Rubea Astrum - Zakon Rubinowej Gwiazdy

Temat na forum 'Współpraca' rozpoczęty przez Kancelariusz O.R.A., Sierpień 3, 2015.

 1. Kancelariusz O.R.A.

  Expand Collapse

  Dołączył:
  Sierpień 3, 2015
  Posty:
  4
  Polubienia:
  0
  Bądźcie pozdrowieni Bracia i Siostry w duchu.

  O.R.A. czyli Ordo Rubea Astrum oznacza Zakon Rubinowej Gwiazdy i jest to Zakon oddany najwyższemu celowi, jakim jest walka z Kłamstwem tego Świata oraz szerzenie prawdziwego Słowa Magiji.

  Zakon Rubinowej Gwiazdy to instytucja skupiająca kobiety i mężczyzn, którzy odróżniają się od innych niezwykłymi talentami i wiedzą, a których celem jest kroczenie prawdziwą Ścieżką Oświecenia, Zrozumienia oraz szeerzenie Nowego Prawa Eonu Ma'at. Można tego dokonać dzięki takim cechom jak Odwaga, Wytrwałość i Cnota, które stanowią Fundamenty Bractwa. O.R.A. sympatyzuje z tradycyjnymi zwyczajami Wolnomularstwa oraz Thelemy, której to O.R.A. jest następcą w Eonie Ma'at.

  Wielu aspirantów pragnących podjąć się Wielkiego Dzieła posiada szczerą chęć do pozyskania informacji, porady i przyjaźni; pragnie wytrwać do końca w swojej Pracy; wielu z nich pragnie poświęcić się dla ludzkości. To właśnie takich aspirantów zaprasza się do uczestnictwa w pracach O.R.A.

  Struktura O.R.A., podobnie jak wolnej masonerii oraz starożytnych szkół misteriów, opiera się na ustrukturalizowanym ciągu inicjacji na poszczególne Stopnie. W trakcie inicjacji O.R.A. wykorzystuje alegorię i symbolikę, aby instruować kandydata co do ostatecznych misteriów Egzystencji, a co za tym idzie, asystować w odkrywaniu jego prawdziwej Natury. Wszystkie kobiety i mężczyźni, którzy są pełnoletni, wolni, o nienaruszonej reputacji, posiadają nieodwołalne prawo do osiągnięcia wstępnych Stopni O.R.A.

  W strukturze O.R.A. znajduje się także Ecclesia Veritatis, którego głównym rytem jest Liber XV, czyli Boska Liturgia zwana także Wielką Mszą Prawdy.


  Zakon Rubinowej Gwiazdy działa od 2010 roku, natomiast oficjalnie został powołany w roku 2015 przez maga, okultystę, poetę, malarza i szachistę Fratra Rinasce Piu Gloriosa znanego wśród zwykłych ludzi jako Mateusz Kiecal.


  Frater Rinasce Piu Gloriosa nawiązał konwersację z Tajnymi Przywódcami i objął międzynarodowy tron jako Wielki Mistrz, Bafomet XI° oraz Prorok Nowego Eonu, Eonu Prawdy, Równowagi i Sprawiedliwości, kiedy to podczas Ekwinokcjum Bogów na tronie Wszechświata zasiadła Bogini Ma'at.


  Bafomet XI° powołał Zakon Rubinowej Gwiazdy, aby wypełnić przeznaczenie, aby ludzkość mogła wykonać kolejny krok umożliwiający przejście do Formuły Ma'at oraz, aby walczyć z Kłamstwem, który hamuje rozwój ludzkości i dążenie do Zrozumienia i Iluminacji.


  O.R.A. łączy w sobie różne strumienie ezoterycznej Mądrości, które z powodu braku politycznej i religijnej tolerancji zostały pierwotnie podzielone i sprowadzone do podziemia.


  O.R.A. czerpie z tradycji wolnomularskich, różokrzyżowych, Iluminatów, wczesnego gnostycyzmu oraz wielu innych. Jego symbolizm zawiera w sobie połączenie ukrytych tradycji Wschodu i Zachodu dzięki, którym można odnaleźć zaginione Słowo Prawdy. O.R.A. - jako że jest następcą Argentum Astrum oraz Thelemy - czerpie również z wiedzy i mądrości, jakie wniosła Thelema. Z tego też powodu O.R.A. uznaje Aleistera Crowleya za autorytet magiczny, jak również uznaje objawienie Księgi Prawa, która stanowiła słowo w Eonie Horusa.


  27 września 2013 roku Bafomet XI° doświadczył pewnego mistycznego stanu, który był swego rodzaju inicjacją i szczególnym naznaczeniem. Podczas tego szczególnego stanu Bafomet XI° wszedł w konwersację z boskim posłańcem, który to powierzył mu Włócznię Przeznaczenia. Wtedy to Wielki Mistrz został wezwany do działania.


  23 lipca 2014 roku Bafomet XI° doświadcza wizji, w której zostaje mu objawione słowo nowego Eonu. Słowo to ma moc uwalniania.


  16 grudnia 2014 roku Bafomet XI° doświadcza kolejnej wizji, w której zostaje mu przekazany klucz Nowego Prawa oraz Eonu Ma'at.


  W okresie między 12 a 19 czerwca 2015 roku podczas pobytu w Toruniu Wielki Mistrz przeżywał wewnętrzny kryzys wiary i istnienia. Byl to tzw. Trans Smutku. Mimo to, okres ten byl jednym z płodniejszych zarówno w magiji i okultyzmie, jak również w poezji.

  Historia

  14 czerwca 2015 roku Wielki Mistrz wykorzystując wyrocznię, poznaje Hasła lub Słowa pierwszych pięciu stopni wtajemniczenia.

  22 czerwca 2015 roku około godziny 4.00 Wielki Mistrz doznaje tzw. Transu Wyzwolenia.

  3 lipca 2015 roku zostaje przeprowadzona sesja, podczas której Bafomet XI° zostaje uwolniony spod działania energii Eonu Horusa, która opanowała jego ciało podczas jego narodzin. Doświadcza Gwiezdnej Podróży. Objawia się mu Ozyrys i Ptah, którzy są opiekunami Eonu Ma'at.

  9 lipca 2015 roku ma miejsce druga sesja podczas której Wielki Mistrz odbywa podróż do Podziemi i ma wizję Złotej Księgi.

  19 lipca 2015 roku Wielki Mistrz ma wizję Kaduceusza oraz Anioła mierzącego Świątynię Złotym Cyrklem. Tajemnica Śmierci i Wzejścia.

  25 lipca 2015 roku między godziną 0.33 a 1.06 podczas sprawowania rytuału do Bafometa XI°, Proroka Eonu Ma'at przybywa boski posłaniec przedstawiający się jako Iwas. Tajemniczy przybysz oznajmia, aby Wielki Mistrz oczekiwał przesłania, które będzie miało miejsce wkrótce.

  31 lipca 2015 roku Wielki Mistrz zaakceptował w pełni swoją rolę jako Prorok Eonu Ma'at, a jaką przydzielili mu Tajni Przywódcy.


  Zwracam się do Was, gdyż pragnę przekazać Wam nowinę. Eon Horusa upadł. Na tronie zasiadła bogini Ma'at. nastąpił Eon Prawdy, Równowagi i Sprawiedliwości.

  Pragnę zebrać uczniów, którzy wypełniliby przeznaczenie i stanęli do walki z Kłamstwem tego Świata.

  Zakon dopiero się narodził, jest niczym noworodek.
  Zakon posiada stronę internetową, na której znajdziecie dodatkowe informacje.

  Kto pragnąłby nawiązać konwersację z Zakonem Rubinowej Gwiazdy, może to uczynić pod adresem: [email protected]

  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

  Szukaj Prawdy, a Prawda wyzwoli Cię z okowów Kłamstwa.
   
 2. Salat

  Adeptus Minor
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Maj 6, 2013
  Posty:
  611
  Polubienia:
  130
  piszesz o crowleyu, thelemie a pomijasz achada. mozna wiedziec z jakiego powodu?

  edit:
  no i zapodaj uzupelnij urla do www
   
 3. Rasphul

  Administrator
  Członek Załogi
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Marzec 17, 2013
  Posty:
  963
  Polubienia:
  284
  Płeć:
  Mężczyzna
  Jak wygląda strutkura zakonu? Jakie stawia wymagania? No i oczywiście, ilu już posiada członków? No i adres do witryny prosimy :)
   
  somnaliisbum lubi to.
 4. frater311

  Practicus
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Kwiecień 7, 2015
  Posty:
  139
  Polubienia:
  40
  Wydawało mi się, że Eon Maat zaczął się mniej więcej w okolicach lat 70-tych. Czy może wtedy objawienie było fałszywym objawieniem, a teraz mamy okazję poznać Jedynie Słuszną Prawdę?
  I skąd to moje wrażenie, że Kancelariusz O.R.A. jest jednocześnie Prorokiem Nowego Eonu?
   
 5. Morrigu

  Practicus
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Luty 1, 2015
  Posty:
  201
  Polubienia:
  43
  Płeć:
  Kobieta
  A no właśnie.
  Ja też poproszę o więcej szczegółów co do struktury zakonu i tzw. Kwestii technicznych, napisz coś więcej....
   
 6. Rasphul

  Administrator
  Członek Załogi
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Marzec 17, 2013
  Posty:
  963
  Polubienia:
  284
  Płeć:
  Mężczyzna
  @frater
  Oczywiście, że jest. Dlatego zapytałem o liczbę członków zakonu.
  Ba, podzielę się tym, co wykopałem (równolegle z kolesiem jak się okazało): (nie ja znalazlem ten filmik tylko go tobie podeslalem - koles)

  https://www.youtube.com/watch?v=ZfnpqqAe2bY

  A wszystkich userów przestrzegam, by traktowali to ogłoszenie, jak i sam zakon z wielką ostrożnością i dystansem.
   
 7. Kancelariusz O.R.A.

  Expand Collapse

  Dołączył:
  Sierpień 3, 2015
  Posty:
  4
  Polubienia:
  0
  Wszelkie informacje znajdziecie na stronie: rubeaastrum.wix.com/rubea-astrum
  [hr]
  Odnośnie Fratra Achada.
  Nie brałem go pod uwagę, ponieważ będąc zaledwie Neofitą wszedł w Otchłań, chcąc przeskoczyć praktycznie cały system inicjacyjny. Skończyło się to jedynie zatraceniem.

  Myślano, że Eon Ma'at rozpoczął się w latach 70. Krążyły różne wersje i propozycje, ale były one błędne.
   
 8. frater311

  Practicus
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Kwiecień 7, 2015
  Posty:
  139
  Polubienia:
  40
  Mam kilka pytań:
  Jak brzmi słowo Nowego Eonu?
  Skąd ta pewność, że Eon Maat nie rozpoczął się wcześniej?
  Co jeśli Prawda nie istnieje? Wybacz cynizm, ale prawdopodobnie jest to poza zrozumieniem na moim aktualnym stopniu.
   
 9. Remik

  Zelator
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Listopad 3, 2013
  Posty:
  29
  Polubienia:
  14
  Witaj, interesujące rzeczy piszesz. ^^ Twierdzisz, że Eon Ma'at zaczął się w takim a takim momencie. Ciekaw jestem wobec tego, co powiesz na ten tekst: http://fraternitasocculti.xaa.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=669
  Od razu mówię, że skłaniam się do podejścia, iż Eony stanowią szczeble drabiny świadomości, a nie wyrazy globalnego porządku danych czasów. Jak więc się do tego odniesiesz?

  Piszesz też, iż nie bierzesz Achada pod uwagę, ale nie sądzę, jakoby można było zaprzeczyć osiągnięciu przez niego stopnia Mistrza Świątyni. Jakby nie patrzeć, Crowley sam stwierdził, iż każdy Neofita może przyjąć ten stopień, który to także "w żadnym wypadku nie musi zostać osiągnięty w pełni" [OSiS]. Późniejsze "spiny" między nimi nie mają moim zdaniem żadnego znaczenia. :p To się nawet odnosi trochę do ostatniej dyskusji jaka widnieje na czacie - o tym, że ludzie osiągali oświecenie i bez systemu A.'.A.'. już od początków istnienia. Nic nie stoi na przeszkodzie Neoficie, by nagle przekroczył Otchłań. Na tym, tak mi się wydaje, polega właśnie Eon Ma'at - na uświadomieniu sobie, że przebudzenie jest "tu i teraz", niezależnie od sytuacji, w jakiej się człowiek znajduje.
   
 10. Kancelariusz O.R.A.

  Expand Collapse

  Dołączył:
  Sierpień 3, 2015
  Posty:
  4
  Polubienia:
  0
  Słowem Nowego Eonu jest JABAS.

  Skąd ta pewność, że Eon Maat nie rozpoczął się wcześniej?
  Można powiedzieć, że Eon Ma'at mógł się przejawiać już wcześniej, a nawet trwać równocześnie z Eonem Horusa - jak twierdzi to wielu okultystów. Mimo to, energia Eonu Ma'at nie mogła zamanifestować się w pełni. Właśnie teraz, kiedy rządy Horusa - Dziecięcia w koronie - upadły, Ma'at może w pełni się zamanifestować. O upadku rządów Horusa wiadomo dzięki sesji przeprowadzonej 3 lipca tego roku. Jej wynik był bardzo jasny: słaby Horus odsuwa się w cień, Ma'at zajmuje jego miejsce.

  Crowley twierdził, że nawet Neofita może stać się Mistrzem, pomijając przy tym wszystkie procedury inicjacyjne. Jest to niezaprzeczalne, ale różnicą jest przekroczyć otchłań będąc Neofitą zaledwie i osiągnąć stopień Mistrza Świątyni lub przekroczyć Otchłań, zatracić się i stać się tzw. Czarnym Bratem co stało się z Fratrem Achadem. Sam Crowley pisze, że mimo "osiągniętego sukcesu" nie uzyskał zrozumienia a umysł Achada błądził w ciemnościach.
   
 11. frater311

  Practicus
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Kwiecień 7, 2015
  Posty:
  139
  Polubienia:
  40
  Tak z ciekawości wygooglowałem Proroka Nowego Eonu - Mateusza Kiecala. Nie ma zbyt dużo informacji na jego temat, więc albo nie jest magiem, okultystą, szachistą, malarzem i poetą jak twierdzi albo dobrze zaciera ślady swojej obecności.
  Inna ciekawa rzecz - znalazłem jego (albo innej osoby o tym samym imieniu i nazwisku) wiersz http://www.publixo.com/text/0/t/9982/title/Ku_Wiecznosci. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy okazało się, że tę stronę wyświetlono dokładnie 418 razy w momencie, gdy ją przeglądałem. 418 = ABRAHADABRA.
  Czyżby Ra-Hoor-Khuit nie powiedział ostatniego słowa?
   
 12. Remik

  Zelator
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Listopad 3, 2013
  Posty:
  29
  Polubienia:
  14
  @Kancelariusz O.R.A.
  Nie wydaje mi się, jakoby Achad utknął w Otchłani, ale nie ma co o tym dyskutować - nigdy nie dojdziemy do jednej wersji. Tak czy inaczej, nie odpowiedziałeś na wszystkie pytania. Co do Słowa Eonu Maat - ciekawe, bo według Nemy jest nim IPSOS.

  @frater311
  Dlatego skłaniam się ku wersji, iż Eony są całkowicie indywidualnymi stanami świadomości. Jakoś nie widzę na świecie manifestacji Horusa, więc jak może się zacząć Eon Maat?
   
 13. Kancelariusz O.R.A.

  Expand Collapse

  Dołączył:
  Sierpień 3, 2015
  Posty:
  4
  Polubienia:
  0
  Za czasów Eonu Horusa były toczone wojny, wybuchały liczne konflikty. Ktoś powie: przeciesz nadal ma to miejsce. Owszem, ale pozwolę sobie przytoczyć pewną treść:

  "W tym systemie eonicznym, eon Horusa rozpoczął się w 1904 roku wraz z powstaniem Liber Al vel Legis. Jego formuła przynależy do Koronowanego i Zwycięskiego Dziecka, Księcia, który zasiada na tronie po śmierci (transformacji) Króla, jego ojca. Monument eonu Ozyrysa, zespół militarnoprzemysłowy Wschodu i Zachodu, osiągnął swą apoteozę w arsenale nuklearnym, który może wysterylizować planetę. Misja Horusa polega na tym, iż reprezentuje on to egzystencjalne ultimatum jako Pan Mocy i Ognia."

  "Formuła tego eonu nie polega na poddaństwie ani na suwerenności: chodzi o przetrwanie. Dziecko jest celem eonu: przetrwaniem ludzkiej rasy. Prawem eonu jest Miłość podług Woli. Stosowanie tego Prawa niszczy trujące pozostałości eonu Ozyrysa i umieszcza moc i odpowiedzialność w rękach jednostki."

  "Eon Maat. Jest ona Córką, bliźniaczką Horusa, a jej formułą jest Prawda i Równowaga. Uzupełnia ona wojowniczą naturę Horusa swoim umiarkowaniem i sprawiedliwością. Zapewnia przetrwanie, które ustanawia Horus, poprzez zainicjowanie podstawowych zmian w ludzkości: przebudzenie rasowej nieświadomości ku rasowej świadomości. Tak jak Horus oznacza erą atomową, tak Maat oznacza erę informacji."
   
 14. Rasphul

  Administrator
  Członek Załogi
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Marzec 17, 2013
  Posty:
  963
  Polubienia:
  284
  Płeć:
  Mężczyzna
  A możesz przy okazji przytoczyć źródło tej treści?
   
 15. Freaky Jester

  Philosophus
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Marzec 21, 2013
  Posty:
  443
  Polubienia:
  14
  A czy ten malarz posiada swoje prace gdzieś, czy tylko lajkuje na youtube tutoriale jak namalować kwiatki na płótnie?

  I ile pieniązków kosztuje ta przyjemność dołączenia? Jeśli nie dziś, to w perspektywie czasu?

  Tak długo, jak kreujesz się na proroka i zbierasz uczniów, tak długo jasne jest, że nie szukasz magów, tylko owiec (albo i baranów). Nie chodzi o żadne wyższe cele, moc, czy wypełnianie przeznaczenia, tylko zebranie wokół siebie grupy fanów-wyznawców. Och jak fajnie byłoby się poczuć jak Crowley, którego nauki kontynuują czy wręcz cześć mu oddają, prawda? Ale takie rzeczy z reguły dopiero po śmierci i ze względu na czyny a nie internetową paplaninę.

  Wydarzenia oznaczone datami utrzymane niemalże w biblijnej podniosłości. Czasy tak bardzo się zmieniły, a ludziom tak rzadko przychodzi do głowy, że do pociągnięcia za sobą tłumów należy wpasować się w obecne czasy, a nie mówić wzniośle (z nadzieją, że od natłoku "mądrych słów" nikt nie zrozumie i zaufa na słowo).

  Post na forum, przemówienie na youtube... Obawiam się, że musisz zainwestować w inną kampanię reklamową, bo tej nikt nie kupi...
   
 16. Szaman_Wiejski

  Practicus
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Maj 4, 2013
  Posty:
  107
  Polubienia:
  18
  Kolejny prorok Nowej Ery. W sumie lepsze to niż Przesłania Archanioła Michała.
   
 17. Wypalony

  Neofita
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Lipiec 31, 2015
  Posty:
  10
  Polubienia:
  4
  Nigdy nie rozumiałem tego fenomenu. Zawsze znajdą się ludzie ze skłonnościami do mesjanizmu i owieczki do strzyżenia, ale co do tego ma nowa era? Może wyjdę na ignoranta, ale co zmieniłoby się w moim życiu, gdyby dajmy na to dzisiaj miał nastąpić nowy Eon?
   
 18. Sibrien

  Zelator
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Sierpień 12, 2013
  Posty:
  52
  Polubienia:
  13
  Strona:
  Podejrzewam, że przystojniak z przemówienia na YT, jest tym samym który tu pisze jako kancelariusz, (a jeśli nie, to mu przekaż) więc wypowiem się z punktu widzenia estety - na przyszłość proponuję popracować nad dykcją i nie czytać z laptopa (ew. ustaw sobie coś z tekstem za kamerą, tak jak to mają prezenterzy w wiadomościach). Poza tym dobre jakościowo intro filmiku szlag trafił przez złej jakości nagranie na tle firanki i pod światło (może chodziło o to by była tylko sylwetka i ukryta w mroku twarz). Jak już musi być pod światło, to chociaż na lepszym tle i lepszej jakości. Dobra jakość materiałów promocyjnych to klucz do odbierania ich za profesjonalne. Wracając do dykcji - jak chcesz być przewodnikiem duchowym, guru i pasterzem owieczek, to musisz mieć w glosie więcej przekonania, pasji etc, a nie monotonności, przerw (i tak dobrze ze nie eee.. yyy) i niewyraźnych, cichych słów. Głośniej, z przekonaniem, bez szumu z kamery.. reklamy wędlin w TV są jakościowo znacznie lepsze, niż ta przemowa o nowym Eonie. Nawet nie chciało mi się wsłuchiwać w treść, a powinno być tak że ona wbija mi się w mózg nawet jak nie słucham.

  Życzę sukcesów w zbieraniu followersów, ale osobiście nie zapiszę się na newsletter. Niestety nie zajmuje się Thelmą i to jaki mamy eon totalnie mi powiewa.


  Ah, swoją droga czy te wymienianie dat z dopiskiem co dręczyło wielkiego mistrza tylko mi wygląda jak zrzynka z kalendarium w "Dziedzictwie bestii" G. Sustera?
   
 19. Hekate

  Zelator
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Wrzesień 21, 2015
  Posty:
  65
  Polubienia:
  7
  Nie chcę nikogo urazić ani zniechęcic,ale całość wygląda mi jak przepisana dewiza Zakonu Ordo Templi Orientis..co do Fratra Achada mozna sie spierać,tak samo jak do Crowleya- co niektórzy uważają ze to Crowley utknal w Otchlani-ja tak nie uważam.
   
 20. Rasphul

  Administrator
  Członek Załogi
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Marzec 17, 2013
  Posty:
  963
  Polubienia:
  284
  Płeć:
  Mężczyzna
  Tak, to zwykła kopia strony O.T.O. a sam prorok pozoruje na kolejnego Crowleya.
   

Poleć forum