Rytuały a aktywność seksualna.

Temat na forum 'Rozważania ogólne' rozpoczęty przez Xadak Agneped, Styczeń 15, 2017.

1. Xadak Agneped

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    30
    Miasto:
    Krosno
    Chciałbym też wiedzieć, pewnie nie raz był poruszany ten temat jeśli tak to przepraszam, proszę o usunięcie tego oraz odesłanie mnie do wpisu o tej tematyce, lecz jeśli nie to mam pytanie:

Czy stosujecie przerwę w aktywności seksualnej przez jakiś czas w celu przygotowania się do danego rytuału?

Wiem, że w niektórych przypadkach owa aktywność jest niezbędna dla osiągnięcia celu (Magia seksualna).

Z góry pozdrawiam.

2. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    284
    Nie zdarzyło mi się, ale niektóre operacje magiczne tego wymagają - szczególnie ulubiły to sobie wszelkie przepisy z grimuarów.

3. Morrigu

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    43
    Stosuję, jednak nie ma to związku z Magią seksualną.
    Po prostu niektóre (inne) działania tego wymagają.

@ Xadak Agneped czy po zastosowaniu takiej przerwy i potem po powrocie do aktywności odczuwasz/zauważasz jakieś różnice w swoim podejściu do praktyki magicznej ?

4. Xadak Agneped

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    30
    Miasto:
    Krosno
    Nie stosowałem od dłuższego czasu, szczerze mówiąc. Choć zaciekawiłem się bo np. sam A. Crowley pisał w "Księga Jogi i Magiji" odnośnie postu, odosobnienia i powstrzymania się od aktywności seksualnej (a nie należał do ludzi, którzy zaprzestawali owej aktywności, choć może w jakimś okresie jego życia). Możecie trochę uznać mnie teraz za dziwaka ale osobiście celibat np u księży uważam za wypaczenie natury. Kontynuując zapraszam do dalszej rozmowy, temat trochę kontrowersyjny mi się wydaje :D

5. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    284
    Ale operację Abramelina Crowley przeprowadził z zachowaniem postu, celibatu i odosobnienia, tak jak w manuskrypcie nakazano. Tak wiec nie ma co generalizowac. Gdy czuł konieczność celibatu to go stosował.

6. Salat

Adeptus Minor
    Expand Collapse

Polubienia:
    130
    #6 Salat, Czerwiec 26, 2017
    Ostatnio edytowane przez moderatora: Czerwiec 26, 2017
    Ewokując planetarne byty często robiłem to w środku nocy, a ciężko to robić, gdy chce się spać. łatwiej mi było wstawać o 1 czy 3 będąc lekko pobudzonym seksualnie, niż zaspokojonym kładąc się spać. Tak wiec te 1-3 dni w których to ty zadbasz o swoja kobietę imho w zupełności wystarcza, aby być energicznym przy jakiejkolwiek czynności.

Jeśli jesteś w związku nie sadzę, aby dobrym rozwiązaniem było, aby związek cierpiał na tym, że wstrzemięźliwość zalecają niektóre rytuały, no chyba że bawicie się w tease & denial ,gdzie to ty byłbyś ta uległą stroną. :>

7. Klarisa

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    32
    Wydaje mi się, że może nie chodzić o sam celibat, ale o powstrzymanie się od jakiegoś zaspokojenia na różnym poziomie. Dotyczy to postu od jedzenia, od picia, czy od danego jego rodzaju (słodycze, alkohol czy kawa), mówienia, towarzystwa, telewizji, fb tak samo jak od aktywności seksualnej i nie musi to mieć nic wspólnego z magią seksualną. Powstrzymywanie się od gratyfikacji na poziomie fizycznym, emocjonalnym czy mentalnym jeśli jest zaplanowane i celowo ukierunkowane (np utrzymujemy intencję), świadomie utrzymywane wytwarza coś w rodzaju wakuum czy pustki energetycznej (nie jest to odpowiednie porównanie, ale trudno mi znaleźć odpowiedni opis) wewnątrz człowieka, co potem w jakiś sposób przekłada się na większe możliwości działań astralnych/ magicznych czy duchowych. Tak jakbyśmy zyskiwali zapas jakiejś siły którą możemy dowolnie zagospodarować. W każdym razie tak to odczuwam.

Co do seksu i związku oczywistym jest, że trzeba znaleźć sposób na zaspokojenie partnera, samemu się powstrzymując od spełnienia. Wbrew pozorom to przynosi spotęgowany efekt.. Dodatkowo można ćwiczyć wchodzenie i wychodzenie z takich stanów ekstatycznych.

Morrigu lubi to.
  8. Gnostyk

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    95
    Nie nazwał bym tego zapasem. Wręcz odwrotnie - tymczasowym wzmocnieniem jednokrotnego użytku.
    Balon z wodą, który popieścisz szpilką - nie będzie kapał, lecz rozerwie się w swych granicach, uwalniając zawartość, która desperacko i możliwie jak najbardziej chaotycznie odda się upragnionej ucieczce.
    Podobnie, by nie powiedzieć, iż w bardziej intensywny sposób, sprawa ma się z ludzkimi emocjami, potrzebami, tym bardziej z pożądaniem.
    Kres naszej walki z wstrzemięźliwością, oparty jest wyłącznie na sile naszej woli i granicy samokontroli. Ulegniemy, kiedy wspomniane siły się ulotnią, a bez nich, leżąc bezwładnie - jak możemy zatrzymać cokolwiek, co od nas ucieka?
    Kiedy obiektywnie prawdziwa granica zostanie przekroczona; nastąpi ekspansja. Zwykła i dzika.
    Kromka chleba, rzucona pod pysk głodnego psa zniknie szybciej, niż leżała na ziemi. Nie uchowa się nic "na potem". Taka jest natura, kiedy wyjdziemy poza jej świadomą kontrolę. Racjonalne planowanie zgubi się tłumie i zostanie przez niego zdeptane.

Rasphul i FeraXIII lubią to.

Poleć forum