Cześć

Temat na forum 'Powitania' rozpoczęty przez Tchap, Październik 5, 2017.

1. Tchap

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    4
    #1 Tchap, Październik 5, 2017
    Ostatnio edytowane przez moderatora: Październik 9, 2017
    Witajcie! Na Aetherius zaglądam już jakiś czas, ale dopiero teraz zdecydowałem się założyć konto - uznałem, że może to być pomocne. Mam osiemnaście lat, o magii usłyszałem pierwszy raz już parę lat temu, kiedy to dowiedziałem się o magii chaosu. Będąc całkowicie nieobeznany (i nieświadomy tego, że od magii chaosu się nie zaczyna) kupiłem Magię Chaosu Hine'a oraz Psychonautę Carroll'a uważając, że tyle mi wystarczy do zgłębienia wiedzy tajemnej. Szybko jednak odstawiłem te książki na bok, sfrustrowany tym, jak niewiele z nich rozumiem. Dopiero po czasie zrozumiałem, że nie znam jakichkolwiek fundamentów. Następnie sobie czytałem różne blogi, fora o magii nie wchodząc głębiej. Obecnie zmobilizowałem się do tego by zacząć jakąkolwiek praktykę. Obecnie przerabiam 12 stopni do oświecenia Israela Regardie jednocześnie nie obierając żadnego konkretnego kierunku w którym chciałbym pójść. Określę się, kiedy przerobię więcej lektur. Mam zamiar się zapoznać głównie z tym, co polecał Rasphul początkującym na forum i tu się pojawia moje pierwsze pytanie - jak pojmować książki? Nie ukrywam, że często mam problem ze zrozumieniem zagadnień, pojęć i ogarnięciem wielu terminów związanych z żywiołami, sefirami itd. Jakieś porady?
    Pozdrawiam!

Rasphul lubi to.
  2. Tchap

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    4
    #2 Tchap, Październik 5, 2017
    Ach, no i dodam jeszcze jedno - chcę praktykować, by samodoskonalić oraz poznać samego siebie, oraz otaczający mnie świat. Do tego jest to zwyczajnie interesujące.

Lili lubi to.
  3. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    279
    #3 Rasphul, Październik 7, 2017
    Witam.
    Jeśli czegoś nie rozumiesz po prostu pytaj. No i kieruj się zdrowym krytycyzmem. :)

4. Lili

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    33
  5. Tchap

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    4
    #5 Tchap, Październik 7, 2017
    Ostatnia edycja: Październik 7, 2017
    Więc może zacznę od tego, że jestem trochę zagubiony przytłaczającą ilością lektury do przerobienia. Czuję, że czego nie zacznę czytać to i tak mam w czymś braki. Jakie zagadnienie przede wszystkim na początek?
    Oczywiście trafiłem już na tym forum na polecane książki, ale zabieram się do tego jak do jeża i nie wiem z której strony to ugryźć.

6. Lili

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    33
    #6 Lili, Październik 8, 2017
    Widzisz, przeczytać wszystko jak leci to nie problem, ale powiem Ci z własnego doświadczenia, że to na początek za dużo na raz i nic to nie daje. Ja wchłaniałam książkę za książka i może z połowę pamiętałam, a jeszcze mniej rozumiałam;), wszystko mi się i tak mieszało i przytłaczało na raz, mieszały mi się nawet podstawowe pojęcia( zresztą i dziś nie raz coś mi się pomiesza nawet z podstaw:D). Zatrzymałam się w tym miejscu i najpierw określiłam swój cel, swoje pragnienia to czego oczekuje od magii, określiłam siebie taką jaką chce się zbudować za pomocą praktyki. Kiedy miałam już w głowie wyraźną drogę i wyraźny obraz siebie to dopiero, ukierunkowałam swoje poszukiwania wiedzy odpowiedniej, bym mogła iść swoją ścieżką. Myślę, że po prostu pomyśl kim chcesz być, jakie masz cele, co chcesz zdobyć. Określ nawet pobieżnie, ku jakiej ścieżce magicznej Ciebie ciągnie, nakreśl swoje granice i dokonaj wtedy wyboru zdobywania wiedzy którą musisz posiąść, by te wszystkie założenia osiągnąć.
    Doskonale rozumiem twoje przytłoczenie i brak zrozumienia tej całej masy pojęć itp. Nie przejmuj się tym to naturalna kolej rozwoju, tak miał każdy.
    W końcu nikt nie wiedział wszystkiego od razu, a i rozumieć nie każdy zdołał wszystko nawet po wielu latach. Czasem dopiero praktyka pozwala pojąć coś, co logika z którą automatycznie przyswajamy wiedzę nie zdołała nam wyjaśnić.
    Powodzenia :)

Tchap lubi to.
  7. Tchap

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    4
    Wielkie dzięki za pomoc! Obym teraz wszystko porządnie sobie poukładał i oby udało mi się osiągnąć sukces. :)

Lili lubi to.
  8. Tchap

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    4
    Nasunęło mi się na myśl kolejne pytanie - czy owe 12 stopni do oświecenia może mi zastąpić część ćwiczeń z Wtajemniczenia do Hermetyzmu? Jeśli pozostawię otwarty umysł to propozycja praktyki Israela Regardie (stricte pod Golden Dawn) nie będzie gryźć się wraz z filozofią hermetyczną?

9. L.V.X.

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    75
    Strona:
    #9 L.V.X., Październik 9, 2017
    Witam, polecałbym Ci zacząć od "Magiji Współczesnej", która stopniowo wprowadzi Cię w tematykę okultystyczną. Oczywiście, zawsze pojawiać się będą jakieś niezrozumiałe terminy - nic w tym dziwnego. Jakby nie patrzeć, tematyka duchowa należy do wynalezionych najwcześniej, zatem wystarczy wziąć pod uwagę fakt, iż historia literatury magicznej ma przynajmniej 5 tysięcy lat, aby wiedzieć, że nie sposób w jednym życiu wszystkiego ogarnąć. I sedno leży właśnie w tym, gdyż nie musisz, ponieważ fundamentalnie wszystkie te systemy są takie same. Wystarczy więc przerobić jeden, co da Tobie ogólne zrozumienie procesu, a wtedy każdy pozostały będzie dużo prostszy w pojęciu. Początki zawsze są trudne, lecz gdy przejdziesz ten wstępny etap, absorpcja stanie się automatyczna i bezwysiłkowa. Po prostu czytaj, praktykuj i się nie poddawaj. Powodzenia.

Xadak Agneped, Tchap i zef lubią to.
  10. Tchap

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    4
    Dziękuję za polecenie ''Magiji Współczesnej'' i za dobre słowo. Spróbuję nabyć jakiś egzemplarz.

11. Finneus

Moderator Jeż
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    23
    Rasphul... i'm scared...

Nie zabieraj się do jeży. ;3 i Witam!

Tchap i Rasphul lubią to.
  12. Rasphul

Administrator
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    279
    Tchap lubi to.
  13. Tchap

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    4
    Dzięki! Będę korzystać z tego pdf'a póki nie dorwę gdzieś papierowej wersji.
    Jestem mile zaskoczony tym, jacy jesteście pomocni. Jest to naprawdę umacniające.

14. Morrigu

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    43
    Cześć :)

Na początek zajrzyj do działu z artykułami Dyskusje o artykułach
    Masz tam w pigułce podane i opisane większość systemów magicznych i związanych z nimi rytuałów, to pomóże Ci poradzić sobie z przytłaczająca ilością lektury do przeczytania i zdecydować co dalej, w jakim iść kierunku.

Tchap lubi to.
  15. L.V.X.

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    75
    Strona:
    Co do "Magiji Współczesnej", obecna polska edycja jest pełna błędów w bardzo istotnych miejscach. Polecam zapoznać się z moją recenzją, gdzie zostały one uwypuklone. Rzekłbym nawet - zerknij koniecznie, i najlepiej sobie to gdzieś zapisz, aby móc zerknąć do tego, zanim zaczniesz jakąkolwiek nową praktykę. Przynajmniej póki nie wejdziesz w posiadanie fizyka, gdzie byś to sobie mógł poprawić.

Tchap lubi to.
  16. Alec

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    8
    Niestety w drugim wydaniu są te same błędy, wydawnictwo dodało tylko zakładkę w postaci wstążki : )

17. Tchap

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    4
    Czytając w wersji nadesłanej przez Rasphula wezmę poprawkę na błędy, a niedługo będę mieć i fizyczną książkę więc wszystko sobie poprawię. Dzięki!

Morrigu lubi to.

Poleć forum