Witajcie :)

Temat na forum 'Powitania' rozpoczęty przez SamotnyWilk, Październik 31, 2017.

1. SamotnyWilk

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    1
    #1 SamotnyWilk, Październik 31, 2017
    Ostatnio edytowane przez moderatora: Październik 31, 2017
    Cześć wszystkim, nazywam się Piotrek, mam 20-parę lat. Od kilku miesięcy błądziłem po internecie w poszukiwaniu wiedzy na temat wiedzy tajemnej (ezoteryki? Okultyzmu? Nawet nie wiem jeszcze czym to się różni). Podczas swojej wędrówki natknąłem się na kilka stron, for czy nawet grup na popularnym serwisie społecznościowym. Czytałem wiele postów tam zawartych, ale niestety albo były zbyt chaotycznie napisane lub po prostu nie było kontaktu z twórcami, gdyż ich dzieła były niekompletne. Podczas gdy przeglądałem forum witchcraft bodajże? Zobaczyłem wzmiankę o tej stronie, blogu, forum (chyba tak to jest podzielone? Jeśli się mylę to mnie poprawcie proszę i z góry przepraszam). Więc gdy dzisiaj wygooglowałem ta stronę to przyznam, wywołało to u mnie szok. Zupełnie inny styl i podejście do magii. Wszystko fajnie sensownie napisane, ciekawe podejście i widzę, że nawet niektórzy chcą spotykać się w rzeczywistości.

Przez ten czas dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, lecz chyba nie do końca prawdziwych i zweryfikowanych. (Chyba, że ja coś źle robię lub nie mam w sobie tak dużo samozaparcia? Czy mocy? Jak to można określić?).
    Próbowałem wielu medytacji, ćwiczeń oddechowych, robienia psiballi; które moim zdaniem chyba nie istnieją bo nigdy mi się nie udały a podświadomie czuje, że coś takiego nie ma prawa zadziałać. Próbowałem robić serwitory związane z magią chaosu i tutaj też zawód bo nie udało mi się. Doświadczenie mam chyba zerowe, że tak powiem. Mam za to chęci, czas, ambicje i silną wolę. Potrzebuje tylko kogoś kto mógłby mi wskazać jak zabrać się za magię od podstaw, może jakiś nauczyciel? Interesuje mnie magia ceremonialna, ale wydaje mi się, że kabała też jest ciekawa. Mam nawet książkę o magii ceremonialnej którą zakupiłem parę dni temu. Kupiłem też talie tarota oraz książkę do niego (złoty tarot).
    Czy mógłby ktoś pomóc mi wejść w ten świat od odpowiedniej strony? Nie chce wylądować jak te osoby na niektórych grupach które mówią ciągle o miłości do innych, pozytywnej energii i paleniu świeczek na każdą okazję. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru. :>

zef lubi to.
  2. L.V.X.

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    71
    Strona:
    Witaj. Czy książka, którą zakupiłeś, to "Magija Współczesna"? Jeśli tak, zobacz tutaj. Jeśli nie, to zobacz tutaj (sic). W tej chwili na polskim rynku nie ma lepszego podręcznika do rozpoczęcia nauki i praktyki magii ceremonialnej.

3. SamotnyWilk

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    1

Książka którą posiadam to "Magia wysoka i ceremonialna" Gabriela Granta. Co o niej sądzisz?

4. L.V.X.

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    71
    Strona:
    Sądzę, iż ma chwytliwą okładkę, bo nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć z pełną pewnością, jako że nie miałem jej nigdy w ręku, choć skłonny byłem ją nabyć. Zdaje się jednak, słyszałem, mniej więcej, jaka jest jej zawartość i z tychże pogłosek wynikła moja nieciekawość owej lektury. Jeśli już ją posiadłeś, to prawdopodobnie nie zaszkodzi przeczytać, aczkolwiek tylko jako ciekawostkę - wiele z tego raczej nie wyniesiesz. Poza tym, wydaje mi się, iż @Rasphul może coś więcej o niej powiedzieć.

Osobiście, zdecydowanie polecam zdobyć kopię wspomnianej już "Magiji Współczesnej".

5. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    271
    Wszystko co jest Granta można wrzucić do śmieci. :)

Xadak Agneped lubi to.

Poleć forum