Liber Falxifer I – RYTUAŁ OCZYSZCZAJĄCY DLA KONSEKRACJI STATUY KAINA

Opisany zostanie rytuał ezoteryczny wykorzystywany w tajnym kulcie do uświęcania i konsekracji statuy ołtarzowej Leworęcznego Żniwiarza. Statua powinna być wykonana albo z drewna (przyjęło się aby wybierać tarninę, cis lub cyprys zamiast Palo Santo w kwestii wyrobu talizmanów Payé w linii Kainicznej) lub metalu (ołów lub srebro), kości (ludzkiej lub zwierzęcia związanego ze sferą chtoniczną), gliny (zmieszanej z ziemią lub innymi elementami zebranymi w różnych miejscach mocy), ceramiki lub gipsu. Powinna być wyrzeźbiona w taki sposób by jej forma była godna mocy (a także mogła z nią współgrać) jaką, wedle zamierzenia, ma zawierać i reprezentować.

Najprostszą i najbardziej odpowiednią formą dla tego centralnego fetyszu jest stojący szkielet ubrany w czarną szatę z kapturem i trzymający w lewej ręce zakrwawioną kosę. Występują także inne, bardziej ezoteryczne aspekty i formy owego fetyszu, który zamiast kosy dzierży sierp (Qayin Messor), różdżkę lub czarny krzyż (Qayin Dominor Tumulus), miecz (Qayin Occisor) lub trójząb (Qayin ben Samael). W niektórych przypadkach bywa, że zamiast popularnej formy stojącej, rzeźbi się ów fetysz jako ukoronowaną i zasiadającą na tronie (Qayin Coronatus – Rex Mortis), lub (w Jego aspekcie Dowódcy Gospodarzy Cieni Śmierci) jako rogatą lub ukoronowaną (lub ukoronowaną ogniem), a dosiadającą czarnego rumaka lub trupio białą klacz (Qayin Baaltzelmoth – Lider Dzikiego Gonu Ciemnych Dusz).

Jeżeli zaistnieje taka możliwość, można wykorzystać czaszkę mordercy (mężczyzny, najlepiej takiego, który dopuścił się bratobójstwa) jako centralny fetysz ołtarzowy Kaina. Ale z wiadomych przyczyn jest zdecydowanie popularniej, łatwiej i bezpieczniej używać jednej z uprzednio wspominanych rzeźbionych form statui fetyszowych.

Nieme zaklęcie dla konsekracji i naznaczenia czaszki mordercy

Celem rytuału konsekracji, którą teraz opiszemy jest stworzenie „punktu przychylności” poprzez złożenie i zjednoczenie wielu różnych elementów, które będą łączyć statuę z esencją duchową, którą ma być naładowana, i z której ma przewodzić moc. Proces ten zostanie ukończony w wyniku skupienia wszystkich elementów wewnątrz świętej i naładowanej mocą kąpieli, w której to statua, (w połączeniu oraz wraz z inwokacją Kaina) zostanie następnie obmyta i ochrzczona. Chrzest ten obmyje fizyczną formę statuy oraz obdarzy ją astralną skorupą, bądź aurą, która będzie współgrała z i przywodziła moce, które ma absorbować, ucieleśniać, mieścić, skupiać i emitować.

Elementami potrzebnymi do tego ważnego rytuału są:

 • Kawałek czarnego materiału
 • Kawałek białej kredy
 • Trzy tygodniowe świece – 1 czerwona, 1 czarna, oraz 1 czerwono-czarna (góra czerwona, dół czarny)
 • Pasująca statua przedstawiająca Kościstego Pana Dzierżącego Kosę, lub jakikolwiek inny aspekt Kaina
 • Popielniczka
 • Pudełko zapałek
 • 3 cygara
 • Kadzielnica z węgielkami
 • Waza z wieczkiem
 • 1l wody mineralnej
 • 1l rumu (lub wódki)
 • 1 mała butelka wody różanej
 • 1 mała szklanka świeżej krwi świńskiej
 • 1l naparu z ruty
 • 1 łyżka mirry w proszku
 • 1 łyżka liści paczuli
 • 1 łyżka sproszkowanych kości ludzkich
 • 1 łyżka pieprzu kajeńskiego
 • 1 łyżka pieprzu czarnego
 • 1 łyżka sproszkowanego korzenia mandragory
 • 1 łyżka zmielonych liści tarniny
 • Pół łyżki sproszkowanej siarki
 • 1 garść ziemi cmentarnej (która musi zostać „odkupiona” od zmarłych zgodnie z tradycją)
 • Tytoń z 7 cygaretek
 • 13 czerwonych goździków
 • 7 małych onyksów
 • Mikstura zapachową (kadzidło) utworzoną z 4 części mirry, 4 części tytoniu, 3 części piołunu (bylicy), 3 części paczuli, 3 części liści tarniny, 1 części sproszkowanych kości ludzkich, oraz 1 części saletry potasowej
 • Ostry nóż
 • „Gęsie” pióro (najbardziej odpowiednimi piórami są krucze lub sowie)
 • Arkusz pergaminu uprzednio oczyszczonego nalewką z ruty i pobłogosławionego dymem kadzidła z mirry
 • Długa drewniana łyżka
 • Odpowiednia ofiara zwierzęca (na przykład: czarny lub czerwono-czarny kogut, zając lub czarny królik)
 • Tradycyjne ofiary składane Panu Śmierci

Rytuał ma być przeprowadzany o północy przez trzy następujące po sobie noce. Musi zostać rozpoczęty w sobotnią noc, a trzecia i ostateczna powtórka i kulminacja ma się odbyć w najbliższy poniedziałek. W tym czasie połączenie statuy z esencją duchową Kaina zostanie w pełni ukończone i przypieczętowane krwawą ofiarą.

Na czarnym materiale (uprzednio odkażonym dymem kadzidła z mirry), nakreśl trójkąt manifestacji przy pomocy białej kredy, a w jego środku Ezoteryczną Pieczęć Kaina ben Samaela. Podczas tego rytuału konsekracyjnego ów czarny materiał będzie przeznaczony na obrus ołtarzowy, na którym umieszczona zostanie statua i świece, a trójkąt i pieczęć nakreślone na nim będą służyły do skupienia ewokowanych prądów i kierowania ich w stronę statuy. W kontekście tego rytuału, obrus ten powinien być położony bezpośrednio na podłodze, a nie na ołtarzu, w celu uzyskania wystarczającej ilości miejsca do przeprowadzania pracy nad nim. W związku z tym umożliwi się umieszczenie wazy (w której statua ma zostać obmyta i ochrzczona) poza dolnym horyzontalnym bokiem trójkąta.

Umieść tygodniowe świece na wierzchołkach trójkąta tak aby czarna świeca była na lewym dolnym wierzchołku, czerwona na prawnym dolnym wierzchołku, a czerwono-czarna na jego szczycie. Ustaw statuę (oczyszczoną nalewką z ruty przed rozpoczęciem rytuału) w centrum trójkąta, a popielniczkę, pudełko zapałek i cygara po jej prawej stronie. Kadzielnica z węgielkami powinna zostać umieszczona po przeciwnej (lewej) stronie statuy, wewnątrz trójkąta.

Rozpocznij rytuał od trzykrotnego zapukania w podłogę lewą dłonią, a następnie zapal świece na wierzchołkach trójkąta – zacznij od czerwonej, po niej czarna, a na koniec czerwono-czarna i wyrecytuj następującą proklamację:

Wzywam chtoniczne duchy śmierci i cienie umarłych do obecności oraz by były świadkami i błogosławiły święte ryty, które przeprowadzę dzisiejszej nocy!

Jest moją wolą, w tej godzinie ciemności, aby wezwać moce mojego Mistrza Kaina, a przez Jego błogosławieństwo aktywować i zjednoczyć wszystkie łączniki, które pomogą mi w przewodzeniu Jego duchowej esencji!

W imię Pana Śmierci, jest moją wolą i intencją naładować mocą i obdarzyć duszą tę wybraną statuę, która będzie mi ucieleśniać Leworękiego Żniwiarza i funkcjonować jako otwarte wrota do Jego ciemnej i czarnoksięskiej mocy!

Bądźcie teraz przy mnie, o duchy na usługach Pana Krwawej Kosy, i obdarzcie swoją mocą elementy, które poprzez moje święte ryty, połączą formy błogosławionego fetyszu z niezwyciężonym i bezforemnym duchem Mistrza Kaina! Salve Senor la Muerte, Qayin Mortifer!

Umieść wazę na podłodze zaraz poniżej dolnego boku trójkąta i wypełnij ją wodą mineralną, rumem, wodą różaną, świńską krwią i naparem z ruty. Dodaj mirrę, paczulę, sproszkowane kości ludzkie, pieprz kajeński, pieprz czarny, sproszkowany korzeń mandragory, sproszkowane liście tarniny, siarkę, ziemię cmentarną, tytoń, płatki z 13 goździków raz 7 onyksów do zawartości wazy.

Zapal węgielki w kadzielnicy, umieść na już rozgrzanych łyżkę stołową kadzidła i powiedz:

Ku większej chwale Pana Śmierci! Chwała Qayin Baaltzelmoth!

Trzymaj ostrze noża ponad dymem kadzidła a następnie użyj go to upuszczenia krwi ze środkowego palca lewej ręki. Umocz gęsie pióro we krwi i narysuj Ezoteryczną Pieczęć Qayin ben Samael po jednej stronie pergaminu i Pieczęć Nekromancji Pana Śmierci po przeciwnej stronie tego samego pobłogosławionego arkusza pergaminu.

Napisz „X” na swoim czole krwią ze swojego przyciętego palca, trzymaj przed sobą lewej dłonią pergamin i wyrecytuj następująca modlitwę:

Potężny Qayin Mortifer, ja, który szukam prawdy poza iluzjami życia i wszelkimi ukrytymi tajemnicami Lewej Śmierci i Błogosławionych Umarłych wzywam cię teraz!

Ja, NN, który należę do twojego własnego Ognistego Rodowodu, zgromadziłem tej nocy wszystkie elementy, które wedle tradycji mogą utworzyć połączenie z esencją, którą manifestujesz poprzez swą Ukrytą Świątynię, a dzięki krwi, którą upuściłem z mojej lewej dłoni aktywowałem moce twych magicznych pieczęci i otworzyłem sekretną ścieżkę do twej bezgranicznej mocy!

Bądź przy mnie, o wielki Mistrzu, tej nocy gdy pieczętuję pakt wzywając twej mocy i pozwól mi, chronionemu przez twoją krwawą kosę, stać się oświeconym Czarnym Światłem Śmierci i oczyść mnie świetlną ciemnością Nocy!

Pobłogosław teraz to obmycie, święte wody chrzcielne i wszystkie przychylne elementy tamże zmieszane i nadaj im moc utworzenia statuy, którą obmyję, konsekruję i ochrzczę, otwarty na twe duchowe emanacje!

Pozwól teraz dotykowi twego świętego i zrodzonego z Ognia ducha naładować je pełnią twojej kosmicznej mocy!

Salve Qayin Falxifer!
Salve Qayin Coronatus!
Salve Qayin Mortifer!

Spal pergamin płomieniem czerwono-czarnej świecy i pozwól jej popiołom wpaść do wazy, w której ma zostać obmyta. Popioły zabiorą z sobą połączenie z mocą, która została ewokowana wraz z krwią i ogniem i utworzy bezpośrednie połączenie pomiędzy Sobą, a esencją zawartą i przedstawioną przez linearne formy pieczęci. Użyj długiej, drewnianej łyżki do zmieszania zawartości wazy w ruchu przeciwnym do ruchu wskazówek zegara szeptając w kółko Kainową Formułę Przyzwania:

Veni Qayin Messor, Mortifer et Occisor!
Veni, veni Letifer, Dominor Tumulus et Falxifer!
Veni, veni Qayin Coronatus! Veni, veni Qayin Rex Mortis!
Veni Baaltzelmoth et Niantiel!
Veni Qayin ben Samael!

Poczuj, że fioletowo-czarne energie śmierci wypełniają zawartość wazy i łączą razem wszystkie elementy tworzące wodę chrzcielną czyniąc je pojedynczym elementem, bądź punktem przychylności. Otwórz oko swojego umysłu i mieszając płyn wypatruj ciemnego wiru prowadzącego do Królestwa Cienia Śmierci przybierającego formę wewnątrz naładowanej wody. Odłóż łyżkę na bok po co najmniej 15 minutach mieszania zawartości wazy, przy jednoczesnym utrzymywaniu otwartego wiru i śpiewaniu formuły Kaina. Umieść 2 łyżki stołowe mieszanki kadzidła na rozgrzanych węgielkach i powiedz:

Palę to kadzidło dla większej chwały Pierwszego Oracza, Pierwszego Zabójcy i Pierwszego Grabarza!

Niech moce Kosiarza spalą wszelkie nieczystości z mojej statuy, w ten sam sposób jak żar wypala święte kadzidło dane jako ofiara całopalna Panu Śmierci!

Unieś statuę obiema dłońmi i potrzymaj przez kilka minut nad dymem kadzidła. Ujrzyj okiem swego umysłu jak dym penetruje statuę i wyrzuca wszystkie energie nie współgrające z duchową esencją Kaina przy jednoczesnym tworzeniu odbieralnej próżni, która ma być wypełniona mocami Pana Śmierci.

Trzymaj statuę zaraz nad wazą, a lewą ręka ostrożnie obmyj i nadaj moc statule naładowaną wodą, którą nią oblewasz, recytując siedmiokrotnie następującą inwokację:

San la Muerte, O Święty Morderców wzywam cię!

Señor de las Sombras Oscuras, Qayin Dominor Tumulus, ty, który dowodzisz ciemnymi cieniami umarłych, inwokuję Cię!

Otwórz teraz na oścież siedem wrót do Królestwa Cienia Śmierci, gdzie twój tron, i ukaż swą obecność! Señor la Muerte, Qayin Mortifer, ty, który jesteś Panem Śmierci, obdarz mnie, tego który jest twym wiernym wyznawcą, swymi błogosławieństwami i nadaj moc do pracy magicznej, którą przeprowadzam w imię twoje!

San Esqueleto, Potężny Święty Szkielecie, ty, który dzierżysz kosę i odziewasz się w ciemność nieskończonej nocy, bądź teraz ze mną, który kroczy drogą twego Czarnego Krzyża i pozwól pełni twej czarnoksięskiej mocy zamanifestować się poprzez te wody chrzcielne, które zostały pobłogosławione i uświęcone zgodnie z twymi świętymi rytami!

Señor Que lo Puede todo, ty, który dominujesz nad wszystkimi i opanowałeś najczarniejsze sztuki magii, pozwól swej bezśmiertnej i śmiertelnej esencji teraz się zamanifestować i obdarz duszą tę statuę, którą obmywam, konsekruję i chrzczę w imię twoje!

Señor de la Guadana Sangrienta, Qayin Falxifer, niezwyciężony, który władasz czerwoną kosą, która poskramia wszystko, pozwól teraz twym duchowym emanacjom naładować tę statuę swą mocą i połącz ją z sobą!

Rey de la Muerte, Qayin Coronatus Rex Mortis, Ukoronowany Królu Śmierci, wpój teraz w tę statuę, stworzoną na twoje podobieństwo, ciemne ognie twego nienarodzonego Ducha i pozwól jej stać się jednym z twych widocznych tronów tu na ziemi!

O potężny Qayin ben Samael, w imię twoje przeprowadzam ten święty ryt obmycia i konsekracji,

i wiążę tę błogosławioną statuę z twymi mocami piekielnym i z Czarnym Światłem twego Królestwa w Sitra Ahra!

Salve Qayin Coronatus!
Salve Qayin Rex Mortis!

Unieś statuę obiema dłońmi i utrzymaj nad środkiem trójkąta. Poczuj jak w nich pulsuje i emanuje mocą, którą została obmyta i naładowana, i w umyśle śpiewaj Kainową Formułę Przyzwania. Intensywnie wizualizuj jak Leworęczny Żniwiarz przybiera podobną cieniowi formę nad tobą, schodzi do statuy, którą trzymasz w dłoniach, a następnie w pełni łączy się i zasiada wewnątrz statuy. Ujrzyj swoim mentalnym okiem całą figurę otoczoną fioletowo-czarną aurą promieniującą swym wewnętrznym ciemnym światłem, i poczuj jak pulsuje mocniej niż wcześniej.

Umieść konsekrowaną statuę wewnątrz trójkąta i dodaj łyżkę mieszanki kadzidła na pozostałe węgielki w kadzielnicy (jeśli to konieczne, zapal nowe węgielki). Zamknij wieko wazy i usiądź na podłodze naprzeciw pobłogosławionej statuy. Zapal jedno z cygar jak ofiarę dla Pana Śmierci, dmuchaj dymem ostrożnie wokół całej figury przy jednoczesnej improwizowanej modlitwie z serca do Mistrza Kaina i podziękuj Mu za pozwolenie na ustawienie intymnego połączenia pomiędzy świętym fetyszem a nim samym.

Kiedy już wypalisz ponad połowę cygara umieść pozostałą część w popielniczce wewnątrz trójkąta i wykrzycz:

Salve Qayin Messor, Mortifer et Occisor!
Salve, salve Letifer, Dominor Tumulus et Falxifer!
Salve, salve Qayin Coronatus! Salve, salve Qayin Rex Mortis!
Salve Baaltzelmoth et Niantiel!
Salve Qayin ben Samael!

Pozostań w pozycji siedzącej i kontempluj moc, którą ewokowałeś, a z którą na stałe się połączyłeś, i poczuj jak emanujące strumienie z błogosławionego fetyszu Dawcy Śmierci umacniają twoje ciało i duszę.

Zakończ pracę gdy będziesz gotów, gasząc trzy świeczki i w tej samej kolejności, w której zostały zapalone i mów:

Percussimus foedus cum Morte et cum Luciferi fecimus pactum!
Ave Qayin Martifer!
Ave Qayin Messor!
Ave Qayin ben Samael!

Przez następne dwie noce powtarzaj cały rytuał ale wykorzystaj tę samą wypełnioną mocą wodę chrzcielną, którą przechowujesz w zamkniętej wazie. Innymi słowy, nie dodasz żadnych nowych elementów do błogosławionej wody konsekracji i wyłącznie pomieszasz ją ponownie drewnianą łyżką w celu pełnego aktywowania jej mocy i raz jeszcze otworzysz ciemny wir wewnątrz niej.

Ostatniej nocy rytuału, po wypaleniu trzeciego cygara użyj ostrego noża by podciąć gardło zwierzęciu, które przyniosłeś jako ofiarę dla Mistrza Kaina i pozwól by jego gorąca krew spłynęła w dół po całej statule. W czasie gdy statua, której już nadano duszę, otrzymuje krwawą ofiarę, która pozwoli na pełne umiejscowienie w niej mocy, które ewokowałeś, wypowiedz następujące słowa:

Potężny Kainie, Ogniem Ukoronowany Królu, przyjmij tę prostą ofiarę, a w zamian za me ryty ofiarne, nadaj moc i siłę wszystkim mrocznym czarnoksięskim zaklęciom, które będę rzucał w imię twoje!

Przelewając krew tego zwierzęcia proszę o to by twa potężna i przerażająca kosa rozlała krew moich wrogów!

Darując ci siły życia tego zwierzęcia proszę o cię o obdarzenie mnie siłą świata i mocą duchową!

Przyjmij tę ofiarę, O Panie, i pozwól teraz tej części twojej duchowej esencji, która rezyduje już w tym świętym fetyszu stać się silniejszą w swej manifestacji i pozwól swej obecności otworzyć ukryte ścieżki Gnozy Nekrozoficznej, której poszukuję!

Potężny Kainie, ty, który dzierżysz Siedem Kluczy, pozwól teraz punktowi przychylności, który został ustanowiony wewnątrz tej świętej statuy stać się otwartymi wrotami do twego Czarnego Światła i obdarz mnie błogosławieństwami, które mogą otrzymać tylko ci, którzy należą do twego własnego Ognistego Rodowodu.

Chwała Qayin Mortifer!
Chwała Qayin Messor!
Chwała Qayin Falxifer!
Chwała Qayin Dominor Tumulus!
Chwała Qayin Coronatus!
Chwała Qayin Baaltzelmoth!
Chwała Qayin ben Samael!

Połóż martwe ciało ofiary u stóp (z przodu) statuy i rozpocznij głęboką medytację skupioną na mocach emanujących z w pełni konsekrowanego fetyszu.

Po około godzinnej medytacji przygotuj i złóż różne tradycyjne ofiary składane Panu Śmierci w zamkniętym kulcie, zgodnie z tym co opisano na początku tej książki, i umieść je wewnątrz trójkąta. Wśród tych ofiar powinna się znaleźć szklanka alkoholu, talerz świeżego schabu mocno doprawionego ostrą papryką, duże cygaro, butelka piwa, siedem monet, siedem goździków, oraz kadzidło z mirry i paczuli.

Zakończ rytuał godzinę po złożeniu ofiar, ponownie zgaś świece w tej samej kolejności co uprzednio i powiedz:

Percussimus foedus cum Morte et cum Luciferi fecimus pactum!
Ave Qayin Mortifer! Ave Qayin Messor!
Ave Qayin ben Samael!

Niech wszystko zostanie na podłodze aż do następnej nocy.

Następnej nocy, po wybiciu północy, podnieś statuę z podłogi i ustaw na jej przygotowanym miejscu na ołtarzu. Weź zamkniętą wazę wraz z pozostałościami trzech świec, ciałem martwego zwierzęcia i całą resztą ofiar na cmentarz. Pochowaj zwierzę pod dużym drzewem na cmentarzu jako ofiarę dla wygłodniałych umarłych i poszukaj grobu, który będzie się nadawał do oddania mu pozostałych ofiar i wody chrzcielnej z wazy. Gdy już go znajdziesz, trzykrotnie tupnij lewą stopą przed nim i, w imię Qayin Dominor Tumulus, poproś umarłych aby przyjęli twoje ofiary.

Otwórz wazę i wylej jej zawartość na grób kreśląc nią kształt dużego „X”. Postaw trzy świece w okolicy „głowy” grobu i zapal je w takiej samej kolejności jak poprzednio. Umieść pozostałe ofiary w środku tego „X”, którego wykonałeś przy pomocy zawartości wazy, lub ukryj je w cmentarnych krzakach. Ukłoń się trzem płomieniom, które koronują Pana Śmierci i wykrzycz:

Chwała Królowi Golgoty!
Chwała Panu Czarnego Krzyża!
Chwała Mistrzowi Cieni Śmierci!
Chwała Qayin Dominor Tumulus!

Odsuń się o trzy kroki w tył, zaczynając swoją lewą stopą, a następnie odwróć się i opuść cmentarz inną bramą niż wszedłeś. Zanim przekroczysz próg wyjścia rzuć trzy monety przez lewe ramię jako ofiarę dla umarłych, którzy będą szli za tobą, oraz strażnikowi cmentarza, a następnie opuść go bez spoglądania za siebie.

Podziel się swoją opinią...