fizyczne jasnowidzenie

Temat na forum 'Tarot' rozpoczęty przez frater311, Maj 12, 2015.

1. frater311

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    40
    rozmowa wydzielona z tematu jaki tarot dla poczatkujacego
    ~koles

Dzięki wielkie, w końcu zdecydowałem się na korzystanie z tej talii. Oczojebność zbytnio mi nie przeszkadza, a konsekwentne używanie barw dopełniających może być zaletą, np. przy koncentracji na karcie.
    Pytanie z innej beczki: zaczynając studia nad tarotem powróciłem do Liber E vel Exercitorum i przyjrzałem się ponownie ćwiczeniu z jasnowidzenia. Może to efekt mojego technicznego wykształcenia, ale wujek Alik chyba znowu sobie robi jaja - podpucha dla ludzi nie mających zielonego pojęcia o prawdopodobieństwie i statystyce. Ktoś coś wie na ten temat?.

2. Salat

Adeptus Minor
    Expand Collapse

Polubienia:
    130
    RE: Jaki Tarot dla początkującego

ja osobiscie nie znam i nie slyszalem o zadnych umiejetnosciach ktore moga bezposrednio wplywac na fizyczny materialny swiat lamiac prawa fizyki. takich eksperymentow bylo przeprowadzanych sporo i co prawda zamiast tarota byly inne obrazki ale nawet razili ludzi pradem dawali kwasa i jakos nie wiele to dalo a nagroda wciaz czeka ;)
    no i w tym cwiczeniu akurat nie ma zadnej technicznej wskazowki jak mialoby sie odebrac taka informacje...

3. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    284

To ćwiczenie z jasnowidzenia, więc po prostu masz wiedzieć :D
    Błędem jest podejście do niego na zasadzie statystyki i po prostu wybierania kart i "odhaczania" bez namysłu kolejnych arkan. Masz być w odpowiednim do jasnowidzenia transie czy chu wie i wtedy próbować. Z tym, że nie każdy do jasnowidzenia się nadaje. Nie wiem, czy to kwestia rozwijania zdolności w tym kierunku, czy po prostu zwykłego uwarunkowania. Pewnie i jedno i drugie.

4. frater311

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    40

Nie ważne i tak się za to zabiorę. Na pewno to nie będzie czas stracony, bo przy okazji zapoznam się lepiej z korespondencjami czy znaczeniem kart, no i oczywiście dochodzi świadomość rzetelnie przeprowadzonego eksperymentu.

5. Salat

Adeptus Minor
    Expand Collapse

Polubienia:
    130

minelo 1,5 roku od twojego postu - robiles te eksperymenty ze zgadywaniem?

6. frater311

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    40

Robiłem - wyszło mi, że jestem w zgadywaniu statystycznie nieznacznie gorszy niż ślepy traf :) Czyli zostaję przy tym, że to podpucha. Natomiast samo ćwiczenie nie jest do końca bez sensu - uczy zwracania uwagi na prawdopodobieństwo wystąpienia pewnych rzeczy.

7. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    284

Ewentualnie - brak Ci zdolności do jasnowidzenia, tak?

8. frater311

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    40

Taka możliwość też istnieje. Eksperymenty przeprowadzałem w "normalnej" świadomości. Jak tylko dokończę swój aktualny trening o to sprawdzę jak to się ma przy transie magicznym.

9. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    284

A co obecnie za trening przechodzisz?

10. L.V.X.

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    76
    Strona:

Wydaje mi się, że popełniłeś błąd w samych założeniach. Ta część "Liber E" ma służyć do rozwijania intuicji i wizji astralnej. "Fizycznym jasnowidzeniem" nazywa się to tylko ze względu na fizyczne karty Tarota, ale sama procedura ich "zgadywania" nie ma nic wspólnego z materialnymi zmysłami. Cytuję: "Upewnij się również, aby wykluczyć wszystkie możliwości uzyskania informacji drogą zwykłych zmysłów wzroku, czucia, czy nawet zapachu" (Liber E II:3). To wstęp do pracy astralnej, czyli głównego zadania Neofity.

11. frater311

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    40

@Rasphul
    "One Year Manual" Regardiego. Pozornie łatwe ćwiczenia, ale schodzi mi już prawie 1,5 roku.

@L.V.X.
    Wielkie dzięki. To w zasadzie całkowicie zmienia postać rzeczy. Coś czuję, że poznawanie symbolik tarota i teorii kabalistycznych nie poszło na marne :)

12. L.V.X.

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    76
    Strona:

Zauważ też, że Crowley uważał za niewielki sukces, jeśli wybrałeś kartę, która jakoś korespondencyjnie (elementy, planety, znaki) wiąże się z tą pożądaną. Jest tak dlatego, że ćwiczenie polega na odczytywaniu astralnie konkretnych energii, jakie stanowią podstawową jakość kart. Teraz to porównaj z opisem testu końcowego stopnia Neofity (którego główną instrukcją jest Liber E właśnie) opisanym w "Magiji w teorii i praktyce":
    (Można by ten wątek wydzielić właściwie).

13. Salat

Adeptus Minor
    Expand Collapse

Polubienia:
    130

tylko ze tutaj piszesz o rozpoznawaniu wczesniej inwokowanych aspektow, a w wypadku kart te aspekty nie sa wcale inwokowane - ot mamy tylko konkretny koncept przedstawiony na kartce papieru

no chyba ze zalozymy ze zestaw kart jest na tyle mocno konsekrowany czy sam w sobie jest tak mocno zwiazany z przedstawionymi je aspektami ze powinien promieniowac nimi.

ciekawe czy cos podobnego byloby mozliwe z epochem petera carrolla czy zwyklymi obrazkami typu pies, kura, samochod

14. L.V.X.

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    76
    Strona:
    Powyżej opisane jest testem, czy Neofita jest w stanie astralnie rozpoznawać dane siły. Zauważ, że owy zaszyfrowany symbol nie jest tu tak naprawdę do niczego potrzebny - wszystko odbywa się na planie astralnym, a kartka z nazwą wybranej siły jest tylko fizycznym dowodem, że egzaminator nic nie ściemnia. Sigil sam w sobie nie jest zatem konsekrowany i powiązany jakkolwiek z energią, jaką przedstawia. Podobnie, karty Tarota nie muszą być magicznie konsekrowane, aby można było za ich pomocą dostać się do konkretnych sił za nimi stojących.

15. Salat

Adeptus Minor
    Expand Collapse

Polubienia:
    130
    chyba sie nie zrozumielismy. rozumiem ze przytoczony przez ciebie test polega na odgadnieciu/wyczuciu rodzaju przyzwanej sfery, tymczasem jesli mowa o zgadywaniu karty robimy to bez przyzywania przez druga osobe wybranych aspektow, czy tak?

16. L.V.X.

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    76
    Strona:
    Do ścieżkowania nie potrzeba Ci konsekrowanych kart, prawda? Tutaj działa to podobnie. Przed podejściem do praktyki Neofita ma za zadanie zapamiętać korespondencje kart, co tworzy swego rodzaju link. Dlatego nie musisz fizycznie patrzeć na kartę, aby ją rozpoznać. Z resztą, jeśli ktoś faktycznie pracował z Tarotem w celach dywinacyjnych, to zapewne nie raz przydażyło się przy losowaniu kart, że zanim jeszcze się je rozłożyło, to już się znało odpowiedź, a nierzadko nawet konkretne karty. Praktyka z "Liber E" działa właśnie na tej zasadzie.

W powyższym teście konsekracja nie jest konieczna, jest ułatwieniem, bo Neofita nie ma żadnej wiedzy o danym symbolu. (Z drugiej strony, ta próba jest wówczas niesamowicie łatwa względem ćwiczeń, jakie się miało przejść). Bez konsekracji, odgadywanie musiałoby mieć miejsce na płaszczyźnie mentalnej, co już nie jest wymaganiem tego stopnia.

Oczywiście, to tylko przykład, egzamin można dostosować do własnych potrzeb. Przykładowo, w FO rutynowo szlifowaliśmy i testowaliśmy swoje zdolności jasnowidzenia, niemal codziennie wzajemnie "skanując sobie aury" i porównując wyniki. Jest to o tyle ważne, że sposób widzenia dla każdej osoby jest unikalny, więc trzeba sobie wypracować własny model. W każdym razie, sądzę, że to podstawowy test, który każdy powinien przejść przed podjęciem się jakiejś konkretniejszej praktyki magicznej.

17. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    284
    Skanując aury? Powiedz jak to technicznie wyglądało.

18. L.V.X.

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    76
    Strona:
    Rasphul, prywatnie każdy robił jakieś swoje praktyki, które nie były znane niektórym innym osobom. Po (lub czasem w trakcie) pracy rytualnej, wybrany jasnowidz wchodził na plan astralny i "spoglądał" na osobę wykonującą działania magiczne. Następnie, jasnowidz opisywał swoją wizję i starał się przyporządkować ją do jakichś konkretnych sił. Po tym druga osoba po prostu omawiała, co zrobiła, potwierdzając lub zaprzeczając domysły jasnowidza.

Jako ciekawostkę mogę dodać, że jeśli wykonywane działania są już znane jasnowidzowi, możliwe jest rozpoznanie nawet konkretnych rytuałów, jakie zostały wykonane. Równie interesujące jest też, że z czasem jasnowidz był w stanie rozróżniać i rozpoznawać energie, z którymi on sam nigdy nie pracował bezpośrednio. Przykładowo, jeśli jakaś osoba obserwowała kilka razy, jak pracowałem z enochiańskimi istotami, to później była w stanie sama zauważyć dowolnego innego razu, czy odpowiadające im "energie" zostawiły ślad na mojej "aurze".

Poleć forum