Astrologia czy to działa ?

Temat na forum 'Rozważania ogólne' rozpoczęty przez Horus777, Luty 8, 2017.

1. Horus777

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    1
    Niewątpliwie jest to jedna z dziedzin "magii" która jest dla mnie bardzo kontrowersyjna bo ile nie moge sie nie zgodzić z działaniem słońca i księżyca na nasze życie ta o tyle wpływ pozostałych planet na nas uważam jest niewielki i nie moge sie zgodzić z tym co niektórzy astrologowie twierdzą że planety mają tak wielki wpływ na nasze życie
    . A wy co o tym sądzicie ???

2. fosforos

Devil
    Expand Collapse

Polubienia:
    5
    Zawód:
    devil and painter (like devil)
    Astrologia jest narzędziem a nie rodzajem magii. Niektore elekcje planet sa istotne, to bardzo szeroki temat. Fazy ksiezyca mają znaczenie.

3. Horus777

Neofita
    Expand Collapse

Polubienia:
    1
    Zgodze sie, że nie jest rodzajem magii żle sie wyraziłem. Ale mógłbyś rozjaśnić które planety uważasz za istotne ? Bo w całym wątku chodzi mi o to czy rzeczywiscie (nie biorąc kosmogramu urodzeniowego pod uwage) reszta planet ma na nas wpływ.

4. fosforos

Devil
    Expand Collapse

Polubienia:
    5
    Zawód:
    Kąt słońca i ksieżyca a także ułożenie niektorych planet faktycznie ma znaczenie, np jezeli chcesz okreslic imie swojego daimona.
    Jeżeli chodzi o istotne planety to jest to słońce, księżyc ( przez starozytnych uwazane za planetę ), mars, merkury, jowisz, venus, saturn.

5. fosforos

Devil
    Expand Collapse

Polubienia:
    5
    Zawód:
    Istotne są bardziej dni planetarne i odpowiednie duchy nimi władające a także godziny planetarne. Warto poczytac o wpływach tych planet i zgodnie z nimi wykonywać nasze rytuały, dzieki temu beda bardziej efektywne.

Horus777 lubi to.
  6. Finneus

Moderator Jeż
    Członek Załogi
    Expand Collapse

Polubienia:
    23
    Mam szczerą nadzieję, że słowo "Daimon" jest tutaj zamiennikiem dla ułatwienia odbioru. :O

7. fosforos

Devil
    Expand Collapse

Polubienia:
    5
    Zawód:
    no tak, jest to pewne uproszczenie, chodzi o Geni

8. Salat

Adeptus Minor
    Expand Collapse

Polubienia:
    130
    To w dużej mierze zależy od twojego podejścia. Pracując z bytami planetarnymi zazwyczaj trzymam się tylko godzin ale na pytania czy lepiej byłoby także z dniami o ile pamiętam zawsze otrzymywalem odpowiedz ze jest ok jak jest czy cos w tym stylu. Niemniej jednak jeśli mam możliwość to dopasowalbym się także do dnia ale myślę ze to po prostu kwestia hmm protokołu dyplomatycznego ;) Warto się go trzymać jeśli nic nie stoi a przeszkodzie i bez niego pracować jeśli nie mamy takiej możliwości.

Poza tym sadze ze harmonizowanie swoich działań z wpływami planetarnymi ma sens tylko jeśli uważa się ich wpływ faktycznie za istotny i pracuje się w ramach zgodnego z nimi systemu. Pracując z np energiami elementarnymi czy przy jakimkolwiek czarostwie jaki jest sens dopasowywania się do planet?

9. fosforos

Devil
    Expand Collapse

Polubienia:
    5
    Zawód:
    Biorąc pod uwagę co napisałeś jaki sens ma wtedy używanie godzin planetarnych ?
    Pytanie brzmiało ogólnie czy astrologia działa, ja podałem przykład wykorzystywania jej. Twoje podejście korzystania tylko z godziny planetarnej jest raczej dość, hmm, specyficzne (?) i raczej rzadko spotykane. Wpływy planet można zauważyć już w Heptameronie.

10. Salat

Adeptus Minor
    Expand Collapse

Polubienia:
    130
    Tak jak powiedziałem myślę ze jest to właśnie kwestia takiego protokołu. Niby zbyteczne a jednak oficjalnie stosowane. I ani aniołom planetarnym z tego co zaobserwowanej specjalnie to nie przeszkadza ani duchom olimpijskim.
    I wcale nie jest tak rzadko spotykane jak ci się wydaje ;)

11. Verm

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    131
    Strona:
    To zależy co rozumiesz przez "dopasowywanie się" do planet.

12. fosforos

Devil
    Expand Collapse

Polubienia:
    5
    Zawód:
    Myślę, że problem polegać może na tym, ze opierasz się za bardzo na modelu psychologicznym. Chcąc przywołać duchy słońca nie zrobisz tego w Sobote o godzinie marsa.

13. Salat

Adeptus Minor
    Expand Collapse

Polubienia:
    130
    #13 Salat, Luty 12, 2017
    Ostatnio edytowane przez moderatora: Luty 12, 2017
    raczej zachodnio-ceremonialne z podzialem na 7 bo do takiego nawiazywal fosforos
    zreszta juz picatrix i liber juratus sie na nich opieraja wiec wieki wczesniej przed wspomnianym heptameronem

a ty?

mysle ze problem polegac moze na tym ze opierasz sie za bardzo na moim poscie w drugim temacie :>

14. fosforos

Devil
    Expand Collapse

Polubienia:
    5
    Zawód:
    trochę ciężko mi go pominąć skoro był wcześniej :p

15. Verm

Practicus
    Expand Collapse

Polubienia:
    131
    Strona:
    Salat zapytałem, bo odniosłeś się do czarostwa, a to jakby moja działka :> W zasadzie w niektórych gałęziach bardziej ceremonialnych da się coś takiego znaleźć - nie pytaj mnie o szczegóły, bo nigdy mnie to specjalnie nie interesowało. Bodajże w niektórych grimuarach Cultus Sabbati są takie odniesienia, ale są to przecieki i niekoniecznie muszą być wiarygodne. Zresztą czytałem, że wicca stosuje godziny planetarne itd co nie jest prawdą.

Co do ludowizny to ostatnio zdarzają się osoby próbujące tego typu elementy wprowadzać do tradycyjnej ludowej wiedzy, ale są to heretycy, którzy będą się smażyć w piekle chrześcijan i nikt się nimi nie przejmuje :> W tradycyjnym pojmowaniu z planet istotna jest chyba tylko Wenus, która ma być na niebie jak się robi niektóre czary-mary i to w zasadzie tyle.

frater311 lubi to.

Poleć forum