Podsumowanie

W tych notatkach chciałem podać w przybliżeniu informacje, które otrzymałem kiedy zacząłem studiować Kabałę. Osoba, która przekazała mi te informacje, powiedziała: „Nie musisz czytać wielu książek, po prostu przestań i wykonuj to.” To była dobra rada. Kiedy chcesz uczyć się budować most, powinieneś przeczytać książki o budowaniu mostów, ale jeśli chcesz się uczyć o sobie, największa na świecie biblioteka nie pomoże za wiele.

„Wykonywanie Tego” polega na przywołaniu sefirot i prośbie o pouczenie. Składa się to z entuzjastycznego i śmiałego wykonywania, gdy zbliża się coś nowego. Polega to na zaufaniu twojej intuicji i sumieniu. Wymaga to kwestionowania wszystkiego. Wymaga to także niezliczonych medytacji, ćwiczeń koncentracyjnych i wizualizacyjnych, kontrolowania siebie, rytuałów, zapisywania snów, modlenia się i czegokolwiek chcesz.

Nie ma na to żadnej recepty, a każda osoba dąży do znalezienia swojej własnej równowagi. Jako straszny czytelnik uważałem, że porady dotyczące nie czytania książek o magii i Kabały są trudne do podjęcia, ale się ich podjąłem i przez jakieś 10 lat całkowicie zatraciłem ten nawyk. Cieszę się, że to uczyniłem , ponieważ rozwinąłem pewność siebie, aby zaufać własnej intuicji i odnalazłem dla siebie techniki najlepiej dostosowane do mojego temperamentu i usposobienia. To, co działa wspaniale dla jednej osoby, może być całkowicie nieodpowiednie dla kogoś innego.

W tych notatkach jest niemalże wystarczająco dużo informacji, aby przestać i „po prostu to wykonywać”. Celowo powstrzymałem niektóre informacje, ponieważ składają się z drobiazgów, które każda osoba z niewielką ilością zdrowego rozsądku, inicjatywy i zaufania w siebie może wypracować sobie samemu. Na przykład, nie musisz uczyć się rytuałów innych ludzi: ufaj swojej własnej wyobraźni i kreatywności, chociaż mogą się wydawać niewystarczające i pisz swoje własne.

Musisz zaufać sobie i dlatego nie przedstawiłem szczegółowej recepty. Jeśli uważasz, że Kabała powinna być bardziej skomplikowana, uczyń ją bardziej skomplikowaną. Jeśli uważasz, że niezbędne jest poznanie Czterech Światów, czterech części duszy lub brody Arik Anpin albo czegoś podobnego, to dowiedz się o nich, ale nie sądzę, żeby konieczne było poznanie tych rzeczy, aby zacząć i istnieją lepsze oraz szybsze sposoby uczenia się Kabały niż zmycie się i kupowanie Zoharu.

Jeśli zaufasz samemu sobie, dowiesz się tego , co powinieneś wiedzieć w tempie, w jakim możesz się tego nauczyć. Kabała jest tylko mapą (ale tak między nami uważam, że jest to dokładna i przydatna mapa), ale wejście na ten teren leży w tobie. Z mojego doświadczenia wynika, że sefirotyczne magiczne rytuały są kluczem do wszystkiego innego. Jeśli chcesz kontynuować studiowanie Kabały, za wszelką cenę to idź i kup inne książki, ale nie wyobrażaj sobie, że jakość informacji, które otrzymasz, będzie wyższa niż to, czego się dowiesz, jeśli po prostu zainwokujesz Boga poprzez moce Malchut i poprosisz je o pouczenie.

Jeśli obawiasz się rytuału, to w porządku … wielu ludzi się obawia. Jeśli popełnisz błędy w swoich rytuałach, nie jest to niezwykły problem, ponieważ każdy tak robi. Jeśli obawiasz się rytuału, ale inwokujesz Moce z postawą i szacunkiem, które im się należą i nie boisz się dać za darmo tego, co dostajesz, to wtedy dostaniesz dużo, a prawie na pewno znacznie więcej niż można się było spodziewać.

Powrót do Spisu Treści

Podziel się swoją opinią...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.