Liber Falxifer I – Ochrona Przeciw Złodziejom i Włamywaczom

Celem tego prostego i tradycyjnego działania magicznego jest, z pomocą Seniora la Muerte, wzniesienie magicznej bariery wokół domu w celu trzymania z dala wszelkich potencjalnych wrogów, złodziei i włamywaczy. Rytuał musi być odprawiony o północy w poniedziałek przypadający w waxing phase księżyca.

Potrzebne elementy:
• Misa z terakoty
• Litr czystej wody
• Kieliszek rumu
• Kieliszek wódki
• Jedna mała łyżeczka proszku z drzewa sandałowego
• 3 białe świece i 3 czarne świece
• Statua Seniora la Muerte lub Paye stworzone z drewna, metalu lub kości
• Pudełko zapałek
• Talerz wystarczająco duży by służyć jako pokrywa dla misy
• Kawałek czerwonej ściereczki (służącej czyszczeniu)

Krok Pierwszy

Zapal świece na ołtarzu i zaśpiewaj trzynaście razy:

Salve Senor la Muerte!

Umieść misę na podłodze przed ołtarzem i wypełnij ją wodą, rumem i wódkę, a następnie dodaj sproszkowane drewno sandałowe. Mieszaj miksturę drewnianą łyżką, i módl się do Seniora la Muerte prosząc go o pomoc i ochronę.

Krok Drugi

Umieść trzy białe i trzy czarne świece w kręgu wokół misy, następnie umieść statuę w pozycji stojącej w misie. Z użyciem sześciu pojedynczych zapałek zapal świece (jedna zapałka na jedną świecę) i wypowiedz:

Święta Śmierć, potężny Szkieletowy Duchu, bądź obecny po mojej stronie i strzeż mnie, twojego wiernego sługę, i ześlij na mnie swoją moc i pobłogosław magiczny rytuał, który teraz wykonuję w twoim imieniu! Salve Senior la Muerte!

Krok Trzeci

Usiądź na ziemi w wygodnej pozycji przed misą. Zrelaksuj się i wprowadź w stan medytacji z oczami skupionymi na świecy znajdującej się najbliżej ciebie. Oddychaj spokojnie robiąc głębokie wdechy i wydechy. Zacznij wyczuwać energię Seniora la Muerte emanującą ze statuy i wypełniającą zawartość misy i ciebie mocą. Przesuń punkt skupienia ze świecy na misę i, za pomocą swojego wewnętrznego oka, wizualizuj misę otoczoną pulsującą, czarno-purpurową aurą. Rób to przez około dziesięć minut, wzywając:

Panie Śmierci, chroń mnie za pomocą twojej kosy!

Krok Czwarty

Kiedy poczujesz, że zawartość misy została napełniona mocą SLM i Twoją magiczną wolą, stań przed nią i świecami i recytuj poniższą inwokację:

Senior la Muerte, Panie Nieznanej Ciemności, wzywam Cię!
Bądź ze mną, twoim wiernym dzieckiem i pozwól twoim chroniącym cieniom być zawezwanymi do tego rytuału!

Potężny Szkieletowy Duchu, ty, który rządzi misteriami śmierci, nasyć moje ciało i duszę twoimi ciemnymi mocami i, z twoją nieśmiertelną esencją daj siłę mojej magii!

Święty Zabójców, chroń mnie i wszystkich stojących po mojej stronie, i blokuj drogę wszystkim moim wrogom!

Chroń mój dom, który zamieniłem w świątynię poświęconą twojej mocy, i swoją krwawą kosą wypędź wszelkich niezaproszonych, niechcianych i niemile widzianych gości, złodziei i innych intruzów!

Królu Śmierci, pozwól swojemu czarnemu płaszczowi śmiertelnych cieni stać się nieprzerwaną barierą, która otoczy mój dom i z twoją czarnoksięską mocą , obroni mnie i bezlitośnie ukarze wszystkich chcących mnie skrzywdzić!

Salve Senior la Muerte!

Krok Piąty

Podnieś statuę i umieść ponownie na ołtarzu. Połóż tradycyjną ofiarę dla Pana Śmierci wraz z papierosem i kieliszkiem alkoholu i innymi wybranymi przedmiotami jak kadzidła czy kwiaty przed świętą figurą. Po godzinie wygaś wszystkie świece na ołtarzu i wygłoś siedmiokrotnie:

Salve Senior la Muerte!

Zakryj misę talerzem i przenieś sześć palących się świec na talerz, następnie zostaw je do czasu aż się wypalą. Pozwól całemu zadaniu wypełniać się przez dobę przed ołtarzem.

Krok Szósty

Następnej nocy (która przypadać będzie mocy Marsa), natychmiast po północy zapal świece na ołtarzu i wezwij błogosławione moce Pana Śmierci. Usuń pokrywę z misy i zamocz czerwoną ścierkę w pełni naładowanej wodzie znajdującej się w misie. Użyj tej ścierki do „umycia” wszystkich futryn i ram okiennych w domu, namaczając ściereczkę tyle razy ile to konieczne. Podczas czyszczenia każdej futryny i każdej ramy okiennej wypowiadaj:

Wspaniały Seniorze la Muerte, w twoim imieniu i poprzez twoją potężną magię, pieczętuję te drzwi/okno i zamykam dla wszelkich intruzów, złodziei i wrogów!

Panie Śmierci, chroń to miejsce twoją niosącą śmierć kosą i wygnaj i ukarz wszystkich, którzy przekroczą barierę, którą teraz pieczętuję w twoje imię!

Salve Senior la Muerte!

Kontynuuj mycie wszystkich ram i futryn, a na koniec wyjdź poza swoje mieszkanie i wyczyść w ten sam sposób zewnętrzną futrynę drzwi. Zamocz po raz ostatni ściereczkę i wykreśl nią siedmiokrotnie X-krzyż powyżej drzwi wejściowych.

Krok Siódmy

Zanieść misę, pozostałości po świecach, czerwoną ściereczkę i wszystkie pozostałości z ofiary złożonych poprzedniej nocy na cmentarz. Umieść wszystko razem z jedną białą i jedną czarną świecą, zapalonym papierosem i siedmioma monetami powyżej grobu i módl się do Pana Śmierci dziękując mu za jego błogosławieństwo i ochronę. Opuść cmentarz bez oglądania się za siebie.