Kościelne sakramenty a magia

Temat na forum 'Rozważania ogólne' rozpoczęty przez Kondek, Lipiec 26, 2017.

1. Kondek

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    1
    Przypadkiem trafiłem na kanał udostępniający "profesjonalną" wiedzę magiczną Wiedźmy Anji, nie obajrzałem za dużo, bo wszystkto aż przyprawia mnie o mdłości, aczkolwiek jeden film przykuł moją uwagę:

Na początku wita nas niejaka Anja, wyglądająca bardziej jak seksualna Mistress niż poważna czarodziejka i po chwili zaczyna się jazda - ukazuje religię jako opium dla mas oraz jest pewna, że dzieci nigdy nie zdobędą własnej woli oraz opinii na temat wiary, przedstawia sakrament chrztu jako zamknięcie czakry trzeciego oka (a czy ona w ogóle nie dostaje możliwości otwarcia się dopiero około 21. roku życia?), przyjęcie Komunii Świętej jako zamknięcie czakry serca, a sakrament bierzmowania uważa za zamknięcie czakry korony. Nawet zarzuca jakoby bierzmowanie było oczywistą pułapką, bo w końcu ma w nazwie "bierzmo" czym wykazuje się brakiem znajomości języka polskiego, bowiem "bierzmo" oznacza znamię. Niemniej jednak trochę mnie to wszystko zaniepokoiło, bo sam mam zamiar przyjąć sakrament bierzmowania (którego nie przyjąłem, gdy powinienem) w imię duchowego rozwoju, tylko, że otwieranie chakr też mnie bardzo interesuje - no i jak to tak, zamykać sobie samemu drogę do rozwoju duchowego :( tak źle i tak źle...
    Co o tym wszystkim sądzicie? Czy są tutaj wierzący-czarujący lub tacy niekoniecznie wierzący po chrzcie i odnoszący sukcesy w czarowaniu?

2. Lili

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    33
    Tu to pewnie wszyscy jednak będą wierzący :p w co? to już inna i pewnie bardzo długa bajka. Ja, tam nie będę opisywać odpowiedzi do całości twoich pytań, powiem Ci tylko jedno ważne stwierdzenie- olej te filmy to jeden wielki bełkot, mogę wiedzmę Anji opisać sprawiedliwie tylko w trzech stwierdzeniach bla bla bla ...;)

konidziu lubi to.
  3. spiritedaway

czarodziejka z księżyca
    Redaktor Aetheriusa
    Expand Collapse

Polubienia:
    32
    No średnio cie to zamyka, ludzie praktykują po sakramentach i wychodzi, zreszta co maja chakry do chrześcijaństwa?

konidziu lubi to.
  4. Verm

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    131
    Strona:
    Poza tym po co je w ogóle otwierać i zamykać :>?

5. Kondek

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    1
    Zamykać to najlepiej wcale :D a otwierać dla korzyści z tego płynących

6. Verm

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    131
    Strona:
    Największe korzyści daje mi otwieranie lodówki ^_^

Wiem. że czakry są modne teraz, zwłaszcza w wersji ezo-mezo, ale nadal nie rozumiem tego fenomenu. Są inne metody ogólnie rzecz biorąc.

7. FeraXIII

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    27
    Miasto:
    Kraków
    Ludzie, Kondek, jak przeczytałbyś cokolwiek związanego z buddyzmem, hinduizmem albo w ogóle cokolwiek wschodniego, to byś wiedział, że europejska interpretacja tych nauk to blaga wymyślona przez jakieś łase na kasę ścierwa intelektualne. I jeśli miałbyś choć trochę samokrytycyzmu, to tak jak ja stwierdziłbyś, że na wschodnie nauki jesteś niegotowy i za głupi i wymaga to lata studiów a najlepiej podróży do rzeczonych krajów. Weź zostaw ten New Age, zostaw tego biednego Junga, bo Ci nic nie zrobił i weź się za jakąś konkretną praktykę, a "otwieranie czakr" zostaw gimnazjalistom robiącym magię świec i psiballe.
    Masz porządne forum, porządne książki, porządne informacje, poczytaj sobie, praktykuj jakąś metodę wprowadzania w trans regularnie i efekty będą, i będą korzyści.
    Wiele Twoich postów przemilczałam, ale to przelało czarę goryczy.

8. Kondek

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    1
    #8 Kondek, Lipiec 27, 2017
    Ostatnia edycja: Lipiec 27, 2017
    Chyba wyszłaś zbyt na przód ze swoją oceną, bo nie masz pojęcia co myślę na temat czakr, o których nigdzie wcześniej nie wspominałem czy o Jungu, o którego psychoanalizie jedynie napomniałem :p
    A, jakie stanowisko konkretnie ma hinduizm to rzeczywiście nie wiem, natomiast teraz jestem w trakcie poznawania właśnie stanowiska Junga nt. czakr.

A jeśli jestem naprawdę w wielkim błędzie to bardzo ciebie proszę, jeśli masz wiedzę to daj mi wskazówkę, jak z tego błędu wyjść, od czego zacząć. Jaką literaturę wziąć w dłoń?

9. Verm

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    131
    Strona:
    Współczujemy wam obu - Jungowi (on co prawda po wielokroć martwy, ale i tak wypada) i Tobie ^_^

10. Kondek

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    1
    Zapewniam, że ani mi, ani Jungowi nie ma czego współczuć :)

11. L.V.X.

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    76
    Strona:
    Jeśli jesteś wierzącym Katolikiem, to nie masz możliwości jakiegokolwiek duchowego rozwoju, bo Katolicyzm z definicji tego zabrania. Możesz być natomiast wierzącym Chrześcijaninem, ale to już wymaga odrzucenia Kościoła, który jest zwyczajnie parodią Chrześcijaństwa. Wtedy należy sięgnąć po Biblię i czytać ją samodzielnie, a także studiować literaturę mistyków, albowiem Jezus, jego apostołowie i inni pierwsi Chrześcijanie byli właśnie mistykami.

Sakramenty, o jakich mówimy, są generalnie dużo starsze niż Chrześcijaństwo czy nawet Judaizm, aczkolwiek ich znaczenie totalnie zostało zapomniane lub zniekształcone. Nie chce mi się wchodzić w szczegóły, ale zobacz na choćby biblijne znaczenie Bierzmowania. Ma ono teoretycznie zesłać na bierzmowanego Ducha Świętego. Być może są gdzieś na świecie katoliccy kapłani do tego zdolni, ale chyba nie sądzisz, że byle jaki biskup z okolicznej plebanii jest w stanie to zrobić? Zresztą, to, co sobie myślisz nie ma znaczenia - wystarczy spojrzeć na tych wszystkich biednych i zastraszonych baranów kościelnych, którzy to przeszli Bierzmowanie, a ewidentnie nie możemy o nich powiedzieć, że "Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali." (Dz 19, 5-6), prawda?

Czakry, tak swoją drogą, polecałbym zastąpić systemem sefirot Drzewa Życia. Po pierwsze, Kabała ma dużo więcej wspólnego z Chrześcijaństwem, a po drugie, siedmio-czakrowy model i tak najpewniej na niej się wzoruje.

Poleć forum