Prośba Księga Wieszczów

Temat na forum 'FAQ...' rozpoczęty przez No Ga, Grudzień 1, 2017.

 1. No Ga

  Neofita
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Styczeń 29, 2017
  Posty:
  10
  Polubienia:
  2
  Płeć:
  Mężczyzna
  Dzień dobry wieczór, natknąłem się na pewną książkę i ciekawy jestem Waszej opinii...KSIÄ„Å»KI - Wiedza, prawiedza... prawda.
  zainteresował mnie wpis "Jest to księga wywołań. Spis, przyporządkowania i pieczęcie bytów składających się na ostateczną esencję trygława przedstawioną w Księdze Welesa. Bądź jak byśmy powiedzieli w sposób zrozumiały dziś — są to sposoby osiągania siedemdziesięciu dwóch stanów umysłu. " Oczywiście chodzi o pozycję za 200zł. I tu kopara opada. Przy okazji, chciałem zapytać, czy runy nie są w pewnym sensie podobne do sigili?
   
 2. Finneus

  Moderator Jeż
  Członek Załogi
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Luty 13, 2015
  Posty:
  47
  Polubienia:
  23
  Płeć:
  Mężczyzna
  Oszczędź sobie czasu i pieniędzy, przecież tutaj z kilometra widać, że to bzdura. A {Pie}runy, to {Pie}rdoły. I nie, nie są w żadnym sensie podobne do sigili. Runy to pismo osadzone w danej kulturze, (niesłowiańskiej) i nie wiem, jakie miałoby być ich podobieństwo do sigili.
   
 3. SerafinSadok

  Zelator
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Lipiec 22, 2017
  Posty:
  36
  Polubienia:
  3
  Płeć:
  Mężczyzna
  Miasto:
  Katowice
  Zgadzam się z przedmówcą. Co zaś się tyczy tych 72 bytów to od razu kojarzy mi się z Goecją, a te stany umysłu z Crowleyem dla, którego z tego co się orientuję oni są jedynie aspektami naszego umysłu, a w Goecji jest aż 72 dwóch Upadłych Aniołów wymienionych i ich pieczęcie. Przypuszczam, że to coś zostało stworzone na bazie Goecji. Ja jestem nieprzekonany do omawianego tytułu i jego ceny.
   
 4. Rasphul

  Administrator
  Członek Załogi
  Expand Collapse

  Dołączył:
  Marzec 17, 2013
  Posty:
  963
  Polubienia:
  284
  Płeć:
  Mężczyzna
  @up
  Nie każdy system zakłada, że duchy goecji są jedynie aspektami umysłu.:)
  Ponadto nie nazywałbym duchów goecji upadłymi aniołami, bo te istoty istniały długo przed powstaniem pojęcia anioła i nie ma sensu na siłę wpychać je w swoje kabalistyczno-chrześcijańsko-uj-wie-jakie szufladki. Po prostu duchy. I tyle. :)
   

Poleć forum