Liber Falxifer I – Tytuły i Manifestacja Pana Śmierci

Najważniejsze atrybuty powiązane z Panem Śmierci/SLM w kontekście zamkniętego kultu mogą być odnalezione w rdzeniu wcześniej prezentowanej opowieści o Kainie. Poniżej znajdują się pewne imiona Leworęcznego Żniwiarza reprezentujące różne manifestacje i aspekty używane w naszej tradycji do przekroczenia ścieżek Kainicznej linii w ezoterycznym kulcie SLM:

 • Senor de la Guadana Sangrienta – Pan Krwawej Kosy
 • Senor del Cementerio – Pan Cmentarzy
 • Senor de la Cruz Negra – Pan Czarnego Krzyża
 • San la Muerte – Święta Śmierć
 • San Esqueleto – Święty Szkielet
 • San Severo de la Muerte – Święty Bezlitosnej Śmierci
 • Senor Que lo Puede Todo – Władca Który Osiąga Wszelkie Rzeczy
 • Senor de las Sombras Oscuras – Władca Złych Cieni
 • Senor la Muerte – Władca Śmierci
 • Su Majestad, Rey de la Muerte – Jego Wysokość, Król Śmierci
 • Qayin Mortifer – Kain, Niosący Śmierć
 • Qayin Falxifer – Kain, Niosący Kosę
 • Qayin Messor/Qayin Qatsiyr – Kain Żniwiarz
 • Qayin Occisor – Kain, Morderca
 • Qayin Letifer – Kain Śmiercionośny
 • Qayin Dominor Tumulus – Kain, Władca Kurhanów
 • Qayin Coronatus – Kain Koronowany
 • Qayin Rex Mortis – Kain, Król Śmierci
 • Qayin Baaltzelmoth – Kain, Pan Cieni Śmierci
 • Qayin ben Samael – Kain, syn Samaela

Senor de la Guadana Sangrienta, San Severo de la Muerte, Senor la Muerte, San la Muerte, Qayin Falxifer, Qayin Messor/Qayin Qatsiyr, Qayin Mortifer, Qayin Letifer i Qayin Occisor reprezentują najbardziej przerażające i pełne przemocy aspekty Władcy Śmierci. Są to imiona, przez które Jego esencja przywoływana jest w najbardziej złowieszczych rytuałach, które najczęściej mają na celu zabicie swych wrogów, tak jak Abel został zabity, przez krwawą kosę Kaina. Aspekt ten przywołuje pierwszego dzierżącego kosę jako tego, który przynosi śmierć do tego świata poprzez morderstwo. Imiona te w związku z tym reprezentują połączenie Potężnego Szkieletowego Ducha ze wszystkimi formami nienaturalnej i gwałtownej śmierci, która nie jest związana z archontami i ich kosmicznym przeznaczeniem.

Poprzez te aspekty, Kain trzyma moc rozprzestrzeniania morderczego gniewu i szaleństwa. Może on wpłynąć na mężczyznę, by ten zabił kogoś lub sam popełnił samobójstwo. Jest on jednak również mistrzem tajemnic śmiercionośnych klątw, nekromancji i Zakazanej Alchemii. W swoim aspekcie Pana Szmaragdowego Płomienia i Dzierżcy Zatrutego Sierpa (Kain Messor/Kain Qatsiyr) rządzi on mroczną magią Przeklętego Ogrodu i Sztuki Trucicielstwa. Zamanifestowane poprzez te formy, moce Kaina nie są jednak ograniczone do magii sprowadzającej nieszczęście. Są one również połączone z transcendentalnymi formami wyższego czarostwa, które ma na celu zniszczenie ego i uwolnienia Ognistej Świadomości z narzuconych ograniczeń kosmicznej egzystencji. Te wysoce magiczne aspekty są odzwierciedlone w morderstwie Abla, które w tym kontekście jest widziane jako zwycięstwo bezprzyczynowej Duszy nad przyczynową Materią.

Symbole najczęściej stosowane do zilustrowania tych aspektów to czarna czaszka, skorpion, miecz, pieczęć Saturna, odwrócony pentagram, trójząb, sierp, korona cierniowa, liczby 3, 7 i 13 i zakrwawiona kosa.

Senor del Cementerio, Kain Dominor Tumulus, Kain Baaltzelmoth, San Esqueleto, Senor de las Sombras Oscuras i Senor de la Cruz Negra reprezentują rolę Kaina jako pierwszego grabarza i Pana Cmentarzysk. Aspekty te i manifestacje powiązane są z ezoterycznymi rytuałami wykonywanymi na poświęconej cmentarnej ziemi oraz pośród mogił.

Senor de la Cruz Negra jest królem pierwszej prawdziwej Golgoty (Gûlgaltâ), która jest „Miejscem Czaszki”, gdzie Kain pochował ciało Abla. Gûlgaltâ, która oznacza „czaszkę” w języku aramejskim reprezentuje pierwszy wykopany grób i pierwszą zasadzoną czaszkę w skropionej krwią ziemi. Poprzez ten aspekt Kain manifestuje swoją esencję jako Pana Potężnej Śmierci. Jest on również tym, który obdarowuje Nekrozoficzną Gnozą, tak samo jak posiadacz i władca Lewościeżkowej Śmierci, który jest w posiadaniu cieni morderców i samobójców.

Najpopularniejszym znakiem Senor de la Cruz Negra jest czarny krzyż kalwaryjski (krzyż z czaszką). Nawiązując do egzoterycznej tradycji, krzyż ten związany jest z ukrzyżowaniem Jezusa w miejscu, gdzie jak wierzono była pochowana czaszka Adama. W ezoterycznym kulcie, te aspekty Pana Śmierci są związane z tarninową różdżką Kaina, zwaną „Berłem Cieni”. W nawiązaniu do mitu Kain kierował swoje moce w celu władania cieniami zmarłych dzięki różdżce stworzonej z tarniny. Wszystkie nekrozoficzne i nekromantyczne działania używające mocy z cmentarnej ziemi, kości i cieni zmarłych są pod jurysdykcją tych pięciu manifestacji Kaina.

Symbolami często używanymi do reprezentowania tych manifestacji są: czaszka ze skrzyżowanymi kośćmi, kopiec, trumna, nagrobek, brama cmentarna, krzyż w kształcie X, rozdroża, kruk, chtoniczny ogień, krzyż kalwaryjski, szpadel i kilof i różdżka.

Na koniec, mamy najbardziej wzniosłe aspekty Leworęcznego Żniwiarza, którymi są Su Majestad Rey de la Muerte, Kain Coronatus, Kain Rex Mortis, Kain ben Samael i wspomniany Kain Baaltzelmoth. Te aspekty reprezentują transcendentną moc, którą Intronizowany Pan Śmierci posiada, i reprezentują Kaina uwolnionego od jakichkolwiek ograniczeń sefirotycznego królestwa i praw ich głupiego twórcy. Jego Wysokość Król Śmierci jest w pełni i łączy wszystkie moce, atrybuty i aspekty, które mogą być przypisane do Leworęcznego Żniwiarza i, wewnątrz Jego kultu śmierci, jest On niemal wyłącznie powiązany z najwyższymi formami Zakazanej Alchemii i transcendentalnej magii.

Te wyniesione aspekty są co do jednego powiązane z tajemnicami Ognistej Krwi i oświecenia, którym poprzez łaskę swego ojca Samael-Lucyfera, obdarza wybranych przez siebie. Są one także powiązane z zbiorami zakazanych owoców z Drzewa Wiedzy, osiągnięciem Nekrozoficznej Gnozy i otwarciem ukrytych wrót Sitra Ahra. Te intronizowane i ukoronowane ogniem aspekty Kaina reprezentują ostateczny etap jego przejścia poza Płonący Miecz wewnątrz Czarnego Światła Innej Strony.

Pan Tronu Śmierci w swoim aspekcie Kaina Baaltzelmotha jest również tym, który przewodzi Zastępami Śmierci, i jest powiązany z najwyższymi formami klifotycznej magii i ezoterycznymi formami piekielnej nekromancji. Podczas liminalnego okresu w środku zimy, wierzy się, że to ten aspekt przewodzi orszakowi duchów na nieboskłonie zwanych w legendach „Dzikim Gonem”. Jako dowódca Dzikiego Gonu, Kain przyjmuje formę rogatego, ukoronowanego jeźdźcy przecinającego nocne niebo na swoim smoliście czarnym rumaku lub kościście białej marze, z legionem cieni zmarłych i chtonicznych duchów.

Te aspekty mają również silne powiązania z misteriami tradycyjnego Sabatu Czarownic, i dzierżą Siedem Klucz otwierających ścieżki i wrota do światła Samaela w Sitra Ahra. Ukoronowane esencje Kaina związane są ze wszystkimi Jego manifestacjami wewnątrz sfer Drzewa Śmierci. W jego aspekcie Baaltzelmotha, Kain ze swojego tronu wewnątrz klify Kruków Śmierci, rzuca cień, który ucieleśnia Atut XIII wewnątrz 24-tego klifotycznego tunelu, manifestującego się jako ukoronowanego, dzierżącego kosę demona Niantiela.

Symbolami używanymi do reprezentowania tych najpotężniejszych aspektów Mistrza są czarna czaszka z rogami, ludzka czaszka ukoronowana trzema czarnymi świecami lub złotą koroną, siedem kluczy wiszących w pierścieniu, końska czaszka, róg lub trąbka wykonana z ludzkiej kości udowej, i pewne tajemne znaki, pieczęcie i formuły, które on sam ujawnia wybranym.

 

Podziel się swoją opinią...