powiew wiatru przybywającego zza postaci. Wypowiedz: „Przede mną, Ra-Fa-EL”. (wibrując imię archanioła)
 3. Pozostając w tej samej pozycji, zwizualizuj postać stojącą za Twoimi plecami, odzianą w błękitne szaty z pomarańczowymi akcentami. Widzisz, że w ręku trzyma zdobiony kamieniami szlachetnymi puchar i ze wszystkich stron otoczona jest przez wodospady. Poczuj rosnącą wilgotność powietrza i wypowiedz: „Za mną, Gab-Ri-EL”. (wibrując imię)
 4. Po swojej prawej stronie zwizualizuj postać odzianą w szkarłatne szaty. Spójrz na płonący miecz trzymany przez nią w rękach i poczuj, jak dociera do Ciebie wydzielane przez nią ciepło. Powiedz: „Po mojej prawicy, Mi-Cha-EL”.(wibrując imię)
 5. Po lewej stronie zwizualizuj postać odzianą w zieleń i brąz, stojącą na tle żyznego krajobrazu. W rękach trzyma bukiet zbóż. Wypowiedz: „Po mojej lewicy, U-Ri-EL”.
 6. Zrób w lewo krok lewą nogą, stając w delikatnym rozkroku. Wyobraź sobie kolejny błękitny pentagram naszkicowany wokół Twojego ciała.

Powiedz: „Wokół mnie płonie pentagram…

 1. Zwizualizuj złoty heksagram, w swoim wnętrzu, dokładnie tam, gdzie znajduje się serce i powiedz:

… wewnątrz lśni sześcioramienna gwiazda”.

IV. ZAKOŃCZENIE

Ponownie wykonaj Kabalistyczny Krzyż.[/vc_toggle][vc_cta h2=”” h4=”Czy muszę wibrować?” shape=”round” style=”flat” color=”mulled-wine”]

W całym rytuale znajdują się słowa, które mają być jedynie wypowiadane stanowczym i potężnym, podniosłym głosem, na przykład “Wokół mnie płoną pentagramy”. Znajdują się też jednak słowa – konkretniej boskie i anielskie imiona, które tradycyjnie się wibruje. Czym jest wibrowanie widać doskonale na filmie zaprezentowanym powyżej. Są to słowa pochodzące z języka hebrajskiego i wyrażają tajemną zasadę, że dźwięk, wibracja i słowo są nośnikiem magicznej mocy i posiadają moc przyciągania oraz tworzenia. Na bardziej zaawansowanym poziomie wymaga się od adeptów, by podczas wibrowania słów, wibrowali (“inwokowali ich wibrację”) wewnątrz ciała astralnego – przez co owa wibracja miałaby być odczuwana w konkretnych partiach, na przykład w trakcie wykonywania Kabalistycznego Krzyża – Ateh powinno wibrować w naszej głowie, Malkut zaś w kroczu i tak dalej. Pytaniem kluczowym jest, czy wibrowanie jest konieczne dla uzyskania skuteczności w praktyce tego rytuału? Moja odpowiedź brzmi: absolutnie nie. Jeśli masz problem z wykonaniem wibracji danego słowa – możesz po prostu wymówić je z odpowiednim namaszczeniem, podniosłym tonem.

[/vc_cta][vc_column_text]

Kolejną częścią wyzwania na którą przeznaczone jest wieczorne dziesięć minut jest Mniejszy Rytuał Odpędzający Pentagramu. Formuła jest niemal identyczna za wyjątkiem kierunku rysowania pentagramów w kroku drugim. Poniżej pełna formuła MROP.

[/vc_column_text][vc_toggle title=”Mniejszy Rytuał Odpędzający Pentagramu – kliknij by otworzyć” style=”rounded” color=”green” el_id=”1460467063383-592c87db-2114″]I. KABALISTYCZNY KRZYŻ

 1. Stań skierowany na Wschód. Wizualizuj sobie, że Twoja postać staje się coraz wyżsi większa, aż do momentu gdy wyjdzie poza pomieszczenie, w którym stoisz. Kontynuuj tę wizualizacje, dopóki miasto w którym się znajdujesz nie stanie się małym punktem miedzy Twoimi stopami. Patrz jak małe stają się kontynenty, a nawet cała kula ziemska w porównaniu z Twoją majestatyczną osobą. Jednakże jakkolwiek mała nie wydawałaby się w tym momencie nasza planeta, wciąż można wyczuć stabilność i dawane przez nią oparcie między stopami. Następnie wizualizuj swoją osobę rozrośniętą do takich rozmiarów, że wszystkie planety naszego Układu Słonecznego wyglądają jak małe piłeczki, toczące się w pobliżu Twoich stóp. Po chwili zobaczysz nawet Drogę Mleczną jako mały, świetlisty punkt. Następnie wyobraź sobie strumień światła, którego źródło znajduje się gdzieś wysoko ponad Twoją głową. Miej świadomość, że dostrzegasz tylko minimalny przebłysk tego źródła.

Ten prześwit z niepojętego, nieskończonego światła tworzy krystalicznie jasną i przejrzystą przestrzeń pulsującej jasności tuż nad Twoją głową. Ma około 20-25 cm średnicy. Jest jaśniejszy niż tysiąc słońc, jednak wciąż pozostaje namiastką tego olbrzymiego Boskiego, jaśniejącego źródła białego światła.

Skieruj w jego kierunku ostrze noża, bądź palec wskazujący, a następnie ściągnij w dół poprzez wskazanie dokładnie środka swojego czoła, tuż nad linią oczu. Poczuj jak świetność wypełnia Twoją głowę świętym światłem.

W momencie wskazywania na czoło wibruj: A-TEH.

 1. Następnie pewnym ruchem skieruj nóż (lub palec) w dół tak, aby jego ostrze wskazywało wprost na podłogę. Dłoń powinna znajdować się na wysokości krocza i zasłaniać je. W tym czasie wizualizuj sobie światło zstępujące razem z ostrzem noża i przechodzące następnie między Twoimi nogami w dół, w bezdenną przestrzeń znajdująca się pod stopami.

Wibruj: MAL-KUT.

 1. Teraz przybliż ostrze do Twojego prawego ramienia. Czyniąc to wizualizuj, jak snop jasnego światła przepływający ze środka Twojego ciała w dół tworzy promień biegnący z okolic serca w prawą stronę po ostrzu do wskazywanego ramienia. Poczuj jak ta wiązka rozciąga się do granic Wszechświata i poza nie.

Wibruj: VE-GE-BU-RA

 1. Równolegle do linii horyzontu przesuń ostrze noża w kierunku lewego ramienia. Robiąc to, wizualizuj analogicznie snop jasnego światła rozciągający się w nieskończoność, ale tym razem w lewą stronę. Koncentruj się na tym świetle.

Wibruj: VE-GE-DU-LA

 1. Złóż ręce na wysokości klatki piersiowej tak jak podczas modlitwy. Jeśli korzystasz z noża, jego ostrze powinno wskazywać górę, a nie jakikolwiek inny kierunek. Wizualizuj w tym czasie wewnątrz klatki piersiowej, w miejscu zakrywanym przez ręce, błyszczące złote światło.

Wibruj: LE-O-LAM. A-MEN.

II. KREŚLENIE PENTAGRAMÓW

 1. Idź sprzed ołtarza wraz ze wskazówkami zegara na wschód, lub po prostu stań na wschodzie z twarzą zwróconą na wschód.

Teraz zakreśl pentagram. Zacznij na wysokości swojego lewego biodra, prowadź linię do miejsca nad swoją głową, następnie do prawego biodra, lewego barku, prawego barku i znów lewego biodra. Zakreślając pentagram wizualizuj go jako linie świecące, jasnym czystym błękitem. (taki kolor ma zapalony gaz, bądź alkohol)

odpędzający

 1. Weź głęboki wdech nosem. Kiedy to robisz czuj energię płynącą z krańców Wszechświata w Twoje nozdrza i ciało, a następnie przez stopy do środka Ziemi. Podczas wdechu obie dłonie powinny być uniesione tak, by znajdowały się na wysokości uszu. Nóż lub palec powinny wskazywać na wprost. Lewa ręka (która do tego momentu powinna luźno opadać wzdłuż ciała) analogicznie znajduje się przy lewym uchu z palcem wskazującym skierowanym na wprost, podczas gdy reszta palców pozostaje zaciśnięta w pięść.
 2. Wystąp na przód LEWĄ nogą, wyrzucając jednocześnie przed siebie ręce tak, by wskazywały sam środek błękitnego pentagramu płonącego przed Tobą (jest to jeden z tzw. gestów magicznych, a konkretniej gest wstępującego). W tym momencie powinno się wypuścić całe powietrze z płuc, a razem z nim, całą wysłaną uprzednio w dół energię z powrotem przez Twoje ciało, następnie na wprost, przez środek pentagramu aż do krawędzi Wszechświata. Wizualizuj energię jako jasny czerwony płomień. Podczas wypuszczania powietrza powinno się wibrować Boskie imię: Jod-He-Waw-He.

sign_of_enterer_move

 1. Cofnij ręce do pozycji wyjściowej, wycofując jednocześnie lewą nogę. Opuść lewą rękę wzdłuż ciała, a prawą trzymającą nóż (lub nie) wskaż środek pentagramu. Nakreślaj teraz wyprostowaną ręką linię na wysokości środka pentagramu, poruszając się po okręgu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Powinno się zmienić pozycje o 90 stopni, tj. stać na południu, skierowanym twarzą w stronę południa. Kreśląc w powietrzu linię prostą wizualizuj jasne, białe światło emanujące z ostrza lub palca. Stojąc twarzą na południe, zakreśl pentagram po czym powtórz punkt drugi i trzeci, jednakże wibrując: A-Do-NAI.
 2. Powtórz powyższy punkt, tym razem dla zachodu wibrując: E-He-JEH
 3. Powtórz znów to samo, tylko dla północy wibrując: A-Gla.
 4. Zamknij krąg po przez połączenie białej lini z północy na wschodzie, skąd zaczynaliśmy. Następnie poruszając się zgodnie ze wskazówkami zegara wróć do miejsca znajdującego się za ołtarzem, które opuszczaliśmy przy punkcie pierwszym. Twarz znów powinna być skierowana na wschód.

Jeśli nie masz wystarczająco dużo przestrzeni by krążyć po okręgu, możesz oczywiście obracać się wokół własnej osi.

 1. Teraz wizualizuj krystalicznie białe okręgi formujące przestrzeń ponad, pod Tobą i wokół Ciebie. To, co teraz zrobiłeś wytworzyło świetlistą przestrzeń na około Twojej osoby, poprzez użycie błękitnych pentagramów zakreślonych w czterech kierunkach, które następnie zostały naładowane i umocnione imionami Boga.

III. EWOKACJA ARCHANIOŁÓW

 1. Wyciągnij ramiona mocno na boki tak, żeby Twoje ciało tworzyło krzyż. Jeśli masz nóż, jego ostrze powinno być skierowane w górę. Poświęć kilka sekund na to, aby w pełni poczuć energie przepływające przez ciało i formujące świetlisty krzyż zawieszony w centrum Wszechświata. Krzyż ten symbolizuje także cztery archetypowe żywioły, czyli: powietrze, ziemię, ogień i wodę.
 2. Zwizualizuj postać znajdującą się na wzniesieniu przed Tobą. Odziana jest w żółtą szatę, delikatnie podświetlaną odcieniami fioletu, która faluje poruszana wiatrem. Widzisz dzierżonego przez nią kaduceusza. Powinno się w tym momencie poczuć na sobie powiew wiatru przybywającego zza postaci. Wypowiedz: „Przede mną, Ra-Fa-EL”. (wibrując imię archanioła)
 3. Pozostając w tej samej pozycji, zwizualizuj postać stojącą za Twoimi plecami, odzianą w błękitne szaty z pomarańczowymi akcentami. Widzisz, że w ręku trzyma zdobiony kamieniami szlachetnymi puchar i ze wszystkich stron otoczona jest przez wodospady. Poczuj rosnącą wilgotność powietrza i wypowiedz: „Za mną, Gab-Ri-EL”. (wibrując imię)
 4. Po swojej prawej stronie zwizualizuj postać odzianą w szkarłatne szaty. Spójrz na płonący miecz trzymany przez nią w rękach i poczuj, jak dociera do Ciebie wydzielane przez nią ciepło. Powiedz: „Po mojej prawicy, Mi-Cha-EL”.(wibrując imię)
 5. Po lewej stronie zwizualizuj postać odzianą w zieleń i brąz, stojącą na tle żyznego krajobrazu. W rękach trzyma bukiet zbóż. Wypowiedz: „Po mojej lewicy, U-Ri-EL”.
 6. Zrób w lewo krok lewą nogą, stając w delikatnym rozkroku. Wyobraź sobie kolejny błękitny pentagram naszkicowany wokół Twojego ciała.

Powiedz: „Wokół mnie płonie pentagram…

 1. Zwizualizuj złoty heksagram, w swoim wnętrzu, dokładnie tam, gdzie znajduje się serce i powiedz:

… wewnątrz lśni sześcioramienna gwiazda”.

IV. ZAKOŃCZENIE

Ponownie wykonaj Kabalistyczny Krzyż.[/vc_toggle][vc_cta h2=”” h4=”Inwokujący i odpędzający? O co tu chodzi?” style=”3d” color=”black”]Inwokacja to metoda sprowadzania energii konkretnych żywiołów, bóstw lub duchów wewnątrz siebie lub swojej przestrzeni i otoczenia. Co to oznacza dla Ciebie? Poprzez codzienne wykonywanie rytuału inwokującego (ziemi) sprowadzisz do swojego codziennego dnia więcej stabilności, stałości, zaradności – aspekty realizujące się poprzez Boską emanację w żywiole Ziemi. Odpędzanie zaś jest aktem oczyszczenia siebie i swojego otoczenia z konkretnych wpływów (zarówno pozytywnych jak i negatywnych). Dlatego w trakcie tego wyzwania będziesz przeprowadzać rytuał odpędzający na wieczór, po całym dniu aktywności, by przed snem móc oczyścić swoją przestrzeń i umysł z niepotrzebnych w trakcie wypoczynku energii i wpływów. Zastanawiasz się pewnie, dlaczego masz odpędzać pozytywne emanacje przed snem? Nawet pozytywne energie, czy też inwokowane wcześniej wpływy elementu ziemi mogą zakłócić Twoją nocną aktywność – wpłynąć na przykład na sny, utrudnić odbiór wizji, zakłócić symbole podświadomości.

Dlatego właśnie należy rano sprowadzić do siebie pozytywne wpływy poprzez Mniejszy Rytuał Inwokujący Pentagramu, a wieczorem pozbyć się wszelkich emanacji wykonując Mniejszy Rytuał Odpędzający Pentagramu.

 

[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”8849″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

Oto trzydziestodniowe wyzwanie Mniejszego Rytuału Pentagramu, w którym może wziąć udział każdy chętny. Powyżej harmonogram, który polecam ściągnąć na dysk i wydrukować. Czemu? Jedną z zasad systematycznej pracy jest notowanie postępów – gdy widzimy efekty, dokonujemy wewnętrznego zmotywowania się do podtrzymywania dotychczasowych wyników, co, jak wierzę dużej ilości z Was pomoże wykonać ten challenge.

Wymagane są 20 minut dziennie. Dziesięć minut o poranku do wykonania Mniejszego Inwokującego Rytuału Pentagramu i dziesięć minut wieczorem do wykonania Mniejszego Odpędzającego Rytuału Pentagramu. Może się zdarzyć tak, że ktoś wykona w ciągu dnia tylko jeden z tych rytuałów. Proponuję w związku z tym, by wydrukować powyższy harmonogram i oznaczać go w następujący sposób:

 • Wykonanie obu rytuałów w ciągu dnia oznaczać wykreśleniem jednego z kółeczek na harmonogramie.
 • Jeśli zaś wykonasz tylko jeden z rytuałów danego dnia – wykreśl obrazek tylko jedną linią, o tak:Yoga meditation exercise stretching people icons set. Illustration eps10

Co się stanie, jeśli nie wykonasz żadnego ćwiczenia w ciągu dnia? Przegrałeś wyzwanie i musisz zacząć wszystko od początku![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_custom_heading text=”Skrypt Rytów” font_container=”tag:h3|text_align:center”][vc_column_text]

Mniejszy Rytuał Inwokujący Pentagramu

 • Przeprowadź Rytuał Relaksacyjny
 • Dotknij swojego czoła wibrując “Ateh”
 • Wskaż dół zasłaniając krocze, wibruj: “Malkut”
 • Dotknij prawego ramienia, wibruj: “Ve-gebura”
 • Dotknij lewego ramienia, wibruj: “Ve-gedula”
 • Złóż ręce na klatce piersiowej i wibruj: “Leolam, Amen”
 • Idź na wschód, zakreśl inwokujący pentagram ziemi, wskaż jego środek i wibruj: “Jod He Waw He”
 • Przemieść się na południe i zakreśl kolejny pentagram, tym razem wibruj: “Adonai”
 • Powtórz czynność dla zachodu wibrując: “Ehejeh”
 • Powtórz czynność dla północy wibrując: “Agla”
 • Domknij krąg wracając na wschód.
 • Stojąc z wyciągniętymi rękami powiedz dokonując konkretnych wizualizacji:

przede mną Rafael,
za mną Gabriel,
po mojej prawicy Michael,
po mojej lewicy Uriel.
Wokół mnie płoną pentagramy,
wewnątrz lśni sześcioramienna gwiazda.

 • Powtórz punkty od 2-6.

inwokujący

 

Mniejszy Rytuał Odpędzający Pentagramu

 • Przeprowadź Rytuał Relaksacyjny
 • Dotknij swojego czoła wibrując “Ateh”
 • Wskaż dół zasłaniając krocze, wibruj: “Malkut”
 • Dotknij prawego ramienia, wibruj: “Ve-gebura”
 • Dotknij lewego ramienia, wibruj: “Ve-gedula”
 • Złóż ręce na klatce piersiowej i wibruj: “Leolam, Amen”
 • Idź na wschód, zakreśl odpędzający pentagram ziemi, wskaż jego środek i wibruj: “Jod He Waw He”
 • Przemieść się na południe i zakreśl kolejny pentagram, tym razem wibruj: “Adonai”
 • Powtórz czynność dla zachodu wibrując: “Ehejeh”
 • Powtórz czynność dla północy wibrując: “Agla”
 • Domknij krąg wracając na wschód.
 • Stojąc z wyciągniętymi rękami powiedz dokonując konkretnych wizualizacji:

przede mną Rafael,
za mną Gabriel,
po mojej prawicy Michael,
po mojej lewicy Uriel.
Wokół mnie płoną pentagramy,
wewnątrz lśni sześcioramienna gwiazda.

 • Powtórz punkty od 2-6.

odpędzający[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_custom_heading text=”Literatura Uzupełniająca” font_container=”tag:h3|text_align:center”][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_custom_heading text=”Dodatkowe Przykłady” font_container=”tag:h3|text_align:center”][vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=0zKVEcPJ368″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=jrEQGq_PZTY”][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=ETNJaXbblOo”][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

3 thoughts on “Wyzwanie Magiczne nr 1

 1. Tatiana Duda says:

  Kolor pentagramu na wschodzie jest błękitny a jakie kolory są przy południu,zachodzie i północy? Przepraszam,że dopytuję,ale zgodnie z żywiołami powinny być inne.

 2. Tatiana Duda says:

  Długo dojrzewałam do magii ceremonialnej,ale widocznie już czas i dobry nauczyciel się znalazł,w życiu nie ma przypadków mistrzu.POZDRAWIAM.

Podziel się swoją opinią...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.