Polecane książki

Temat na forum 'Pogaduchy' rozpoczęty przez Malk, Maj 14, 2013.

1. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    271
    Napisałem Ci PW :)

2. dmitrij

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Zainteresowałem się ostatnio książkami Johna Michaela Greera. Co prawda jego ostatni projekt - Celtycki Złoty Brzask - budzi kontrowersje wśród dogmatycznych fanów GD, ale ciężko mu odmówić kompetencji i przejrzystości. Zredagował i popoprawiał "Golden Dawn" Regardiego w siódmej edycji, ponad to polecam:
    - "Learning Ritual Magick", samo w sobie, albo jako uzupełnienie innego kursu, ze względu na ćwiczenia, metodę studiowania tarota i Drzewa Życia;
    - "Circles of Power" to adaptacja metod i rytuałów GD, ich instrumentarium, opis symboliki, wszystko co potrzeba do magii ceremonialnej. Raczej nie do kupienia za rozsądną cenę, chyba, że gdzieś wypłyną egzemplarze drugiego wydania od upadłego Salamander and Sons (o ile wszystkich nie zniszczyli), albo będzie trzecie od kogoś innego. Póki co trzeba piracić, albo czarować.

3. Salat

Adeptus Minor
    Expand Collapse

Polubienia:
    129
    czytalem kilka negatywnych opinii o jego wydaniu, glownie ze bledy nie zostaly poprawione a dodano tylko kilka nowych diagramow, ludzie skarzyli sie ze ksiazke mozna kupic tylko jak ktos nie ma innych wydan, bo inaczejstrata pieniedzy ;)

no ale sam nie widzialem wiec nie wiem

4. dmitrij

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Ano czytałem negatywną recenzję Davida Griffina, ale nie mam jakoś chęci osobiście porównywać tego wydania z poprzednimi. Na półce wygląda klawo, obrazki też są fajne :). Błędy w nim zawarte są błędami Regardiego, a z tego co zrozumiałem to wydanie miało poprawić błędy redakcji kolejnych edycji książki. Llewellyn bowiem chyba chciało zrobić z tego bardziej podręcznik, czy kurs, a materiał nieszczególnie się nadawał.

5. spiritedaway

czarodziejka z księżyca
    Redaktor Aetheriusa
    Expand Collapse

Polubienia:
    31
    W sumie jako wstęp do praktyk Traditional Witchcraft całkiem ok może być książka-
    Treading the Mill, Nigel G. Pearson,
    albo np. The Call of the Horned Piper - Nigel Jackson

6. SerafinSadok

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Miasto:
    Katowice
    #26 SerafinSadok, Październik 28, 2017
    Ostatnio edytowane przez moderatora: Październik 28, 2017
    Jakie jest wasze zdanie o Mistycznej Kabale Dion Fortune? To wydanie jest godne uwagi czy nie?

Mam możliwość zakupu niniejszej książki, lecz wciąż się waham co do jej zakupu.

7. Morrigu

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    41
    Książkę masz też w pdf, wygooglaj, może jeszcze jest dostępna.

Ipsissimi, czyli @L.V.X. ją poleca - Nauka Kabały
    tam też znajdziesz namiary na inne książki związane z Kabałą.

8. L.V.X.

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    71
    Strona:
    Dziwny ten temat. Przecież podmiot polecenia zależy chyba m. in. od tego:
    1) jaka tematyka kogoś interesuje; nie ma sensu polecać kabalistycznych studiów Gerschoma Scholema - nieważne jak genialny to autor - gdy odbiorcą ma być fascynat Magii Chaosu (w tym wypadku lepiej nadaje się Alan Chapman i jego "Wielbłąd Znów na Drodze"),
    2) na jakim owa osoba jest poziomie; wszak początkującemu magowi ceremonialnemu, będącemu zaledwie w połowie lektury "Magiji Współczesnej", nie dam do ręki klasycznego "Corpus Hermeticum" - zwyczajnie nie zrozumie on(a) tak archaicznego traktatu.

Ciężko cokolwiek polecić bez zawężenia jakoś wyboru, a chyba nie chodzi o to, żebym zamieścił tu całą swoją biblioteczkę... Jeśli już tak generalnie mam coś zarekomendować, to nie będzie to pojedyncza książka, a pewne stanowisko, jakie uważam, że warto jest przyjąć, czyli: Kopanie w źródłach. Naturalnie, lekturę w danym temacie zaczyna się zawsze od jakichś łopatologicznych opracowań, potem wchodzi się głębiej w bardziej zaawansowane dzieła, na jakich one bazowały, i tak dalej, aż dojdzie się do faktycznych mitów oraz symboli i ich znaczeń, na których dane tradycje się opierają; a to prowadzi często do niesamowitych wniosków. Do dwóch punktów wymienionych wcześniej dorzucam więc jeszcze:
    3) gdzie odbywa się owe rekomendowanie; bo gdyby Aetherius nie współpracował z Ipsissimi, to za te wszystkie linki w tym poście bym Was pewnie musiał pożegnać. ;)

Poleć forum