Rytuały a aktywność seksualna.

Temat na forum 'Rozważania ogólne' rozpoczęty przez Xadak Agneped, Styczeń 15, 2017.

 1. Xadak Agneped

  Practicus
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Styczeń 12, 2017
  Posty:
  212
  Polubienia:
  30
  Płeć:
  Mężczyzna
  Miasto:
  Krosno
  Chciałbym też wiedzieć, pewnie nie raz był poruszany ten temat jeśli tak to przepraszam, proszę o usunięcie tego oraz odesłanie mnie do wpisu o tej tematyce, lecz jeśli nie to mam pytanie:

  Czy stosujecie przerwę w aktywności seksualnej przez jakiś czas w celu przygotowania się do danego rytuału?

  Wiem, że w niektórych przypadkach owa aktywność jest niezbędna dla osiągnięcia celu (Magia seksualna).

  Z góry pozdrawiam.
   
 2. Rasphul

  Administrator
  Członek Załogi
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Marzec 17, 2013
  Posty:
  963
  Polubienia:
  284
  Płeć:
  Mężczyzna
  Nie zdarzyło mi się, ale niektóre operacje magiczne tego wymagają - szczególnie ulubiły to sobie wszelkie przepisy z grimuarów.
   
 3. Morrigu

  Practicus
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Luty 1, 2015
  Posty:
  201
  Polubienia:
  43
  Płeć:
  Kobieta
  Stosuję, jednak nie ma to związku z Magią seksualną.
  Po prostu niektóre (inne) działania tego wymagają.


  @ Xadak Agneped czy po zastosowaniu takiej przerwy i potem po powrocie do aktywności odczuwasz/zauważasz jakieś różnice w swoim podejściu do praktyki magicznej ?
   
 4. Xadak Agneped

  Practicus
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Styczeń 12, 2017
  Posty:
  212
  Polubienia:
  30
  Płeć:
  Mężczyzna
  Miasto:
  Krosno
  Nie stosowałem od dłuższego czasu, szczerze mówiąc. Choć zaciekawiłem się bo np. sam A. Crowley pisał w "Księga Jogi i Magiji" odnośnie postu, odosobnienia i powstrzymania się od aktywności seksualnej (a nie należał do ludzi, którzy zaprzestawali owej aktywności, choć może w jakimś okresie jego życia). Możecie trochę uznać mnie teraz za dziwaka ale osobiście celibat np u księży uważam za wypaczenie natury. Kontynuując zapraszam do dalszej rozmowy, temat trochę kontrowersyjny mi się wydaje :D
   
 5. Rasphul

  Administrator
  Członek Załogi
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Marzec 17, 2013
  Posty:
  963
  Polubienia:
  284
  Płeć:
  Mężczyzna
  Ale operację Abramelina Crowley przeprowadził z zachowaniem postu, celibatu i odosobnienia, tak jak w manuskrypcie nakazano. Tak wiec nie ma co generalizowac. Gdy czuł konieczność celibatu to go stosował.
   
 6. Salat

  Adeptus Minor
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Maj 6, 2013
  Posty:
  611
  Polubienia:
  130
  #6 Salat, Czerwiec 26, 2017
  Ostatnio edytowane przez moderatora: Czerwiec 26, 2017
  Ewokując planetarne byty często robiłem to w środku nocy, a ciężko to robić, gdy chce się spać. łatwiej mi było wstawać o 1 czy 3 będąc lekko pobudzonym seksualnie, niż zaspokojonym kładąc się spać. Tak wiec te 1-3 dni w których to ty zadbasz o swoja kobietę imho w zupełności wystarcza, aby być energicznym przy jakiejkolwiek czynności.

  Jeśli jesteś w związku nie sadzę, aby dobrym rozwiązaniem było, aby związek cierpiał na tym, że wstrzemięźliwość zalecają niektóre rytuały, no chyba że bawicie się w tease & denial ,gdzie to ty byłbyś ta uległą stroną. :>
   
 7. Klarisa

  Practicus
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Październik 30, 2015
  Posty:
  190
  Polubienia:
  32
  Płeć:
  Kobieta
  Wydaje mi się, że może nie chodzić o sam celibat, ale o powstrzymanie się od jakiegoś zaspokojenia na różnym poziomie. Dotyczy to postu od jedzenia, od picia, czy od danego jego rodzaju (słodycze, alkohol czy kawa), mówienia, towarzystwa, telewizji, fb tak samo jak od aktywności seksualnej i nie musi to mieć nic wspólnego z magią seksualną. Powstrzymywanie się od gratyfikacji na poziomie fizycznym, emocjonalnym czy mentalnym jeśli jest zaplanowane i celowo ukierunkowane (np utrzymujemy intencję), świadomie utrzymywane wytwarza coś w rodzaju wakuum czy pustki energetycznej (nie jest to odpowiednie porównanie, ale trudno mi znaleźć odpowiedni opis) wewnątrz człowieka, co potem w jakiś sposób przekłada się na większe możliwości działań astralnych/ magicznych czy duchowych. Tak jakbyśmy zyskiwali zapas jakiejś siły którą możemy dowolnie zagospodarować. W każdym razie tak to odczuwam.

  Co do seksu i związku oczywistym jest, że trzeba znaleźć sposób na zaspokojenie partnera, samemu się powstrzymując od spełnienia. Wbrew pozorom to przynosi spotęgowany efekt.. Dodatkowo można ćwiczyć wchodzenie i wychodzenie z takich stanów ekstatycznych.
   
  Morrigu lubi to.
 8. Gnostyk

  Zelator
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Grudzień 11, 2016
  Posty:
  71
  Polubienia:
  95
  Nie nazwał bym tego zapasem. Wręcz odwrotnie - tymczasowym wzmocnieniem jednokrotnego użytku.
  Balon z wodą, który popieścisz szpilką - nie będzie kapał, lecz rozerwie się w swych granicach, uwalniając zawartość, która desperacko i możliwie jak najbardziej chaotycznie odda się upragnionej ucieczce.
  Podobnie, by nie powiedzieć, iż w bardziej intensywny sposób, sprawa ma się z ludzkimi emocjami, potrzebami, tym bardziej z pożądaniem.
  Kres naszej walki z wstrzemięźliwością, oparty jest wyłącznie na sile naszej woli i granicy samokontroli. Ulegniemy, kiedy wspomniane siły się ulotnią, a bez nich, leżąc bezwładnie - jak możemy zatrzymać cokolwiek, co od nas ucieka?
  Kiedy obiektywnie prawdziwa granica zostanie przekroczona; nastąpi ekspansja. Zwykła i dzika.
  Kromka chleba, rzucona pod pysk głodnego psa zniknie szybciej, niż leżała na ziemi. Nie uchowa się nic "na potem". Taka jest natura, kiedy wyjdziemy poza jej świadomą kontrolę. Racjonalne planowanie zgubi się tłumie i zostanie przez niego zdeptane.
   
  Rasphul i FeraXIII lubią to.

Poleć forum