Trudne Magiczne Początki

Nie ma znaczenia jak bardzo będziemy się starać, nie możemy nauczyć Cię myśleć jak Bóg.
Nie ma znaczenia jak długo i ciężko studiujesz, nie możesz nauczyć się myśleć jak Bóg.
Możesz wyłącznie przypomnieć sobie, w jaki sposób myśleć jak Bóg.

Lon Milo DuQuette

Zdaję sobie sprawę, że jedną z najcięższych we współczesnych czasach rzeczy jest samotna praktyka. Prawdą jest jednak, że na początku naszej drogi bardzo często wszelkie magiczne grupy i stowarzyszenia mogą być przeszkodą. W każdej grupie znajduje się ktoś, kto przewodzi, kto narzuca swoją Wolę innym, mogąc w ten sposób szodzić praktykującym nowicjuszom. Dlatego też pierwsze kroki powinno podejmować się samodzielnie. Jeśli sama ta idea cię przeraża, ale mimo wszystko naprawdę chcesz trenować magię, bądź po prostu ostrożny i idź małymi kroczkami do przodu będąc swoim własnym mistrzem. Unikaj też chwalenia się na social mediach, youtubach i innych miejscach swoimi postępami, praktykami czy tym jak bardzo “zaawansowany” już się czujesz – jeśli cały czas czujesz potrzebę otrzymywania feedbacku, pochwał lub zachęt do działania – prawdopodobnie oznacza to, że jeszcze nie jesteś gotów na praktykowanie magii.

Jeśli zaś myślisz o samodzielnym rozpoczęciu grupy magicznej, musisz zapytać siebie, dlaczego? Być może pierwszą odpowiedzią będzie potrzeba posiadania “kolegów do nauki”, ale czy za nią nie kryje się bardziej lub mniej świadoma potrzeba wynoszenia siebie na piedestał, porównywania się do innych? Oto jest pierwsza pułapka w magicznych treningu, i istnieje ich wiele, wiele więcej, w które możesz wpaść jeśli tylko pozwolisz swoim słabościom lub ego przejąć kontrolę. Uczciwość wobec siebie oraz samoświadomość jest kluczem do praktykowania magii.

Prawdziwa samotna praktyka może być naprawdę ciężka, ale uczeń musi być twardy, a trening magiczny ma na celu nie tylko wykształcenie twoich zdolności, ale również wykształcenie twojej własnej dojrzałości i niezależności – w świecie, w którym zależność i bezsilność jest idealizowana, te umiejętności stają się nawet bardziej istotne dla mistyka i maga.

Każdy jednak swój magiczny trening musi gdzieś i od czegoś zacząć. Każde początki są trudne. A tym bardziej Magiczne Początki. Dlatego też stworzyłem ten dział, w którym będą pojawiać się teksty poświęcone nowicjuszom i uczniom zaczynającym swoją magiczną przygodę. Będę tutaj publikował treści z różnych ścieżek i tradycji magicznych, zarówno z zakresu teoretycznego jak i praktycznego – w celu poszerzania wiedzy i świadomości nowicjuszy, ale również, by pokazać im możliwy zakres praktyk. Ułatwi im to wybór odpowiednich dla nich technik i systemów.

Teksty

Chcę zostać magiem!

Skoro czytasz ten tekst, oznacza to, że w jakiś sposób zainteresował cię temat magii. Być…

Czytaj