Kontakt z bóstwami 101

Temat na forum 'Rozważania ogólne' rozpoczęty przez Arkada, Maj 11, 2017.

1. Arkada

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    5
    Hej, mam trochę pytań odnośnie tego tematu.
    Pracuję głównie w modelu spirytualnym, przymierzam się właśnie do pierwszej poważnej współpracy z kilkoma bogami z panteonu egipskiego (oczywiście nie ze wszystkimi naraz) i nie do końca wiem, jak to ugryźć. Rozumiem, że podstawą jest jak najlepsze poznanie kultury, ale co w przypadku, kiedy nie zachowały się dokładne przekazy odnośnie tego, jak dane bóstwo było czczone? Jeśli istnieją jakieś ogólne zasady zagajania, zdobywania przychylności i nawiązywania sprawnego kontaktu, to bardzo proszę o rady oparte na Waszych doświadczeniach.

Po pierwsze, od czego zacząć? Przyjmijmy, że jestem zainteresowana uzyskaniem pomocy w konkretnej sprawie. Czy w takim razie przeprowadzać operacje na zasadzie zwykłej modlitwy, zanoszenia próśb przy odpowiednio przygotowanym ołtarzu, czy lepszy będzie pełen rytuał - ale jaki? Wyobrażam sobie to tak, że mogę jakoś oczyścić przestrzeń, wykonać inwokację, przedstawić prośbę i to, co mam do zaoferowania w zamian, potem pożegnać się grzecznie i ewentualnie zrobić odpędzanie (chociaż nie mam nic przeciwko przyjęciu części aspektów tych bóstw, więc ten krok może powinnam pomijać?). Jak to wygląda u Was?

Po drugie, skąd pewność, że warunki zostały zaakceptowane? Widziałam w niektórych wątkach porady typu "po prostu spytaj, jakiej ofiary sobie życzy". No dobra, ale w takim razie czy mam sama zasugerować, że umawiamy się na konkretne przekazanie odpowiedzi, np. we śnie albo podczas medytacji, czy czekać na jakikolwiek znak? A jeśli niczego nie dostanę, uznać to za brak zainteresowania i odpuścić?

I w końcu po trzecie, jeśli znacie jakiś rzetelny zbiór korespondencji oprócz Liber 777 albo możecie przekierować mnie do dobrych źródeł w temacie tego panteonu i sposobów kultu, będę wdzięczna.

2. Klarisa

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    32
    Co do wyboru rytuału to się nie wypowiem, ktoś z doświadczeniem pewnie Tobie odpisze. Jeśli chodzi o korespondencje to polecana była też pozycja: Skinner Stephen The Complete Magician's Tables.

Salat lubi to.
  3. Finneus

Moderator Jeż
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    23
    Nie zachowały się absolutnie rzadne przekazy? O którym bóstwie mówimy, może ja coś znajdę, albo powiem, gdzie szukać?

Btw, kulty bogów egipskich różniły się nie tylko między sobą, ale też w zależności, od okresu i miejsca. Zachowane są np. Całe "hymny do słońca".

4. Salat

Adeptus Minor
    Expand Collapse

Polubienia:
    130
    #4 Salat, Czerwiec 26, 2017
    Ostatnio edytowane przez moderatora: Czerwiec 26, 2017
    Jak wspomniał finneus - zawsze jest rożnorodność w zależności od miejsca i okresu historycznego.

Ja, gdy intensywnie pracowałem z greckim panteonem wybierałem sobie jedna z wersje danego boga i na prace z taka wersja się nastawiałem niezależnie, czy podchodziłem do sprawy w sposób spirytualny, czy psychologiczny.
    Potem budowa przenośnego ołtarzyka lub pathworkingu w zależności od podejścia, aby przez pewien czas zbudować więź.
    W zasadzie po tym etapie można mieć już jakieś odczucia co będzie pasować a co nie, gdy się skieruje pytanie do bóstwa. Czasem może cię olśnić w momencie zadawania pytania, a czasem na drugi dzień, gdy robisz zakupy w sklepie - bo jednak w tym czasie siłą rzeczy sporo rozmyślasz o bogu i jego czynach i jakiś kontakt łapiesz. Generalnie na tym etapie już wiedziałem, czy będzie to łatwa, czy trudna praca.
    Po tych modyfikacjach już przystępowałem do pracy na całego - pełny kult lub ukierunkowany pathworking.

Wsumie to uważam że nie ma co za bardzo wyskakiwać z prośbami na dzień dobry - po pełnej inwokacji powinieneś wiedzieć w jakiej komitywie jesteście i czy możesz liczyć na coś więcej niż aktualne wypełnienie aspektami.

Nie wiem na jakim etapie zaawansowania jesteś - ale ogólnie jeśli nie masz większych doświadczeń w praktyce magicznej to odczucia mogą być trudne do odróżnienia od własnych wyobrażeń/oczekiwań. Ja zawsze w tego rodzaju pracy stawiam na intuicję ekspresję i spontan, więc nie raz wtedy zdarza mi sie w trakcie pracy odejść od założonego planu i coś dodać od siebie czy zrobić coś innego.

edit:
    Z panteonem egipskim nie robiłem nic ponad pierwsze inicjacje w gd, ale w materiałach cicera i zalewskiego znajdziesz trochę info na ich temat z perspektywy tego systemu ale trzeba wziąć poprawkę że jest to mix z Kabałą.

Rasphul i Morrigu lubią to.
  5. SerafinSadok

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Miasto:
    Katowice
    Mnie zaś zastanawia powód dla, którego wybrał autor tematu niniejszego akurat paneon egipskich Bogów i Bogiń. Więc jeśli autorze nadal jesteś tu na forum to bardzo chętnie bym poznał powód dla, któego akurat tą kulturę wybrałeś?

Poleć forum