Prośba Księga Wieszczów

Temat na forum 'FAQ...' rozpoczęty przez No Ga, Grudzień 1, 2017.

1. No Ga

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    2
    Dzień dobry wieczór, natknąłem się na pewną książkę i ciekawy jestem Waszej opinii...KSIÄ„Å»KI - Wiedza, prawiedza... prawda.
    zainteresował mnie wpis "Jest to księga wywołań. Spis, przyporządkowania i pieczęcie bytów składających się na ostateczną esencję trygława przedstawioną w Księdze Welesa. Bądź jak byśmy powiedzieli w sposób zrozumiały dziś — są to sposoby osiągania siedemdziesięciu dwóch stanów umysłu. " Oczywiście chodzi o pozycję za 200zł. I tu kopara opada. Przy okazji, chciałem zapytać, czy runy nie są w pewnym sensie podobne do sigili?

2. Finneus

Moderator Jeż
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    23
    Oszczędź sobie czasu i pieniędzy, przecież tutaj z kilometra widać, że to bzdura. A {Pie}runy, to {Pie}rdoły. I nie, nie są w żadnym sensie podobne do sigili. Runy to pismo osadzone w danej kulturze, (niesłowiańskiej) i nie wiem, jakie miałoby być ich podobieństwo do sigili.

3. SerafinSadok

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Miasto:
    Katowice
    Zgadzam się z przedmówcą. Co zaś się tyczy tych 72 bytów to od razu kojarzy mi się z Goecją, a te stany umysłu z Crowleyem dla, którego z tego co się orientuję oni są jedynie aspektami naszego umysłu, a w Goecji jest aż 72 dwóch Upadłych Aniołów wymienionych i ich pieczęcie. Przypuszczam, że to coś zostało stworzone na bazie Goecji. Ja jestem nieprzekonany do omawianego tytułu i jego ceny.

4. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    276
    @up
    Nie każdy system zakłada, że duchy goecji są jedynie aspektami umysłu.:)
    Ponadto nie nazywałbym duchów goecji upadłymi aniołami, bo te istoty istniały długo przed powstaniem pojęcia anioła i nie ma sensu na siłę wpychać je w swoje kabalistyczno-chrześcijańsko-uj-wie-jakie szufladki. Po prostu duchy. I tyle. :)

Poleć forum