Magiczny Krąg

Temat na forum 'Dyskusje o artykułach' rozpoczęty przez rasphul, Styczeń 22, 2017.

1. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    279
  2. SerafinSadok

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Miasto:
    Katowice
    Interesuje mnie Krąg Goecji w Thelemie. Dokłądniej mówiąc zastanawiam się czy Thelemici traktują ten krąg jako krąg do praktyk indywidualnych czy grupowych, czy może do jednego i drugiego?

3. Xadak Agneped

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    30
    Miasto:
    Krosno
    #3 Xadak Agneped, Marzec 11, 2018
    Ostatnio edytowane przez moderatora: Marzec 13, 2018
    Krąg "Thelemicki" jest zarezerwowany do magii Thelemy i pewnie byłby ciulowym zabezpieczeniem przy pracy z Goecją. Nawet Crowley w "Thelemickiej" wersji Goecji podaje krąg Króla Salomona. Mówiąc krótko: Jak masz wprost napisane co i jak - to nie kombinuj.

A jeśli chodzi o praktykę indywidualną czy grupową z kręgiem thelemy to myślę, że praktyka grupowa jak indywidualna się nie gryzie. Thelemici to takie pierwiastki świata, które często stawiają na tworzenie różnych wersji starych rytuałów pod siebie (co wychodzi czasami jak gówno). patrz. Rytuał Sfery Nu

Na Twoim miejscu bardziej szukałbym wersji starszej niż ta Bestii.

4. SerafinSadok

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Miasto:
    Katowice
    #4 SerafinSadok, Marzec 12, 2018
    Ostatnio edytowane przez moderatora: Marzec 13, 2018
    Nie zamierzam korzystać z tego kręgu, nie czuję jego energii kompletnie co mi wskazuje, iż jest bezwartościowy.

Interesuje mnie tylko to czy jest on traktowany jako krąg do pracy samemu, czy może w grupie, lub dla jednych i drugich. To wszystko nic więcej.

Dzięki za odp. jest dla mnie wystarczająca.

Poleć forum