Khaíre.

Temat na forum 'Powitania' rozpoczęty przez Teurgista, Październik 11, 2017.

1. Teurgista

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Witam.

Zajmuje się tradycjami magicznymi i okultyzmem od 10+ lat. Rzadko kiedy udzielam się w internecie jednak ostatnio naszła mnie ochota zapoznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Moją główną praktyką jest praktyka teurgii starożytnej, w której opracowałem własną integracje praktyk ów teurgicznych. Praktyka polega na odpowiednich medytacjach, modlitwach i rytuałach w celu integracji boskiego aspektu w człowieku z różnymi boskimi duchami aby odkrywać misterium Natury, pozyskiwać wiedzę na temat ziół, substancji i wiele, wiele innych. Celem praktyk jest oczywiście zjednoczenie się z boskim aspektem w henozji człowieka z Jednym oraz rozpuszczenie ciała i wkroczenie w świat boski, niższy stopień użytkowania jest wpływanie nią na rzeczywistość i kształtowanie jej wedle zamysłu swojego lub boskiego.

Pozdrawiam.

2. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    284
    Witaj na forum, z pewnością znajdziesz tutaj coś dla siebie :)

3. L.V.X.

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    76
    Strona:
    Witaj. Co dokładnie masz na myśli przez starożytną teurgię? W jakim kontekście? Neoplatonizm, Gnostycyzm, Hermetyzm, Zaratusztrianizm, Chrześcijaństwo, Judaizm, mieszanka, czy coś jeszcze innego?

4. Teurgista

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Jeżeli interpretować to czysto teoretycznie to ma motywy neoplatonizmu, gnostycyzmu i hermetyzmu tj. można wytłumaczyć proces, który dzieje się z "duszą" poprzez pryzmat tych nurtów.

Ale sam proces i jego źródło pochodzi bezpośrednio od Bóstwa, z którym Teurgista się kontaktuje i jest nauczany bezpośrednio nauk w formie wizji, rozmów, snów lub doświadczeń i ekstaz duchowych, w którym zyskuje albo spontaniczną, intuicyjną mądrość albo po prostu bezpośrednio człowiek jest kierowany duchowo do danej realizacji w nature danego problemu egzystencjalnego.

5. Morrigu

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    43
    Witamy na forum.

6. L.V.X.

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    76
    Strona:
    Chodziło mi o to, jak wyglądają Twoje praktyki. Piszesz o komunikacji z Bóstwem, a także o modlitwach, medytacjach i rytuałach, zatem ciekaw jestem, na jakim zestawie symboli owe operacje opierasz. Jakie idee Boskości są obiektem Twojej medytacji? Jakie słowa opisujące Naturę znajdują się w twoich modlitwach? Które narzędzia i gesty dobierasz do swoich rytuałów? Jak uzyskujesz wizje?

7. Teurgista

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    To oczywiście pozostaje sekretem każdego teurgisty jako, że są to praktyki pochodzenia religijności misteryjnej.

8. LoveYouAll

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    1
    Podziel sie prosze, jestem bardzo ciekawy odpowiedzi, nie ma sensu trzymac wszystkiego dla siebie, do grobu masz zamiar ta wiedze zabrac? Niby nie byloby problemem przeszukac wujka google ale szczerze wolalbym odpowiedz uzyskac od osoby bezposrednio z praktyka zwiazana niz czytac informacje typu "kopiuj, wklej".

Poleć forum