Grimorium Verum

Temat na forum 'Magia Ceremonialna' rozpoczęty przez fosforos, Styczeń 29, 2017.

1. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    271
    Hahaha... Fosi, w Księdze Wiedzy Magicznej Adlera jest info, że jak chcesz wyciągnąć kreta to należy położyć przed kopczykiem cebulę, a ten sam wyjdzie odurzony O_O :)

2. fosforos

Devil
    Expand Collapse

Polubienia:
    5
    Zawód:
    devil and painter (like devil)
    oo nie wiedziałem ;) pamiętam tą książkę, jak miałem chyba z 12 lat to ukradłem ją z jednej biblioteki :D

Arthogaan lubi to.
  3. SerafinSadok

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Miasto:
    Katowice
    #23 SerafinSadok, Lipiec 28, 2017
    Ostatnio edytowane przez moderatora: Październik 14, 2017
    Korzystając z Grimorum Verum, czy ktoś z was spotkał Archanioła Lucyfera?

4. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    271
    Lucyfer nie jest Archaniołem.

5. SerafinSadok

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Miasto:
    Katowice
    Tak się składa, że jest Lucyfer Archaniołem, tylko, że Upadłym Archaniołem Lucyferem.

6. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    271
    No chyba niekoniecznie... Po pierwsze Lucyfer to nie jest imię żadnego z diabłów czy aniołów. I nie jest wspominane w Biblii jako imię diabła czy cokolwiek takiego. W Biblii mowa o nim występuje w Księdze Izajasza w "Satyrze na śmierć tyrana". Użyto tam określenia helel ben szachar, które oznacza "synu jutrzenki". I użyte było ironicznie jako obelga względem babilońskiego króla, który uznał, że może być potężniejszy od Boga. Później św. Hieronim tworząc łaciński przekład pisma użył określenia lucyfer w tym miejscu - oznacza ona nic innego jak porównanie do Gwiazdy Porannej, Wenus, którą jako, że ginie w świetle poranku uznał za świetną metaforę niespodziewanego upadku Babilonu. Później niestety w okresie patrystycznym. Kretyn Orygenes tworząc egzegezę tego fragmentu połączył ją z fragmentem ewangelii Łukasza "Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica" i uznał to za alegoryczny opis upadku pierwszego anioła (błędnie sic!) a reszta niedouczonych dekli (Euzebiusz, Augustyn, Grzegorz Wielki, Tertulian) poszli za tą wizją i tak oto utarło się, że Lucyfer to upadły anioł.

Z czasem uznano, że warto określenie lucyfer uznać za imię, które reprezentuje pierwotną naturę Szatana. Później pojawiło się kolejne określenie Lucyper - jako ten który utracił światło, czy też zdeptał światło (lucer perdere). W rezultacie współczesne przekłady Pisma są spaczone tą terminologią i zamiast poprawnego tlumaczenioa zwrotu helel ben szachar używa się w nich już po prostu imienia Lucyferze (tak jest np. w Biblii Króla Jakuba i Biblii Wujka).

I w wyniku tego wszystkiego powstała wśród kleru celowa dezinformacja odnośnie Lucyfera i Szatana - Anzelm z Canterbury celowo w swoim traktacie De causa diaboli stworzył teologiczne podstawy do utożsamiania obu "istot".

Poza tym w Wulgacie występuje określenie lucyfer do opisania zbioru gwiazd (Hi 38,32; Ps 110, 3) a także do zobrazowania moralnego blasku Szymona (Syr 50, 6). W niektórych łacińskich przekładach lucyferem nazywa się też Jezusa (Ap 2,28; 22,16 -Vlg), a nawet Augustyn w swoich pracach tak nazywał Chrystusa.

I wszędzie, w tym wszystkim nie ma mowy o tym by Lucyfer był Archaniołem. Więc nie wiem skąd masz takie rewelacji - możesz podać źródła?

7. SerafinSadok

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Miasto:
    Katowice
    To co napisałeś jest prawdą tylko, że w tym wypadku jest prawdą historyczną napisaną przez ludzi.

Jak sami wiecie, a przynajmiej wiedzieć powinniście Archaniołowie mają cztery skrzydła.

Miałem przyjemność spotkać Upadłego Lucyfera i to, iż tytułuję go Upadłym Archaniołem wynika właśnie z tego spotkania, w trakcie, którego omawiana godność pokazała mi swoje skrzydła, cztery skrzydła.

8. Gnostyk

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    90
    #28 Gnostyk, Sierpień 6, 2017
    Ostatnia edycja: Sierpień 6, 2017
    Subiektywne świadectwo nie może stanowić obiektywnego argumentu potwierdzenia z prostej zasady braku możliwości weryfikacji.
    Poza tym, opierając się o całą ludzką historię stosunków i kontaktów z wszelkiej maści duchami, demonami, istotami pochodnymi - winno być setki przykładów, na bliźni z Twoim, wedle których "Lucyfer" ukazał swoje oblicze. (Archanioła)
    Takich przykładów nie ma i ksiąg o tym nie piszą.

Rasphul lubi to.
  9. SerafinSadok

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Miasto:
    Katowice
    Mam nadzieję, iż zdajesz sobie sprawę z tego, iż te zapiski historyczne są również niczym innym jak subiektywnym świadectwem własnych doświadczeń, które jak rzekłeś nie może stanowić obiektywnego argumentu potwierdzenia z prostej zasady braku możliwości weryfikacji.

Imperatora Lucyfera spotkałem przy korzystaniu z zaklęcia z Grimorum Verum, a żeby było zabawniej nawet nie ubiegałem się o to by przyszedł do mnie. Nie zależy mi na tym czy mi wierzycie, po prostu stwierdziłęm prawdę.

10. Gnostyk

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    90
    #30 Gnostyk, Sierpień 6, 2017
    Ostatnia edycja: Sierpień 6, 2017
    Nieudolna próba ucieczki od postawionego argumentu.
    Mylisz się, ponieważ w przypadku masowych świadectw, nawet na podłożu subiektywnym - zachodzą, bądź zachodzić mogą cechy wspólne, motywy jednolite, występujące niezależnie od podmiotu, który je doświadcza. Takie elementy podchodzą pod weryfikację, zwłaszcza, kiedy jednakowe wartości zachodzą w różnych środowiskach.

Zrównałeś subiektywizm jednostkowy, do masowego, wedle jednego systemu oceny, co jest błędem logicznym, ponieważ przykładowo, wedle tego, co napisałeś - nie powinieneś wierzyć w np. inne galaktyki, niż nasza, ponieważ nadajesz obserwacji ton jednokierunkowy, który nie doświadczyłeś Ty, a jedynie ktoś inny - obcy, czyli "subiektywnie", czyt. "nieważny".
    Ani Ty, ani ja, ani nikt z tej strony nie był i nie widział z bliska tych przykładowych innych galaktyk, a jednak wszyscy doskonale zdajemy sobie z nich sprawę, ponieważ właśnie przykłady masowe podają jednolite informacje, co do ich występowania i nie ma znaczenia losowość tych podmiotów.

~

Nie baw się w podchody, kiedy sprawa jest prosta: postawiłeś tezę i po Twojej stronie jest jej udowodnienie.

Z "Grimorum Verum", czyli, jak to ująłeś wcześniej, o takich tekstach - "zapisku historycznego, który również jest niczym innym, jak subiektywnym świadectwem".
    Sam sobie tym przeczysz.

11. SerafinSadok

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Miasto:
    Katowice
    Korzystał ktoś z was z zaklęcia na to by dziewczyna do ciebie przyszła/odezwała się nawet jeśli skromna (czy jakoś tak się to nazywało? Jeśli tak to z jakim skutkiem?

12. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    271
    Jesteśmy wystarczająco pewni siebie by poderwać dziewczynę bez takich rzeczy :)

Xadak Agneped lubi to.
  13. SerafinSadok

Zelator
    Expand Collapse

Polubienia:
    3
    Miasto:
    Katowice
    #33 SerafinSadok, Październik 14, 2017
    Ostatnio edytowane przez moderatora: Październik 15, 2017
    Eh. Kto powiedział o podrywaniu dziewcząt?

Po pierwsze zastanawia mnie czy to zaklęcie działa, po drugie przeszło wam przez myśl, że to zaklęcie można wykorzystywać do nagłych kontaktów z drugą stroną w sytuacji, gdy nie mamy możliwości skontaktowania się z tą osobą powszechnie dostępnymi środkami (np. straciliśmy numer telefonu itp.)?

Swoją drogą nie wydaje się wam, iż to zaklęcie można wykorzystać również w odniesieniu do mężczyzn a nie tylko kobiet?

14. Morrigu

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    42
    Jeśli się zastanawiasz czy zadziała, to je po prostu zrób i będziesz wiedział.
    Mi szkoda kreta na działanie, które można osiągnąć zwyczajną drogą - zagadać do tej osoby, napisać, zadzwonić itd. Natomiast jeśli straciłeś numer to może tak miało być, albo można zrobić/napisać runę Ansuz na kontakt
    Runa Ansuz | runy.net.pl a kret niech sobie spokojnie żyje :)
    Daj nam znać jak poszło.

Rasphul lubi to.

Poleć forum