Czołem

Temat na forum 'Powitania' rozpoczęty przez alexyadamowicz, Grudzień 24, 2017.

1. alexyadamowicz

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    0
    #1 alexyadamowicz, Grudzień 24, 2017
    Ostatnia edycja: Grudzień 25, 2017
    Cześć Wam.

Jakoś trzy lata temu natrafiłem na Psychonautę Carrolla i zachwyciłem się, bo doznałem wrażenia, że oto otwierają się przede mną drzwi, na które nawet nie spojrzałem głęboko przekonany, że będą one zamknięte przez całą wieczność. Pomimo jednak gorącego zapału, szybko dałem sobie spokój z praktyką, treningiem. Jednakże jakiś czas potem natrafiłem na WDH F. Bardona i system ten przemawia do mnie bardziej, niż Magia Chaosu i inne, a to ze względu na mój wewnętrzny obraz Bardona jako osoby ciepłej, łagodnej i wyrozumiałej. Zamierzam podjąć trzecią już próbę z WDH i mam nadzieję, że tym razem mi się powiedzie, że nie zatrzymam się na pierwszym kroku, jak poprzednio.

W wyżej wspomnianej książce spotkałem się ze słowami, że nawet osoba początkująca może rozplanować sobie te elementarne ćwiczenia na CAŁY dzień (...) Ale jak to? Skoro w innym miejscu F. Bardon zaleca, aby początkowo nie przekraczać pięciu minut medytacji, stopniowo zaś zwiększać ją z każdym dniem o jedną minutę. Chętnie podjąłbym się kilkugodzinnych ćwiczeń, bowiem moja sytuacja życiowa jest specyficzna, mam mnóstwo wolnego czasu. Ale jak miałoby to wyglądać? Czy tak, że siadam na pięć minut, a gdy już skończę, robię coś innego, aby za, powiedzmy, jedną godzinę powtórzyć medytację?

2. Morrigu

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    43
    To tu pasuje
    Fajerbole, rpgi i Franz Bardon
    temat Dietera i może dobrze jakbyś o to bezpośrednio zapytał Dietera bo widzę że wam po drodze, a on Ci dobrze doradzi.
    Do tego przejrzyj dział o Hermetyzmie i artykuły na stronie.
    Osobiście co do nauk Bardona to polecam odrobinę dystansu, zresztą jak do wszystkiego w życiu i będzie dobrze.
    Owocnej praktyki.

3. alexyadamowicz

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    0
    Cześć. Dzięki za odpowiedź, a co się tyczy Dietera, to też dzięki za polecenie mi go. Wątek z linka czytałem już wczoraj, dziś jednak przeczytałem po raz drugi. Piszesz, że mnie i Dieterowi jest po drodze, jednak ja spojrzałem na to inaczej. Że jemu chodzi o to, czy niektóre elementy bardonowskiego systemu nie są bujdą, koloryzowaniem, ja natomiast mam wątpliwości innego typu. Jestem w stanie zawiesić niedowierzanie i wypróbować niektóre rzeczy z tego systemu, podchodząc do nich z otwartym umysłem, i dopiero potem ocenić - czy działają, czy nie działają. Problem mój jest taki, że mam cały dzień wolny, więc robienie ćwiczeń jedynie w godzinach porannych tudzież wieczornych, jest w moim odczuciu marnowaniem, trwonieniem tego czasu. Chciałbym ćwiczyć jak najwięcej. Gdzieś przeczytałem, że możliwe jest, aby trenować przez cały dzień, ale jak to miałoby wyglądać, nie zostało wyjaśnione.

Skoro się tu pojawiłaś, czy pozwolisz, że zadam pytanie nie związane z powyższym? Otóż jeszcze przed zarejestrowaniem tu konta natrafiłem na Twój post w którymś z wątków, gdzie piszesz o związku sztuk walki z doskonaleniem magicznym, i doradzasz wędrówkę na Wschód w celu osiadnięcia tam i trenowania okultystycznych sztuk walki. Ta wizja zawsze mnie niezwykle poruszała... Nigdy jednak nie wiedziałem, czy takie coś jest możliwe. Czy owi ludzie przyjmują ludzi z Zachodu? Czy trzeba znać tam chiński, czy wystarczy angielski? Czy takie klasztory mają swoje strony internetowe, a jeśli nie, to jak je znaleźć? Nie jestem w stanie poszukać w googlach, bo angielskiego dopiero się uczę, a na polskich stronach nie ma tego typu informacji.

4. Morrigu

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    43
    #4 Morrigu, Grudzień 30, 2017
    Ostatnia edycja: Grudzień 30, 2017
    Nie nazywajmy tego okultystycznymi szkołami walki, nie ma czegoś takiego, to po pierwsze.
    Po drugie możesz wyjechać na kurs zagraniczny, tak przyjmują ludzi z Zachodu, a możesz ćwiczyć też w Polsce tu poleciłabym Kyūdō, dawne japoński łucznictwo ceremonialne, wywodzące się z tradycji samurajskich i łączące w sobie elementy równowagi wałki i opanowania w filozofii zen, albo Kenjutsu, jedna z klasycznych sztuk walki mieczem. Kursy nie mają bezpośredniego związku z magią ale pomagają adeptowi między innymi zapanować nad sobą i doskonalić się wewnętrznie.

Jeśli chodzi o kursy zagraniczne to dobrze jest zorganizować sobie wycieczkę z grupą znajomych/bezpieczniej i taniej w grupie/ żeby lepiej poznać kraj, tradycję i ludzi, a będąc na miejscu szybciej znajdziesz szkoły które Cię interesują. Najwięcej do zaoferowania/pod względem rozwoju, nazwijmy to duchowego/ mają Japończycy a kursy prowadzone są w języku angielskim. Miastem w którym najszybciej i najłatwiej/ale niestety nie najtaniej/ masz możliwość uczestniczenia w dobrym pod względem merytorycznym kursie jest Kioto /Kyoto/
    Co do Chin to większość kursów jest w języku angielski. Głównie dla Amerykanów /i nie tylko/ prowadzi się kursy w Klasztorze Shaolin /łatwo wygooglasz artykuły na ten temat/ale ostatnio kurs oraz sama idea nauki w klasztorze stała się bardzo komercyjna - jednak może się spodobać czy przydać, to zależy od tego czego poszukujesz.

W Google wpiszesz hasło chińskie sztuki walki, wyświetlą Ci się ich poszczególne nazwy oraz opisy poszczególnych stylów, jeśli jakiś styl walki Cię zainteresuje to wpisujesz jego nazwę i dodajesz słowo china, przykładowo wushu china i masz podane wyniki wyszukiwania, w tym np taki, który kieruję Cię na kurs-
    Study and train in China,Tai Chi,Wushu,Kung Fu,Qigong,Sanshou,Shaolin Kung Fu, Wudang styles,training and study at beijing sport university, Shaolin Temple, Wudang Mountain, learn kung fu in china, learn tai chi in china, Summer Course, chinese martial arts in china, wushu information from china, study kung fu and chinese language, tai chi and chinese medicine, advanced classes, beginner's wushu class, quality wushu courses, top tai chi training camp in china, Experience China

P.S. Możesz też szukać pomocnych informacji na blogach podróżniczych.

Poleć forum