Witajcie.

Temat na forum 'Powitania' rozpoczęty przez Elatha, Listopad 1, 2017.

1. Elatha

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    0
    #1 Elatha, Listopad 1, 2017
    Ostatnio edytowane przez moderatora: Listopad 1, 2017
    Obserwuję stronę Aetherius od dawna, jednak dopiero dziś zdecydowałam się na opublikowanie pierwszego posta. Nie ukrywam, że przyczyniła się do tego lektura jednego z artykułów na temat cech, które powinien posiadać adept nauk ezoterycznych. Od dłuższego czasu staram się szlifować swoją osobowość i pozbywać kompleksów objawiających się m.in nieśmiałością i brakiem pewności siebie. Przechodząc do sedna, czyli krótkiej autoprezentacji - mam 22 lata i jestem studentką historii żywo zainteresowaną duchowością człowieka. Chciałabym napisać pracę magisterską na temat ruchów ezoterycznych na przełomie XIX i XX w. Próbowałam przeforsować tenże temat już podczas I stopnia studiów, jednak zostałam odrzucona przez promotora powołującego się na klauzulę sumienia (taka śmieszna anegdotka).
    Jeżeli chodzi o doświadczenie magiczne to jest ono nikłe, chociaż świadomie staram się zgłębiać wiedzę od mniej więcej czasów gimnazjalnych. We wczesnym dzieciństwie czułam silny pociąg do wszystkiego co było związane z szeroko pojętą ezoteryką. Nie mam pojęcia czy to predestynacja, czy wybujała wyobraźnia, ale zaobserwowałam, że wiele osób pisząc o swoich doświadczeniach odwoływało się do różnych emocji z wieku szczenięcego. Chęć "zgłębienia tajemnic magii" towarzyszy mi odkąd pamiętam i pomimo upływu lat nigdy mnie nie opuściła. Przyznaję jednak bez bicia, że jestem człowiekiem zagubionym duchowo (stąd też jak mniemam bardzo częste sny o opętaniu, walka w nich z jakimś nieuosobionym złem itd.).
    Do tej pory praktykowałam raczej magię niską, np. rytuały ochronne, proste rytuały z wykorzystaniem magii ziół i świec etc. Zajmowałam się również sigilizacją oraz magią run.
    Od dłuższego czasu ta odkładana zawsze gdzieś na bok sfera życia krzyczy z podświadomości. Mam ogromne aspiracje i zgłębiam podręczniki, jak np. "Magija Współczesna", " Wtajemniczenie do hermetyzmu" czy "Magija w teorii i praktyce". Mam też wiele pozycji, które czekają w kolejce na półce. Nie jestem jeszcze pewna, który system magiczny najbardziej do mnie przemawia. Chciałabym najpierw dowiedzieć się jak najwięcej od strony teoretycznej. Zawsze miałam dosyć dekadencką osobowość i doszukuję się słabych stron wszystkiego co mnie otacza, dlatego też ciężko jest mi jednoznacznie się określić. Mam jednak nadzieję, że uda mi się dzięki temu forum rozwiać wszelkie wątpliwości :)

2. Finneus

Moderator Jeż
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    20
    Oooo... Studentka Historii zainteresowana Magią... ;3

A czułem się wyjątkowy.

Witam Cię w wyższym niebie! Jakiekolwiek masz wątpliwości, to z pewnością to jest miejsce którego szukałaś.

Elatha lubi to.
  3. L.V.X.

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    71
    Strona:
    Witaj. W kwestii historii magii polecam te dwa teksty: 1, 2, a także wstęp do tego artykułu: 3. Poza tym, jako że ogromną rolę w historii magii gra judeochrześcijańska tradycja, to - nawet pomimo jawnej mylności w wielu kwestiach - mam duży sentyment do "Dawnych dziejów Izraela" Józefa Flawiusza i "Historii Magii" Eliphasa Leviego.

Jak chodzi o studiowanie "Magiji w teorii i praktyce", to przestań. Nie dość, że to nie jest książka dla początkujących i czytanie jej po polsku jest trudne już samo w sobie, to dodatkowo jedyne dostępne obecnie polskie tłumaczenie jest, nieprzesadzając, okropnie beznadziejnej jakości i po prostu trzeba ją czytać w oryginale angielskim. Poczekaj z nią, aż nabierzesz praktycznego doświadczenia.

Elatha lubi to.
  4. Elatha

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    0
    Bardzo dziękuję za cenne wskazówki i teksty. Zabieram się za lekturę :)

Poleć forum