Niezawodny sposób na stworzenie Serwitora

Na pewnym forum swego czasu – jak to wcześniej czy później bywa na forach – został wyciągnięty temat tworzenia hipersigili, serwitorów i godformów. Jako, że w pewnym okresie tworzyłem dość często serwitory i doskonaliłem technikę, postanowiłem się udzielić w owym temacie, a dziś wieczorem przymuszony olbrzymią przerwą między wpisami jaka powstaje na Aetheriusie przez nadmiar pracy zawodowej jak i pracy nad samym Aetheriusem (ale prowadzonej raczej w tle) postanowiłem przeredagować owy post i pokazać Wam jedną z metod tworzenia serwitorów, a przy odpowiedniej modyfikacji i godformów. W ten sposób prawdopodobnie po raz pierwszy na Aetheriusie (poza działem rytuałów) nawet laicy dostaną do ręki dość silne narzędzie techniczne do praktyki magicznej. Mam nadzieję, że każdy będzie rozsądny w jego stosowaniu. Do rzeczy.

Jeśli pragniecie stworzyć silnego serwitora najlepiej zorganizować rytuał grupowy – według założeń modelu energetycznego bowiem energia użyta w trakcie rytuału rośnie arytmetycznie wraz ze wzrostem liczby osób biorących udział w rytuale. Ten przepis był przygotowany pod tworzenie serwitora – strażnika/opiekuna.

Niezależny od ilości biorących udział osób – nie musicie spotkać się w tym samym miejscu, a jedynie w tym samym czasie. Przede wszystkim zastanówcie się jaki ma spełniać cel. Do danego celu przystosujcie korespondencje. Jeżeli ma bronić Was przed czymś będą to inne korespondencje, jeżeli ma służyć jako rezerwuar energii będą to też inne. Użyjcie odniesień planetarnych i symboliki do stworzenia pieczęci. Gdy będzie gotowa nazwijcie go.

Wybierzcie Mistrza Ceremonii, najlepiej, żeby był to najbardziej wprawny w koncentracji mag z waszej grupy. Niech przygotuje on pieczęć – może ją wydrukować, choć lepiej byłoby gdyby narysował ją własnoręcznie na specjalnie do tego przygotowanym materiale – osobiście polecam skaj (imitacja skóry), nie jest trudny do zdobycia i jest tani. Niech Mistrz zawczasu przygotuje komendy – sposób, w jaki będzie następowała komunikacja z istotą, rozpoznawanie istoty oraz określenie jej cech. Ten proces jest najważniejszy i najtrudniejszy w całej nadchodzącej ceremonii.

Jak tworzyć komendy? Przede wszystkim pamiętaj, że istota będzie potrafiła to, co sam potrafisz, nie więcej. I samo napisanie „magazynujesz energię” nic nie da.  Tworzysz kolejne komendy w bardzo podobny sposób. Pamiętaj najważniejsze elementy to imię, cel, umiejętności, cenzor i ewentualnie bezpiecznik. Załóżmy, że nazwałeś istotę Kejros.

KOMENDY

 • Imię

Twoje imię to Kejros. -> Tworzysz z tego sigil (standardową metodą, ale bez wgrywania go do podświadomości). Tworzysz więc po prostu pieczęć komendy. -> Przerysowujesz ją na skaj jak pieczęć samej istoty wcześniej -> Wchodzisz w stan wyciszenia, i starasz się skupić na tym, co reprezentować ma istota i do czego służyć (czyli na jej korespondencjach, cechach, atrybutach), skupiasz je w sobie a następnie wyzwalasz ładując tymi koncepcjami pieczęć wypowiadając „Twoje imię to Kejros.” – musisz zrobić to z pełną świadomością tego, co te imię niesie za sobą, ma być w tym „słowie mocy” zawarta cała esencja atrybutów tej istoty. -> w ten sposób stworzyłeś skondensowaną komendę do programowania istoty.

 • Cel

Istniejesz by mnie chronić. -> zapis w postaci sigila -> przerysowanie na skaj -> ogarnięcie wszystkich korespondencji związanych z celem, wyciszenie siebie i zebranie ich istoty w sobie: przywołanie wszystkich skojarzeń ochrony, bezpieczeństwa, opieki i przede wszystkim emocji z tym związanych; musisz być bardzo skoncentrowany na tym zadaniu, ponieważ jeśli wpierdzielą Ci się na tym etapie jakieś nieprzyjemne myśli, obrazy, intencje, to mogą one przeniknąć do tworzonej istoty. -> następuje wyzwolenie poprzez wypowiedzenie słów mocy: Kejrosie istniejesz by mnie chronić i skupienie na pieczęci komendy -> komenda stworzona.

 • Umiejętności

Potrafisz magazynować energię. -> zapis w postaci sigila -> przerysowanie na skaj -> wyciszenie siebie, wykonanie prostych ćwiczeń magazynowania energii, świetną opcją jest wykorzystać Rytuał Środkowego Filaru i pod koniec zamienić go w Rytuał Krążenia Świetlistego Ciała (czy jakoś tak), tak by pobraną energię przekazać na pieczęć komendy z pełną koncentracją na rytuale poboru energii – tak by do pieczęci przeszedł „zapis energetyczny” z wiedzą o tym jak wykonać rytuał krok po kroku. -> Wyzwolenie poprzez wypowiedzenie słów mocy: Kejrosie potrafisz pobierać energię nie tylko po to, by żyć, ale także by ją magazynować.

Potrafisz odpędzać negatywne energie i istoty. -> zapis w postaci sigila -> przerysowanie -> wyciszenie, wykonanie przykładowego rytuału odpędzenia (Ruby Star, LBRP, lub inne, mogą być autorskie) -> przekazanie energii z wiedzą i świadomością danego rytuału do pieczęci -> wyzwolenie poprzez słowa mocy: Kejrosie potrafisz odpędzać wrogie mi istoty i energie.

Potrafisz tworzyć wokół mnie tarczę ochronną. -> zapis w postaci sigila -> przerysowanie -> wykonanie rytuału lustrzanej tarczy i przekazanie wiedzy o nim do pieczęci -> wyzwolenie: Kejrosie potrafisz tworzyć ochronne tarcze wokół mnie. 

 • Cenzor

Jestem Twoim władcą i nigdy mnie nie skrzywdzisz. -> zapis w postaci sigila -> przerysowanie -> zgromadzenie wszelkich skojarzeń z posłuszeństwem, służbą etc. -> wyzwolenie: Kejrosie, jestem Twoim twórcą i Panem i nigdy nie staniesz przeciw mnie.

Jestem Twoim władcą i jeśli mi się sprzeciwisz ukarzę cię. -> sigil -> przerysowanie -> zgromadzenie kojarzeń z karą, więzieniem, bólem, śmiercią, strachem etc. (pomocna jest wizualizacja techniki pętania duchów w drewnianych pojemnikach i wbijanie w nie gwoździ) -> wyzwolenie: Jestem władcą okrutnym i za wszelkie złe intencje ukarzę cię po stokroć.

Jestem Twoim władcą i wynagrodzę cię za twoją służbę. -> sigil -> przerysowanie -> zgromadzenie skojarzeń z nagrodą, zadowoleniem, spełnieniem (wizualizacje zaspokajanie chciwości, potrzeb seksualnych etc.) -> wyzwolenie: Jestem władcą miłościwym i za twoją posługę nagrodzę cię energią.

Obu powyższych twierdzeń nie musicie w sumie stosować. Możecie ograniczyć się do pierwszego cenzora.

 • Bezpiecznik

Będziesz odpowiadał na każde moje wezwanie za pomocą pieczęci i twego imienia. -> sigil -> przerysowanie -> skupienie na intencji -> wyzwolenie: Twoje imię to Kejros, a Twa pieczęć leży przede mną. Masz przybyć na każde moje wezwanie.

Za rok co do dnia przejdziesz pod władanie [inna istota]. -> sigil -> przerysowanie + dodanie po drugiej stronie sigila tej innej istoty (najlepiej wysłużyć się jakimś geniuszem lub żywiołakiem). -> skupienie intencji z odpowiednimi wyobrażeniami (np. przekazywanie łańcucha komuś etc.) -> wyzwolenie: Kejrosie za rok [imie istoty] stanie się twoim niepodzielnym władcą.

SORJEK jest słowem, które odbierze ci całą moc. -> sigil -> przerysowanie -> przywołanie wszelkich wyobrażeń związanych ze śmiercią, pozbawieniem sił życiowych, osłabieniem -> wyzwolenie: Kejrosie, jeśli kiedykolwiek staniesz przeciw mnie, odbiorę ci całą moc słowem SORJEK.

Oczywiście nie trzeba stosować wszystkich wyżej wspomnianych bezpieczników czy cenzorów. Dodatkowo warto też związać go z jakimś przedmiotem – można to uczynić w bardzo podobny sposób jak tworzy się komendy, czy nawet za pośrednictwem  jednej z nich. Dalej musicie przejść do samej ceremonii.

CEREMONIA

 1. Synchronizujecie zegarki.
 2. O konkretnej porze wszyscy wykonujecie rytuał środkowego filaru dla zebrania energii.
 3. Wszyscy poza Mistrzem Ceremonii przekształcają go w rytuał krążenia świetlistego ciała (czy jak to szło).
 4. Wszyscy emitują przywołaną energię wraz z intencją powołania do życia nowej istoty do Mistrza Ceremonii.
 5. Mistrz Ceremonii rozpala kadzidło (według korespondencji) i świecę w kolorze odpowiadającym mającej powstać istocie. Ponadto przygotowuje żaroodporne naczynie i przygotowane wcześniej pieczęci.
 6. Kładzie pieczęć istoty na ołtarzu, a na niej naczynie, po prawej świeca, po lewej kadzidło.
 7. Bierze do ręki każdą z pieczęci po kolei, odpala ją od świecy i podczas jej spalania wypowiada kolejne słowa mocy:
  Twoje imię to Kejros.
  Kejrosie istniejesz by mnie chronić.
  Kejrosie potrafisz pobierać energię nie tylko po to, by żyć, ale także by ją magazynować.
  I tak dalej…
 8. Gdy pieczęci spłoną. Mistrz skupia całą zgromadzoną przez siebie i od uczestników energię i przekazuje ją do sigila istoty wykrzykując „Powstań Kejrosie i służ mi.”

Ceremonia zakończona. A Wy macie nowego pupilka.

Jak widzicie magia wcale nie musi być łatwym odbębnieniem szybkiego rytuału. Tylko pracochłonną wielogodzinną lub nawet rozłożoną na kilka dni sesją rytuałów.

 

Rasphul
Gloria Mortuis