HISTORIA

W celu zrozumienia powodu istnienia strony Aetherius oraz założeń współczesnej grupy, należy cofnąć się w czasie.

Sanktuarium

Na początku mojej działalności w sieci prowadziłem blog internetowy nazwany Sanktuarium Maga. W tym okresie oczywiście jednocześnie udzielałem się na istniejących w ezonecie forach internetowych. Kilka miesięcy po założeniu Sanktuarium Maga spotkałem kilku praktykujących stale adeptów magii, którzy wyrazili chęć wspólnego pisania i tworzenia ze mną. W ten sposób zostało postanowione przemienienie Sanktuarium Maga w nową witrynę, na której każdy z zainteresowanych mógł wstawiać swoje artykuły. Tak zrodziła się ArsMagna.pl

Krąg Ars Magna

Z czasem nasze ambicje rosły i postanowiliśmy przemienić zwykłego bloga w coś znacznie większego – grupę magiczną. Czemu mieliśmy prowadzić osobne badania, skoro mogliśmy robić to wspólnie? W ten sposób 13 lipca 2011 roku powołaliśmy do istnienia Krąg Ars Magna, w którego skład wchodziłem ja oraz fratrowie: Amon i Ronove. Niedługo później liczba członków Kręgu Ars Magna znacznie wzrosła i postanowiliśmy stworzyć organ zarządzający kręgiem, nazwaliśmy go Kapitułą, w której skład z dniem 9 stycznia 2012 wchodzili fratrowie: Amon, Emoniel, C.C.S., Asmoday, Ronove oraz ja. Na naszym koncie było kilka udanych przedsięwzięć magicznych oraz wiele innych – w planach do wykonania.

W związku ze zróżnicowanym podejście członków Kręgu do poszczególnych systemów i różnic w przedmiocie badań, powstało wiele nieporozumień od czasu powstania Kapituły. W związku z powyższym rozpoczął się etap rozpadu Kręgu Ars Magna, jego początek przypadł na połowę roku 2012, a zakończył się rozwiązaniem Kręgu w styczniu 2013.

Frater Amon, Asmoday, Soror Trinity i ja założyliśmy nową witrynę po rozpadzie Kręgu Ars Magna – macie okazje właśnie na niej się znajdować. Celem istnienia Aetheriusa na samym początku była próba stworzenia bloga o magii i jednocześnie wewnętrznej, zamkniętej, hermetycznej grupy praktyków realizujących projekty magiczne w oparciu o ten sam metamodel magiczny.

Aetherius

Od stycznia 2013 roku Aetherius przeżył kilka znaczących zmian – zarówno w wyglądzie witryny, jak i w kształcie samego projektu, a także w personelu. Frater Asmoday oraz Amon opuścili projekt na rzecz samotnej praktyki. Zaś ja dalej trwałem i zebrałem nową drużynę gotową realizować projekty magiczne i edukacyjne. Po niemal czterech latach funkcjonowania Aetheriusa możemy pochwalić się wieloma osiągnięciami na polu tłumaczenia artykułów i publikowaniu nowych prac w dziedzinie magii. A dzięki naszej wytrwałości możecie cieszyć się witryną w tym o wiele dojrzalszym wydaniu. Obecnie nie jesteśmy grupą magiczną, nie prowadzimy wspólnych badań, jednak zachęcamy do tego jak największe grono ludzi. Każdy z nas rozwija się w swoim tempie i własnym unikalnym kierunku, a każda ewolucja duchowa jest wspierana przez nas.

WIZJA

Początkowo Aetherius miał być jedynie blogiem do dzielenia się naszymi przemyśleniami, a także efektami magicznej praktyki, którą prowadziliśmy. Bardzo szybko jednak, jak to bywa w przypadku Magów, zwykły projekt stał się dziełem o wiele ambitniejszym. Postawiliśmy nie jedynie na przemyślenia i własne opinie, których wszakże pełno jest na stronach ezoterycznych. Obecnie większość tekstów i publikacji wynika ze studiów konkretnych systemów magicznych lub oparte są na dziełach szanowanych autorów. W ten sposób dokonała się transmutacja bloga w platformę pomagającą ludziom zrozumieć magię. Postawiliśmy na edukację młodego, zafascynowaną magią pokolenia, ale również na edukację osób dojrzałych o stałym światopoglądzie. Pokazujemy i staramy się udowodnić, że magia jest w istocie najbardziej naturalną nauką jaka istnienie. Nauką, której nie można poddać obiektywizacji, ale którą można doświadczać całym sobą – do czego zawsze namawiamy. Staramy się być najbardziej profesjonalni jak się tylko da w tak subiektywnej dziedzinie i zawsze pokazujemy drogę innym i jesteśmy skłonni do pomocy.

Każdy z nas podąża inną ścieżką magiczną i wyznaje inną ideę magii, jednak wszyscy rozumiemy, że ścieżki magiczne bywają jedynie mapami, które często mogę być odmienne od terenu. Dążymy tym samym do pewnej formy unifikacji praktyki magicznej zawierając ją w osobiste meta-modele magii. Wierzymy, że każdy dojrzały Mag na pewnym etapie swojej drogi posługuje się technikami mieszanymi zaczerpniętymi z różnych systemów, tworząc w ten sposób własny model posługiwania się magią.

Aetherius nie obiecuje nikomu potęgi, władzy, ani bogactwa. Możemy obiecać, że jeśli wejdziesz na ścieżkę magii spotka cię rozgoryczenie, żal, często chęć poddania się, łzy, ale gdy tylko przetrwasz doświadczenia swojego treningu magicznego osiągniesz najważniejszą rzecz, Wgląd i Zrozumienie. Magia jest sztuką i nauką, jest błogosławieństwem i przekleństwem, może pomagać i może niszczyć – wszystko jest zależne od tego, kto nią operuje. A niestety nie każdy nadaje się do tego zadania, i tych właśnie ludzi selekcjonuje się w trakcie treningu magicznego.

Prowadzimy dojrzałą wizję magii, obcą większości for magicznych i ezoterycznych. Nie wierzymy w dokonywanie natychmiastowej telekinezy, lewitację, rzucanie kulami ognia czy skanowanie czyjejś aury na odległość. I nie taką magię prezentujemy na Aetheriusie. Chcesz wiedzieć więcej o magii? Zapoznaj się z naszymi artykułami i publikacjami lub podyskutuj z nami.

ZESPÓŁ

Rasphul Maleficus
Rasphul MaleficusZAŁOŻYCIEL, AUTOR

Studia nad magią rozpocząłem w młodym wieku. Szkolony przez mojego wuja, zostałem wtajemniczony w arkana mesmerystów i z czasem kabalistów. Moja edukacja objęła studia teoretyczne i praktyczne nad zagadnieniami Kabały, Magii Ceremonialnej, tradycji magicznych Różokrzyżowców i Golden Dawn. Obecnie poświęcam się studiom nad tradycyjnym czarostwem, które praktykuję na co dzień, pracy z grimuarami i nekromancji. Utrzymuję odpowiednie relacje z lokalnymi duchami, Św. Cyprianem z Antiochii, a także Senor la Muerta, który poszerza moją wiedzę z dziedziny nekromancji i kultu zmarłych.
Jestem autorem kilkudziesięciu artykułów i tłumaczeń z języka angielskiego, prowadzę wsparcie dla kształcących się czarowników i magów, a także służę poradą i pomocą dla laików, którzy zechcą się do mnie zwrócić.

Fosforos
FosforosAUTOR, KONSULTANT GRAFICZNY

Artysta, tradycjonalista, czarownik. Człowiek szkolony w kunszcie magii od dziecka. Zwolennik Diabła i znawca tajników magii salomonicznej..

KONTAKT