Liber Falxifer I – Znaki i Wizje

Po ustawieniu i wyposażeniu ołtarza dla Senor la Muerte oraz po złożeniu pierwszej ofiary, bardzo często otrzymuje się różne znaki, wizje i sny, przez które Pan Śmierci informuje swojego wyznawcę, że zwrócił na niego uwagę. Nie jest też niczym dziwnym, że gdy po wykonaniu jakiejś magicznej pracy w imieniu Szkieletowego Ducha, niektórzy zaczynają dostrzegać obrazy i statuy Pana Śmierci w najbardziej nieoczekiwanych miejscach, ma to przypomnieć wielbicielowi, że Cień Śmierci jest wszechobecny.

Równie często ludzie osiągają świadome sny, w których uzyskują kontakt z różnymi formami Senor la Muerte, który manifestuje się wówczas w astralnych formach – zazwyczaj jako zakapturzony Szkielet z kosą w ręce. Podczas tych snów, może dojść do bardzo konkretnych form komunikacji oraz Pan Śmierci w tym stanie może błogosławić swojego wyznawcę czy też dawać mu wskazówki odnośnie praktyki. Dodatkowo uważa się, że często powtarzające się sny o Panu Śmierci informują o jego objawiającej się mocy i są bardzo dobrym znakiem, że przyjął on nowego wyznawcę jako swoje dziecko.

Senor la Muerte może również manifestować siebie w fizycznym świecie i, w bardzo rzadkich przypadkach, przyjmuje On formę czarnego cienia, z którego emanuje tak wielka moc, że nie jest możliwym pomylić tej manifestacji z żadnym innym bytem czy duchem. Z czasem, coraz mocniejsze i intensywniejsze więzi są wytwarzane pomiędzy praktykiem i Senor la Muerte, wówczas, gdy ochrona Jego kosy będzie najbardziej potrzebna, da się wyczuć rozdzielający, ochronny cień Pana Śmierci, a czasem i da się go zobaczyć (dla tych, którzy mają oczy by widzieć), stojącego za swoim wyznawcą.

Pan Śmierci może również manifestować swoją obecność poprzez przemieszczanie elementów na swoim ołtarzu. Może się to zdarzyć na przykład w trakcie bardziej zaawansowanych praktyk magicznych. W najbardziej ekstremalnych sytuacjach można znaleźć główną statuę poza ołtarzem, czasem nawet uszkodzoną. Taki omen może oznaczać niezadowolenie Pana Śmierci i należy uznać je za ostrzeżenie.

Niezależnie od tego w jaki sposób te wróżby i znaki są doświadczane są zawsze oznaką pełnej uwagi i błogosławieństwem samym w sobie, zaistnienie tych subtelnych lub nie form komunikacji oznaczają zarazem, że możemy zacząć wykorzystywać energię Pana Śmierci do czynienia swojej czarodziejskiej praktyki w jego imieniu.