Kopia Clavis Inferni wykonana przez Fosforosa


Prezentujemy poniżej fotografie księgi wykonanej przez Fosforosa. Clavis Inferni to jeden z niezwykłych przykładów Liber Spirituum. Księgi zawierającej zaklęcia wiążące i sposoby przywołania, ale co najważniejsze wizerunki i charaktery duchów, które zostały związane i zgodziły się współpracować z czarownikiem. To istna księga paktów. Oryginał nosi tytuł Clavis Inferni sive magia alba et nigra approbata Metatrona, której autorstwo przypisywane jest czarownikowi Św. Cyprianowi z Antiochii.

Kompendium Magii i Demonologii


Wybór kilku stron z 18-wiecznej książki poświęconej demonologii ozdobionej ponad trzydziestoma znakomitymi akwarelami ukazującymi różne postacie demonów, oraz magiczne i kabalistyczne znaki. Pełny łaciński tytuł to “Compendium rarissimum totius Artis Magicae sistematisatae per celeberrimos Artis hujus Magistros”. Strona tytułowa zdobiona jest w szkielety i zawiera ostrzeżenie “Noli me tangere” (Nie dotykaj mnie!), każdy szybko wyczuje sens mrocznej osobliwości jeśli tylko spojrzy na te strony.

Przykłady eklektycznych ołtarzy magicznych


Magiczne Kręgi


Galeria przedstawia przekrój magicznych kręgów zalecanych w manuskryptach i grimuarach. Aby uzyskać więcej szczegółów należy sięgnąć do źródeł!

Ewokacja w drzeworytach